Prečo dnes vyzerám inak

Svedectvo spojené s posolstvom inšpirovaným knihou Boh miluje zranené od Christy Black. Keďže obsah knihy je súčasťou toho, čo žijem, je pre mňa nemožné isté veci nezopakovať tak, ako sa uvádzajú v nej.

Prečo dnes vyzerám inak

Pamätám si, ako som si na návšteve vždy "náhodne" sadla na miesto, z ktorého bol dobrý výhľad na najbližšie zrkadlo. Neustále sa kontrolovala, pozerala na samú seba. Myslím, že som sa cítila pekná. A vlastne, prečo by som sa nemohla? Vtedy som bola ešte “nedotknuté” 11-ročné vtáčatko.

Dievčatko, ktorého modelingovú kariéru zrušila rodina kvôli financiám, hneď po prvom úspešnom kastingu. I keď mnohokrát som bola terčom výsmechu kvôli môjmu nosu, cítila som sa pekná. Možno aj to je dôvodom, prečo moja tvár okúsila len špirálu (aj to maximálne 5-krát). Chodby základnej školy neboli našťastie mólom. Ak aj boli, určite nie pre mňa. Zrejme i to ma uchránilo od make-upu a jeho kamarátok. 

Ach, azda si zabudla na tie 2 roky strojčekového úsmevu? Ozaj, a čo tá plochá hruď? K celulitíde a príšernému akné sa radšej verejne ani nepriznávaj.

Toto bola realita puberty, ktorá sa ma držala ako kliešť až po súčastnosť. Po všetkých "hrozných" pohľadoch na seba, som však nenadobudla postoj nenávisti. Teda bola som v domnení, že víťazne čelím týmto pohľadom bez akéhokoľvek náznaku zranenosti alebo nebodaj zmene pohľadu na samú seba.

Najväčší kameň úrazu nastal v septembri, keď som začala navštevovať hodiny baletu. "Dívaj sa na seba v zrkadle!" Bolo to miliónkrát ťažšie než kedykoľvek. Čas zapečatil minulosť a vyskladal nový obraz v zrkadle.

"Škaredá,zhrbená,nešikovná." Klamstvami dennodenne obklopená Bianka. S vedomím, že ma Otec musí vidieť inak, som sa stávala odhodlanou prestať veriť lžiam. Boj. Boj, v ktorom viete, že ste na víťaznej strane, ale napriek tomu sa cítite ako vyprahnutá opustená púšť, kde sa absolútne nič nedeje. 

V tomto časovom období mi ľudia prorocky žehnali kúpeľ Božej lásky. Moja duša dychtivo prahla po nej. Ale stále nič. Nič. Nič.

"To si akože robíš srandu Pane Bože? Ja nemám ani štipku chuti na takýto humor!" ( Moja túžba po naplnení srdca Božou láskou trvala viac ako 2 roky. )

Raz mi leaderka nášho spoločenstva požičala už vyššie spomínanú knihu. Keď som si prečítala názov - Boh miluje zranené, hrdá strana Bianky kričala,že to musí byť omyl, že kniha nie je pre mňa. Skúsila som to. Zhltla som prvú kapitolu cestou autobusom zo školy, ale pri časti 'Je rad na vás', som si to radšej odložila na neskôr. Po viac ako polroku som sa znova rozhodla skúsiť to, videla som to ako jediné riešenie v ťažšom čase. Vedela som, že keď konečne objavím, kým skutočne som, moja nádoba lásky začne prijímať lásku. Bez lásky nie je život životom. Ťažkosť dní hlavne pramenila v pocite nehodnosti lásky.

Dnes po asi mesačnej "terapií" skrze túto knihu, sa chcem podeliť o jednoduchú zmenu, ktorá nastala v mojom živote. Áno, vidím sa inak! Nebolo to bezbolestné, ale stálo to za to. Chcelo to každodennú dávku odvahy hľadieť do zrkadla, nahlas prehlasovať o sebe, kým som, hrabať sa v minulosti a do všetkého vpúšťať Ježišovu uzdravujúcu lásku.

Dnes už viem, že som výsostná dcéra Kráľa. A ty tiež! Že pokiaľ mi niekto zastane na prechode, nie je to kvôli jeho povinnosti ani nejakému vyzývavému oblečeniu, ale kvôli tomu, kým som! (Predsa len by to bolo drzé nechať princeznú tak dlho čakať. :)

Dcéra hodná lásky, pretože bola stvorená z lásky a na obraz Lásky!

Skús to prosím v nasledujúce ráno- postav sa pred zrkadlo a nahlas hovor, že si nádherným stvorením! Využívaj to, že slová majú moc a ty máš autoritu.

A prečo sa vidím inak? Lebo som dovolila Láske byť mojím zrkadlom.

Vďaka tomu, že viem, kým som, správam sa tak a okolie to cíti a mení postoj voči mne.

Dcéra sediaca na vysokom stolci!

Prosím, cítťe sa nádhernými! (Aj cez slzy)


Bianka Schallerová

Foto: Zuzka Jakabová, http://bslostinmywardrobe.blogspot.sk

Podobné články

Chcel by si aj ty prispieť svojím svedectvom, článkom... alebo chceš pomôcť iným spôsobom k rastu tohto webu?

Ozvi sa nám!