Po tridsiatke a stále single!

„Máš frajera?“ „A kedy sa už konečne vydáš?“ „Už máš po tridsiatke je najvyšší čas si nájsť chlapa!“ Je naozaj v poriadku byť single aj po tridsiatke a nemať ani víziu na vytvorenie vzťahu v najbližšom období?

Po tridsiatke a stále single!
Foto: © pexels.com

Nie je to o tom, že ich nikto nehľadá. Alebo o nich nemá nikto záujem. Je to skôr o ich nárokoch na svojho partnera.

Je pochopiteľné a zároveň potrebné mať určité kritériá na svojho budúceho partnera. No držať sa tak silno svojich predstáv aj za cenu toho, že budem sám je asi prehnané. Ak nezačneme spoznávať toho druhého, nemôžeme si byť istí tým, či by skutočne nezapadol do našich predstáv. Úprimne, ani ja ani Ty nie si dokonalý. Nečakaj, že „vyvolený“ pre Teba bude presne tak dokonalý, ako by si chcel. Ak si stále sám a tiahne Ti na tridsať, nebude chyba asi len v okolitom svete.

Pozri sa na všetko z inej strany
Vždy keď chceš niečo zmeniť, je nutné začať od seba. Možno len trošku zmeniť svoje myslenie a nebáť sa vpustiť niekoho do svojho života. Ak nemá presne tie čokoládové oči, neznamená, že si nebudete rozumieť. A ak nie je vyšší o 15 centimetrov, ale len o 5 neznamená, že by to nemohol byť ten pravý. Jediné, čo to ovplyvní, že si nebudeš musieť ničiť svoje nohy v neuveriteľne vysokých lodičkách a postačia aj tie, ktoré majú 4 centimetrový podpätok.

Vždy keď chceš niečo zmeniť, je nutné začať od seba. Možno len trošku zmeniť svoje myslenie a nebáť sa vpustiť niekoho do svojho života.

Nebuď nedostupná!
To, že ten pozdrav alebo pozvanie vonku neprišlo od toho podľa Teba dokonalého chlapa, nie je hneď dôvod na pustenie šance. Dopraj si čas s niekým, kto Ťa túži spoznať. Komunikujte a je možné, že sa Tvoj pohľad na neho zmení. Ak nie, tak neprestávaj hľadať! Buďme k sebe úprimné. Aj z toho fyziologického hľadiska je najvyšší čas! Ak si rozhodnutá pre svoje povolanie v manželstve, maj na mysli aj svoje budúce deti. Tiež môže byť rizikovejšie mať svoje prvé dieťa vo vyššom veku.

Samozrejme netreba sa hneď ponáhľať a po prečítaní článku uchmatnúť prvého chlapa, ktorého stretneš. A prípadne mať do pol roka svadbu. Aj keď sú aj takéto páry, ak si za celý čas nenašla toho, koho hľadáš, teraz nekonaj impulzívne.

Možno by bolo vhodné skúsiť spoznať toho chlapca, čo sa o Teba zaujímal. Ktorý Ťa pozýval vonku a Ty si ho odmietala. On Ťa pravdepodobne túži spoznať a si pre neho dôležitá, ak Ťa stále nenahradil niekým iným. Možno je to nejaký Tvoj kolega, ktorý Ti vždy niečo naznačí, no Ty si to zámerne vysvetlíš, že to nič nie je, len aby si s ním nemusela nikam ísť. Všímaj si svoje okolie, ktoré Ti určite ponúka niekoho, kto túži byť s Tebou. Modli sa za svojho budúceho partnera a ver Bohu, že Ti posiela tých správnych ľudí do cesty.

Na lásku nie je nikdy neskoro a nikto na ňu nie je pristarý!

Podobné články

Chcel by si aj ty prispieť svojím svedectvom, článkom... alebo chceš pomôcť iným spôsobom k rastu tohto webu?

Ozvi sa nám!