Ja som dcérou kráľa!

To, že sa voláš Sofia, Zdeno, Tamara alebo Šimon to v akej si rodine, na akej si škole, toto všetko má svoj zmysel.

Ja som dcérou kráľa!
Foto: © pexels.com

Prečo som na tomto svete a prečo práve na tomto mieste?

Najednoduchšia odpoveď...lebo ťa tu chcel Boh a chcel ťa práve tu!
Nikto tu nie je náhodou. Boh má pre každého človeka jedinečný plán a cestu. Všetko mal pre teba prípravné ešte pred tým, než si sa narodil. Samozrejme, že máš slobodnú vôľu a môžeš sa rozhodnúť, čo z toho plánu príjmeš. Máš na výber viacero možností...ale nemôžeš urobiť lepšie, ako keď sa rozhodneš preto, čo má pre teba pripravené práve On. Najšťastnejší budeš na ceste, ktorú ti prichystal Ten, ktorý ťa aj stvoril!

„Vybral som si ťa, už keď som plánoval Stvorenie” (Ef 1, 11-12).

Kým som a kým chcem byť?

Si žiak gymnázia, kamarát, frajerka, vnučka a mohla by som pokračovať ďalej. No v prvom rade si Božie dieťa. Si dcéra, syn Kráľa. Uvedomuješ si to? Nepotrebuješ poznať svoje DNA alebo krvnú skupinu na to, aby si vedel kým si! Tvoja identita je zapísaná hlavne v Bohu. Si stvorený na jeho obraz. A on, ako tvoj Otec, sa o teba s láskou stará. Si pre Neho veľmi dôležitý, si pre Neho veľmi vzácna. Chce z teba vychovať človeka potrebného pre tento svet!

„Vždy som bol tvojim Otcom a Ním aj zostanem” (Ef 3, 14-15).

Myslíš, že nie si hoden Jeho lásky?

To, že si zlyhal...neznamená, že si prehral. Keď spravíš chybu alebo spravíš nejakú hlúposť, tvoj otec ťa neprestane milovať a určite ťa neodsúdi. Keď ho požiadaš o pomoc je z teba šťastnejší ešte viac. A tak je to aj s Bohom Otcom.
Boh od teba nepotrebuje bezchybné výsledky. On nepoužíva stupnicu, podľa ktorej by ťa hodnotil. Chce vidieť snahu a počuť tvoje áno, pusti ho do svojho srdca. On nie je jeden z tých, ktorý by sa vnucoval. Čaká na tvoje rozhodnutie. Ak chceš žiť v identite Božej dcéry, syna...musíš sa rozhodnúť ty, nikto iný to za teba spraviť nemôže. A nečakaj na dokonalý čas, neodkladaj to. Proste to len urob, pozvi ho do svojho života a srdca. Nepotrebuješ na to skvelé prostredie a príležitosť. On je všade a čaká na tvoje áno!

„Vráť sa domov a ja prichystám tú najväčšiu oslavu, akú kedy nebo videlo” (Lk 15, 7).

Poznáš svoje dary a talenty? Rozvíjaš ich?

Dal nám ich mnoho. Niektoré talenty prevládajú a niektoré zas treba hľadať v hĺbke srdca. Keď budeš používať svoje dary, vlohy na Jeho slávu...veľmi ťa bude požehnanávať a prinesie to hojnú úrodu. Nedal ti ich náhodu, máš jedinečné schopnosti. Využi ich! Všetky túžby a plány, ktoré máš v srdci ti dáva na to, aby si za nimi išiel. Nehovor si, že na to nemáš. Nie si na to sám, tvoj nebeský Otec je s tebou po celý čas.

„Lebo som to Ja, kto v tebe prebúdza tieto túžby” (Fil 2, 13).

Autor: Laura Gáliková

Podobné články

Chcel by si aj ty prispieť svojím svedectvom, článkom... alebo chceš pomôcť iným spôsobom k rastu tohto webu?

Ozvi sa nám!