Sexy oblečenie v kostole

Mám pocit, že niektorým ženám v kostole treba povedať, aby sa vhodne obliekli, keď idú do Pánovho domu. Nie je to žiadny striptérsky klub ani módna prehliadka či súťaž krásy, a napriek tomu musia veriaci muži každú nedeľu bojovať, aby svojím pohľadom nehrešili.

Sexy oblečenie v kostole
Foto: © pixabay.com

Ženatí chlapi zápasia s pokušením scudzoložiť svojimi očami. V kostole by sme jednoducho nemali musieť bojovať so satanovými pokušeniami a bodka. Aspoň tu by sme mali mať pokoj od úkladov diabla.

Pastor alebo kňaz by sa mal venovať tejto vnútornej neistote žien, ak majú pocit, že okrem predvádzania svojho tela nemajú žiadnu inú hodnotu. Ľudia si aj tak vážia len ženy, ktoré sa obliekajú slušne. Je ľahké povedať: „To nie je moja chyba“ alebo „Veď sa nepozeraj“, ale čo mám robiť, ak všade, kde sa pozriem, je “ľahká deva” v obtiahnutých šatách? Mám chodiť so zavretými očami? Myslia vôbec tieto ženy aj na niekoho iného okrem seba?

Kresťan, ktorý zápasí so sexuálnou závislosťou, bude hneď po príchode domov pokúšaný pozrieť na pornostránku, len preto, že v kostole si vyzerala “sexy”. Nehovorí Písmo, aby sme bratovi neboli na pohoršenie?

Predsieň kostola sa pre mňa stala toxickým miestom. Myslím, že pastor či kňaz by mal tieto veci riešiť. Ako to urobiť tak, aby si z kostola neodplašil ľudí, ma nezaujíma. S istotou viem to, že teraz kostol odplašuje mňa. Nechcem v kostole vidieť obrysy žiadneho zadku či minisukne a minitričká. To je dôvod, prečo sa vyhýbam nočným klubom a striptíz barom. Čo k tomu dodať? Muži sú vizuálne zamerané bytosti a nedá sa zrátať, koľko mužských očí sa v predsieni chrámu len čuduje a koľkí tam chodia, aby našli nejakú sexy kočku. Hrešia v Božom dome ešte skôr, ako zbor zaspieva prvú pieseň.

Ako to urobiť tak, aby si z kostola neodplašil ľudí, ma nezaujíma. S istotou viem to, že teraz kostol odplašuje mňa. Nechcem v kostole vidieť obrysy žiadneho zadku či minisukne a minitričká. To je dôvod, prečo sa vyhýbam nočným klubom a striptíz barom.

Zahaľte sa. Biblia obsahuje návod pre ženy, ako sa obliekať. Ak nasleduješ Pána, nemala by si s tým mať problém. Čo robíš vo svete, nechaj vo svete. Nenos svet alebo kultúru sveta do Pánovho domu.

Hovorím za všetkých mužov, ktorých vidím hrešiť proti sebe samým a prichádzať do svätyne so žiadostivosťou v srdci. A to len vďaka tomu, čo vidia v predsieni chrámu. Je to odporné a ja to už nemôžem tolerovať, práve tak ako to Kristus netoleroval, keď sa nachádzal medzi množstvom hriešnikov.

Pozrime sa, čo náš Pán a Spasiteľ hovorí kompromitujúcim cirkvám:

“Anjelovi pergamskej cirkvi napíš: Toto hovorí ten, čo má ostrý dvojsečný meč: 13Viem, kde bývaš; tam, kde je trón satana. No pridŕžaš sa môjho mena a nezaprel si vieru vo mňa ani v dňoch Antipasa, môjho verného svedka, ktorého zabili u vás, kde býva satan. 14Mám však niečo proti tebe: že máš tam takých, čo sa pridŕžajú Balaamovho učenia, ktorý učil Balaka dávať pohoršenie synom Izraela, jesť mäso obetované modlám a smilniť. 15Tak aj ty máš takých, čo sa pridŕžajú učenia nikolaitov. 16Preto rob pokánie. Ak nie, prídem k tebe čoskoro a budem s nimi bojovať mečom svojich úst. 17Kto má uši, nech počúva, čo Duch hovorí cirkvám: Tomu, kto zvíťazí, dám zo skrytej manny a dám mu biely kamienok a na kamienku napísané nové meno, ktoré nepozná nik, iba ten, kto ho dostane.” (Zjv 2, 12-17)

Autor: L. Jordan
Preklad: Daniel Zámečník
Zdroj:https://www.jesustracks.com/single-post/2015/12/28/Dressing-Sexy-in-the-ChurchThe-spirit-of-Jezebel

Podobné články

Chcel by si aj ty prispieť svojím svedectvom, článkom... alebo chceš pomôcť iným spôsobom k rastu tohto webu?

Ozvi sa nám!