Odkaz mužom: Dôveruj si a buď príťažlivý

Áno, o Tebe a pre Teba chcem písať. Pretože mi záleží na tom, aby si spoznal Pravdu o sebe.

Odkaz mužom: Dôveruj si a buď príťažlivý
Foto: © pexels.com

Pred pár dňami som išla centrom Prešova s telefónom v ruke v snahe vybaviť čo najviac mailov predtým, ako zložím všetko na Pána počas svätej omše. Mala som ešte približne polhodinku a v hlave milión myšlienok, keď ma zrazu vyrušil hlas ozývajúci sa niekde blízko vedľa mňa:

„Haló, slečna, odložte nachvíľku mobil, mám na vás jednu otázku.“

Musím povedať, že trafil klinec po hlavičke a ja som sa hneď otočila. Zbadala som však, že ide o tých milovaných predajcov skvelých a lacných služieb istého mobilného operátora. Sebavedomo pokračoval:

„Akého máte operátora?“

Ja som mu povedala to, čo chcel počuť, teda presne tohto konkrétneho, a myslela som, že týmto je celá vec vybavená a môžem ísť. On sa však nedal, pokračoval v kladení otázok a ja som z nejakého dôvodu musela (presnejšie chcela) odpovedať. Z celej debaty a pár narážok som pochopila, že veriaci určite nebude. No napriek tomu ma ten chalan zaujal. Išlo z neho to, čo ide z veľmi mála veriacich chalanov – sebavedomie. Nemal problém niekoľkokrát spomenúť, že už budem mať jeho číslo a aké to je super, nenápadne sa opýtať či niekoho mám alebo znova pripomenúť, že už budem mať jeho číslo.

Celou cestou ďalej do kostola som rozmýšľala nad tým, ako dobre vedel využiť svoj talent. Priznám sa, že som k tomuto nášmu zvláštnemu stretnutiu zablúdila aj počas svätej omše.

Po nej som ešte chvíľu ostala v chráme a všimla si ďalšieho mladého chalana. Stál tam zhrbený predo mnou a tiež z neho niečo vyžarovalo, sebavedomie to však nebolo. V mysli sa mi vybavilo toľko jemu podobných – sebaNEvedomých. Neuvedomujúcich si, že majú to najlepšie – Boha.

A preto sa teraz obraciam na Teba, ktorý toto čítaš a patríš do tej druhej skupiny:

  • Čoho sa bojíš, keď máš vedľa seba Boha?
  • Prečo nebojuješ, keď máš ako svojho Učiteľa toho najlepšieho Bojovníka?
  • Prečo sa podceňuješ, keď tvojim Otcom je Kráľ?

Pros Boha, aby z teba urobil muža, ktorý vie, že má na viac ako schovávať sa v kúte. Nie preto, že chceš nejaké dievča zbaliť, ale preto, aby si mohol žiť v slobode Kráľovského Syna a Kristovho brata. 

Objav v sebe, že si hoden oveľa viac, ako si o sebe myslíš. Dovoľ Bohu nielen milovať ťa, ale učiť ťa sile. Pros ho, aby z teba urobil muža, ktorý vie, že má na viac ako schovávať sa v kúte. Nie preto, že chceš nejaké dievča zbaliť, ale preto, aby si mohol žiť v slobode Kráľovského Syna a Kristovho brata.
Uvidíš svet v (nových) farbách, konečne bez filtra porovnávania sa a častokrát falošnej pokory. Zrazu sa začneš radovať z maličkostí, ktoré si predtým nevidel a ďakovať za príležitosti, ktoré si doteraz prehliadal.

Teším sa na ďalších Božích mužov, ktorí bez strachu porazia strach. :)


Podobné články

Chcel by si aj ty prispieť svojím svedectvom, článkom... alebo chceš pomôcť iným spôsobom k rastu tohto webu?

Ozvi sa nám!