List môjmu budúcemu manželovi

Ako každé dievča, aj ja som snívala, že sa zaľúbim a vydám za princa svojich snov...
Po neúspešnom vzťahu, ktorý moje srdce rozbil na kúsky, a po tom, ako mi zomrel môj milovaný ocko, som si uvedomila, že už nie som schopná veriť, že Boh je dobrý a že raz príde do môjho života niekto, kto bude ľúbiť Boha celým svojím srdcom a mňa takú, aká som....Ale aj keď ja som mala chuť to vzdať, Boh to so mnou nevzdal.
Dal mi pocítiť, ako ma ľúbi, a že má s mojim životom krásne plány. Že pozná moje túžby a keď príde ten správny čas, pošle mi do cesty toho správneho človeka. No dovtedy chce premieňať moje srdce a učiť ma viac dôverovať mu, viac ho milovať a v blížnych vidieť Krista, ktorý potrebuje moju lásku.
A tak som sa to rozhodla risknúť... A môj život začal byť Ním premieňaný.
No poďme k tomu ako vznikol tento list. Inšpirovaná listom uverejneným na jednom kresťanskom portáli, ktorý písal manžel svojej manželke na Valentína, som sa aj ja rozhodla napísať list svojmu budúcemu manželovi. Chcela by som mu dať niečo, čo bude mať vplyv na našu budúcnosť, a viem, že neexistuje nič lepšie, ako moje modlitby. A preto vznikol tento list, ktorý je odrazom toho, čo cítim a prežívam, a čo svojmu budúcemu mužovi zo srdca prajem.
Verím, že ocení môj DAR, a som rada, že raz mu ten list odovzdám a budeme sa spolu tešiť. Teraz už viem, že Boh je dobrý a teším sa na to, čo má pre mňa pripravené....

List môjmu budúcemu manželovi
Foto: © pixabay.com

          Drahý,

          hoci Ťa ešte nepoznám, mám pre teba dar. Často rozmýšľam, aký si a kedy sa stretneme. Kedy Ťa Boh ku mne privedie. A či budeš dobrým manželom; milujúcim, verným, pokorným mužom podľa Otcovho srdca. A tiež uvažujem, či budem schopná byť dobrou ženou.

         V poslednej dobe som si prešla mnohými ťažkými vecami, a to ma prinútilo uvedomiť si, že všetko ťažké sa dá zvládnuť jedine s Bohom. Naučilo ma to dôverovať a pokorne prijať všetko, čo mi život prinesie. Spoznať, že v živote nie je dôležité niečo vlastniť, ale milovať a byť milovaný. Pochopila som, že najkrajším darom sú ľudia, ktorých mi Boh dal, aby ma sprevádzali na mojej ceste domov za Ním – milujúcim a láskavým Otcom. Viem, že aj Ty si pre mňa darom. A kým na Teba čakám, rozhodla som sa, že Ťa tiež obdarujem – svojimi modlitbami.

         Túžim byť dobrou ženou, ktorá celým srdcom miluje Boha a hľadá len a len Jeho vôľu. Rovnako sa modlím, aby si aj Ty bol Božím mužom. Aby Boží Duch napĺňal Tvoje srdce, aby si bol verný a milujúci manžel, spravodlivý v každej situácii, aby si vedel pomôcť tým, ktorí budú Tvoju pomoc potrebovať, a aby si sa nikdy neobrátil chrbtom núdznym a biednym.

         Modlím sa, aby si bol silný, a aby Tvoja sila bola skrytá v Bohu. A keď nám život prinesie ťažkosti, aby si vždy hľadal silu a riešenia v modlitbe a v Božom Slove.

         Modlím sa, aby si dobre viedol svoju rodinu, aby si bol pravým kňazom pre svoje deti, a aby si bol prvý, ktorý im odovzdá vieru a naučí ich dôverovať Nebeskému Otcovi. Aby takto vďaka Tebe naše deti vedeli, že je tu pre nich vždy ich milujúci ocko a prináša im obraz Boha, ktorý je Láska.

         Modlím sa, aby Boh bol najdôležitejším členom našej rodiny.

          Nečakám, že budeš dokonalý a nebudeš robiť chyby. Práve preto sa modlím, aby som vedela Tvoje chyby prijať – rovnako ako Ty tie moje. A aby nás Boh premieňal a učil milovať sa i napriek našim nedokonalostiam.

          A tak, nech si teraz kdekoľvek, chcem Ti povedať, že trpezlivo na Teba čakám. Máš môj prísľub, že sa denne modlím za Teba a našu budúcu rodinu.
 
S láskou,
Tvoja budúca manželka

Podobné články

Chcel by si aj ty prispieť svojím svedectvom, článkom... alebo chceš pomôcť iným spôsobom k rastu tohto webu?

Ozvi sa nám!