Príliš mladá stať sa matkou?

Takmer každá žena túži po tom, aby sa vo svojom živote stala minimálne raz matkou. Do redakcie nám prišiel článok od našej čitateľky Barborky, ktorá si kladie otázku, kedy je na materstvo ten správny čas a či počúvať rady okolia.

Príliš mladá stať sa matkou?
Foto: © pexels.com

„Baby, videli ste ten nový model Iphonu? Ja ho chcem!“  

„A všimli ste si tie šaty z novej kolekcie vo výklade? Tie musím mať!“  

„Dneska som na internete našla letenky na Bali za akciovú cenu, objednávam!“

„Baby, a viete, čo by som chcela ja? Dieťa.“

Ticho... „To nemyslíš vážne, Barbora, veď si užívaj život, kým si mladá a nie si vešať na krk nejaké decko. Nad tým môžeš rozmýšľať potom.“

Potom? Ale kedy to je, to „POTOM“, o ktorom mi všetci hovoria? Čo nikto nechápe, že existuje aj TERAZ?  

Asi by som vám o sebe mala povedať viac. Volám sa Barbora a mám 19 rokov. Som z rodiny, v ktorej je o téme „dieťa“ zakázané hovoriť. Je to preto, že 2 moje tety (zo 4) nemôžu mať deti. Kedykoľvek sa snažím priblížiť k tomu, aby sme sa rozprávali o bábätkách, niekto ma zruší vetou: „Si normálna? Najprv si dokonči vysokú školu, nájdi prácu, chvíľu v nej vydrž, postav si dom, a potom, až POTOM začni rozmýšľať o dieťati.“ Ale čo keď ja mám iné hodnoty ako oni? Veď prečo nám všetci nahovárajú, že poslaním každého dievčaťa je byť vyštudovanou profesionálkou s dokonalou pracovnou kariérou.

Nie! Takto to ja veru nechcem.

Stať sa matkou je pre mňa oveľa dôležitejším ako všetko ostatné. Keď zapnem Instagram a vidím tam fotky usmiatych žien, ktorým rastie pod srdiečkom nový život, chce sa mi plakať.

Ako je možné, že dievčatá, ktoré nechcú mať dieťa, otehotnejú? Prečo tým, ktoré si bábätko aj tak nechajú zobrať, Boh dá takýto dar? Prečo mi moja najlepšia kamarátka plače na pleci, že je tehotná, keď ja by som dala za to jej bruško čokoľvek? Mám pocit, ako by som bola z inej planéty. Kým sa moje kamarátky vytešujú vždy, keď im prídu „mesiačiky“, ja sa pýtam Boha, prečo znova? Prečo jednoducho nemôžem aj ja pocítiť ten zázrak, keď bábätko kope do stien bruška. Verím však, že je to preto, že ešte neprišiel ten správny čas. No z celého srdca dúfam, že čoskoro príde a Boh konečne naplní moje srdce takou radosťou, akú dokážu cítiť len a len matky.

P.S.: Ak sa aj ty cítiš ako ja, nepochopená a odhováraná okolím od svojho veľkého sna - stať sa maminkou, odovzdaj to do rúk Otca a modli sa každý večer za bábätko so mnou. smiley Boh je jediný, ktorý nám tento sen dokáže splniť.

Dlho som váhala, či tento článok posuniem ďalej, ale chcem, aby dievčatá, ktoré zažívajú rovnakú situáciu ako ja, vedeli, že nie sú samy.

Barbora


Pozn. editora: Tím Bezhraničnej lásky verí, že dieťa je požehnaním pre každého rodiča, avšak radi by sme doplnili, aby budúci rodičia nezabúdali na predmanželskú čistotu. Dieťa predsa patrí do manželstva. angel

Podobné články

Chcel by si aj ty prispieť svojím svedectvom, článkom... alebo chceš pomôcť iným spôsobom k rastu tohto webu?

Ozvi sa nám!