Základy flirtovania: Dievčatá, čo robiť a nerobiť pri flirtovaní…

Takže, stretla si chlapca. Čo robiť ďalej? Správať sa, že máš záujem? Ale, nechceš na to príliš tlačiť. Ignorovať ho? Potom nebude vedieť, či ten záujem vôbec máš. Knokautovať ho k zemi? Nie, to fungovalo len v prvej triede…Aj keď, ja som tak prišla k celkom dobrému úlovku. (potlesk patrí môjmu úžasnému manželovi Brianovi!) Pamätám si to všetko až príliš dobre…snaha získať si pozornosť chlapa, ktorý sa vám páči, bez toho, aby ste zo seba urobili blázna.

Základy flirtovania: Dievčatá, čo robiť a nerobiť pri flirtovaní…

Som veľmi vďačná za to, že som na strednej nemusela riešiť facebook, snap-chat, instagram a tweetovanie. V súčasnej dobe trávia dievčatá toľko času pridávaním svojich statusov, pozeraním či niekto lajkol ich komentár alebo fotku v domnení, že spoznajú perfektného chlapca, ktorý bude vyzerať ako Ryan Gosling (mladý, talentovaný kanadský herec). (Je však veľkým sklamaním, keď sa dozviete, že váš vysnívaný internetový princ vyzerá skôr ako chlapec z denníka Wimpy Kid (satirická novelo a ťažkostiach mladého chlapca v škole). Flirtovanie však nemusí byť len bolestivé, môže to byť dokonca zábava. Nemyslím tým, že budeme chlapcov vodiť za nos a hrať s nimi hry, aby si každý, ktorého stretneme myslel, že s ním chceme chodiť. To by bolo drzé.

Takže čo má dievča robiť keď stretne chlapca o ktorého má záujem? Tu je niekoľko vecí, ktoré som sa naučila…

1. Nesnaž sa až príliš.

Jednoducho buď sama sebou. Ak chlapec nevyzerá, že má záujem, je to jeho strata.

2. Nečakaj na chlapca, s ktorým by si rada trávila čas.

Rob veci, ktoré ťa bavia a venuj svoj čas ľuďom, ktorých máš rada. Boh chce, aby sme boli šťastní. Vyhľadávaj ľudí, rozhovory a aktivity, ktoré ti robia radosť.

3. Neboj sa pohnúť ďalej.

Existuje veľa ľudí, ktorých môžeš spoznať a budeš mať ešte kopec času na to, aby si ich spoznala lepšie a našla tých, ktorí ti za to stoja.

4. Neotvor sa príliš rýchlo.

Našťastie The Bachelorette (moderátorka americkej reality show, niečo ako “farmár hľadá ženu”) nie je tvojou sprievodkyňou v tom, ako rýchlo musíš zdieľať svoj životný príbeh, kým ďalší súťažiaci vstúpi do miestnosti. Si poklad, ktorý treba objavovať, tak dovoľ chlapcovi, aby hľadal a spoznával ťa postupne.

5. Obliekaj sa príťažlivo.

To neznamená, že odhalíš celé svoje telo. Ak to čo chlapcov na tebe priťahuje je len tvoje vyzývavé oblečenie, nebuď prekvapená z toho, že ich nebude zaujímať tvoje skutočné ja. To, že sa za tebou otočí každý chlap, ktorý okolo teba prejde na ulici, ťa šťastnou neurobí. Leto je skvelý čas, kedy môžeš nosiť svetlé, zábavné farby, ktoré upútajú pozornosť chlapcov. Nie však pobehovať na verejnosti v kraťasoch, ktoré vyzerajú ako spodné prádlo.

6. Usmievaj sa.

Buď šťastnou verziou samej seba. Nemusíš sa správať, ako keby si práve vyhrala milión dolárov, ak máš najhorší deň vo svojom živote, ale tiež nemusíš vyzerať, ako keby si zdieľala svoje najhlbšie myšlienky so svojim terapeutom.

7. Udržuj očný kontakt.

Daj chlapcovi najavo, že oňho máš záujem a počúvaj, čo ti hovorí. Nie len príbehy, ktoré ti rozpráva, ale sleduj spôsob a slová, akými s tebou komunikuje. Nadáva len preto, aby vyzeral viac sebavedomo, bol tvrdý a dokázal ťa rozosmiať? Ohovára ostatných, aby v tvojich očiach vyzeral lepšie? Nestrácaj svoj čas s chlapcom, ktorý do tvojho života neprinesie nič pozitívne.

8. Relaxuj.

Zapamätaj si, že Boh má plán pre tvoj život. Plán, ktorý ti má priniesť pokoj a radosť (Jer 29,11-15). Nestresuj sa tým, že pokazíš Boži plán, ak nepoužiješ tie správne slová alebo ťa niekto uvidí v deň, kedy si si neupravila vlasy alebo sa ti vysmeje za niečo, čo sa ti nepodarilo. Boh, viac ako ty sama túži po tom, aby si bola šťastná. Môžeš mi veriť v tom, že sa postará o všetko, čo potrebuješ.


Autor: Courtney Kissinger

Preklad : Ivan Petro

Originál: http://chastityproject.com/2013/09/flirting-101-th...

Podobné články

Chcel by si aj ty prispieť svojím svedectvom, článkom... alebo chceš pomôcť iným spôsobom k rastu tohto webu?

Ozvi sa nám!