Ako ma Boh uzdravil z anorexie

Všetko sa mi časom vymykalo spod kontroly. Už to nebolo len pár dní. Dni sa zmenili na mesiace a tie opäť na roky. Pamätám si na časy, kedy som pila iba vodu, vyhadzovala jedlo... Svoj život som dávala bludu. Žila som vo svete, kde váš výzor diktuje svet.
Po čase som vedela, že to, ako žijem nie je správne rozhodnutie. Začala som bojovať, snažila som sa opäť jesť v normálnom množstve. Nevyzeralo to ideálne, týždeň jesť a týždeň nie. Veľa ľudí sa za mňa modlilo, modlili sa za moje uzdravenie...

Ako ma Boh uzdravil z anorexie

​Rada by som sa s vami podelila o môj príbeh. Chcem vám svedčiť o tom,  aký je Boh naozaj silný a všetko dokáže behom jednej sekundy zmeniť na dobré. Počas základnej školy ma v triede šikanovali, pretože som bola trochu pri sebe. Dostávala som rôzne prezývky, počúvala som nadávky zmiešané so smiechom...

Pri nástupe na strednú školu som chcela všetko zmeniť. Chcela som zmeniť seba, to ako vyzerám a kto som. V tej chvíli som chcela na sebe zmeniť všetko. Ako čas plynul, prešla som do druhého ročníka. V tej dobe bola moja myseľ zasiahnutá premýšľaním nad diétami. Skúšala som všetko možné, len aby moja váha išla dole.

Jedna z mojich spolužiačok, neskôr moja kamarátka, mi vravela o Bohu. Počula som evanjelium a spoznala Ježiša. Začala som chodiť do jedného nemenovaného zboru, kde som chodila na mládeže. Čítala som si slovo, ale aj napriek tomu v mojom živote ostal osteň s menom diéta. Začala som hľadať na internete rôzne spôsoby ako a čo mám robiť. Po nejakom čase som sa dostala na jeden blog, ktorý bol venovaný anorexii. Bolo tam veľa tipov a trikov,  čo robiť a čo nie. V tej dobe som bola rozhodnutá pár dni nejesť.

Počula som evanjelium a spoznala Ježiša. Čítala som si slovo, ale aj napriek tomu v mojom živote ostal osteň s menom diéta.

Realita však bola iná.

Všetko sa mi časom vymykalo spod kontroly. Už to nebolo len pár dní. Dni sa zmenili na mesiace a tie opäť na roky. Pamätám si na časy, kedy som pila iba vodu, vyhadzovala jedlo... Svoj život som dávala bludu. Žila som vo svete, kde váš výzor diktuje svet.

Po čase som vedela, že to, ako žijem, nie je správne rozhodnutie. Začala som bojovať, snažila som sa opäť jesť v normálnom množstve. Nevyzeralo to ideálne, týždeň jesť a týždeň nie. Veľa ľudí sa za mňa modlilo, modlili sa za moje uzdravenie, ktoré však neprichádzalo.

Vtedy som prechádzala rôznymi problémami. Dostalo sa to do takej miery, že som si siahla na svoj vlastný život. Nechápala som prečo ma Boh opustil, vôbec som ho pri sebe necítila. Všetky tie problémy s jedlom, s rodinou ma dostali na cestu, z ktorej som chcela odísť a už sa nikdy nevrátiť. Vzala som si takmer šesťdesiat tabletiek. V prvých minútach mi bolo dobre, následne sa môj stav zhoršoval. Zvracala som, všetko ma bolelo. Ležala som v posteli s veľkými bolesťami. Po ďalších strašných hodinách, kedy som mala pocit, že zomriem, sa mi nič nestalo. Nemala som žiadne zdravotné následky, týždeň som si poležala doma s tým, že mám pokazený žalúdok.

Rozhodla som sa opustiť veci, ktoré ma viedli k smrti, rozhodla som sa ísť ďalej s Kráľom večného života. Toho istého dňa som bola uzdravená.

O mesiac sa všetko zmenilo.

Trvalo mi to dva dni, dostať sa z tej stránky, opustiť ju a to na dobro. Podarilo sa mi to. Ďalšie dva dni som bojovala s modlitbami na perách. Modlila som sa za uzdravenie a za návrat na tú dobrú cestu. Cestu, kde je so mnou Boh, kde ho nasledujem. Rozhodla som sa opustiť veci, ktoré ma viedli k smrti, rozhodla som sa ísť ďalej s Kráľom večného života. Toho istého dňa som bola uzdravená.

Už som viac neriešila to, ako vyzerám a koľko mám kíl. Takýmto životom som prechádzala dlhých šesť rokov a uzdravená som bola mesiac po pokuse o samovraždu - 14.8.2013.

Som veľmi potešená, že sa s vami môžem zdieľať o tom, ako ma Boh uzdravil a zachránil. Ako sa ma nevzdal, ale opäť ma objal vo svojej nekonečnej milosti.

Nech vás Pán žehná.

Lucia

Podobné články

Chcel by si aj ty prispieť svojím svedectvom, článkom... alebo chceš pomôcť iným spôsobom k rastu tohto webu?

Ozvi sa nám!