O ženskom srdci

​Ženské srdce sa čoraz viac stáva dobrým produktom na skúmanie, dobrým objektom rád a návodov na život. Musíte byť taká a taká, robiť toto a tamto a v žiadnom prípade nerobiť to alebo ono. Žiaľ, často si tento pohľad osvojujú aj tí, ktorí majú a chcú ženám pomôcť pri hľadaní svojej identity v Bohu. Nesmieš urobiť prvý krok, muž si ťa musí uloviť a získať. Musíš ho rešpektovať, nesmieš ho zosmiešniť poukazovaním na jeho chyby. Nesmieš, musíš... To nie je Boží pohľad a plán so srdcom ženy!

O ženskom srdci

Návod, ako sa stať očarujúcou ženou, ako prežívať identitu Božej dcéry, nie je len vo vedomí svojej dôstojnosti a hodnoty, ale aj slobody pred Božím pohľadom. Ženské srdce je hlbočina, tajomstvo. Nedá sa napasovať do nejakých škatuliek, nedá sa naňho ušiť šikovný návod, ktorý sa zmestí do desiatich bodov.

Každá žena má vlastnú cestu a jej úlohou je nechať sa na nej viesť v pokoji a s radosťou, vanutím Ducha Svätého. Nemá zmysel porovnávať sa! To, čo platí pre jednu, nemusí pre druhú. To, čo je dobré pre jednu, vôbec nemusí byť dobré aj pre druhú. Jedna sa nechá dobyť ako princezná, keď sa o jej srdce uchádza ten pravý Boží princ. Iná musí trochu zápasiť o srdce toho, koho miluje, lebo je možno tiež zranené a potrebuje uzdravenie, ktoré mu práve skrze ňu chce Boh dať.

Ženské srdce je hlbočina, tajomstvo. Nedá sa napasovať do nejakých škatuliek

Niekedy treba z úcty a lásky k mužovi zamlčať a pochovať v sebe výčitky za jeho chyby, ktoré sa nám už tisnú na pery, ale niekedy je tiež láskou ukázať mu jeho chyby a byť mu oporou v ich prekonávaní. Dôležité je, aby sme vždy konali v slobode, s čistým srdcom zameraným na Pána a na dobro našich blížnych. A silu k tomuto nám dáva práve vedomie dôstojnosti Božej dcéry a neustálej Otcovej milujúcej ochrany. V tejto slobode Ducha Svätého sa rodia pravé očarujúce ženy!

Podobné články

Chcel by si aj ty prispieť svojím svedectvom, článkom... alebo chceš pomôcť iným spôsobom k rastu tohto webu?

Ozvi sa nám!