Si krásna aj s akné

„Aká si krásna priateľka moja, aká spanilá..." (Pie 1,15). Ľahko sa to číta, no ťažko sa to žije, keď ma moja tvár bolí a každý pohľad do zrkadla je nepríjemný. Mnohí ma ubezpečovali o tom, že keď už nebudem tínedžerka, prejde to. Potom v tehotenstve, veď to sa stratí... (áno, na chvíľku). A zrazu som bola mama krásneho polročného valibuka, no akné sa neustále zhoršovalo.

Si krásna aj s akné
Foto: © pexels.com

„Aká si krásna priateľka moja, aká spanilá..." (Pie 1,15).

Ľahko sa to číta, no ťažko sa to žije, keď ma moja tvár bolí a každý pohľad do zrkadla je nepríjemný.

Mnohí ma ubezpečovali o tom, že keď už nebudem tínedžerka, prejde to. Potom v tehotenstve, veď to sa stratí... (áno, na chvíľku).

A zrazu som bola mama krásneho polročného valibuka, no akné sa neustále zhoršovalo. Napriek návštevám kozmetičky a kvalitnej kozmetike.

V tomto krátkom príspevku vám nechcem radiť pri kúpe kozmetiky či postupe čistenia pleti. Chcela by som vám odovzdať postoj srdca, ktorý som si, v tomto pre dušu ženy bolestivom období, vďaka Pánovi osvojila.

„Klamlivý je pôvab a krása márna, len žena, čo sa bojí Pána, zaslúži si chválu“ (Prís 31,30).

„Klamlivý je pôvab a krása márna, len žena, čo sa bojí Pána, zaslúži si chválu“ (Prís 31,30). Platí to, hoci nám svet núka obraz krásnej, štíhlej, no najmä dokonale upravenej ženy s dokonalou pleťou. Boží pohľad vidí hlbšie, do srdca. On vidí aj v skrytosti, počuje tvoje tiché modlitby, pomáha ti s tvojím krížom. Uver mu, On koná pomaly, postupne – i keď to ráno pri pohľade do zrkadla nezbadáš. Dovoľ mu pracovať na tebe. Robí to jemne a nežne ako umelec pri úprave diela, do ktorého vložil kus svojho srdca.

Mňa vďaka akné naučil byť súcitnejšou pri bolesti iných, nesúdiť podľa "obalu". Tiež som pochopila, že napriek tomu, ako momentálne vyzerám, moja rodina (špeciálne môj manžel) a priatelia ma milujú. Takú, aká som. Oni neriešia, či som sa ráno namaľovala alebo nie. Ak ťa niekto odsudzuje pre výzor, neustále má k nemu pripomienky, i keď vidí, že sa preň trápiš, nasaď ľahkú športovú obuv a utekaj. Takéto vzťahy nie sú postavené na skale, ale na pominuteľnom vzhľade.

 Ak ťa niekto odsudzuje pre výzor, neustále má k nemu pripomienky, i keď vidí, že sa preň trápiš, nasaď ľahkú športovú obuv a utekaj. Takéto vzťahy nie sú postavené na skale, ale na pominuteľnom vzhľade.

„Ja som Pán Boh tvoj...“
Iste dobre poznáš znenie prvého prikázania v desatore. On je tvoj Princ, nežný Otec. Skry svoju tvár do Jeho dlaní.

Keď ma sužovalo akné, urobila som si iného "bôžika" – kozmetiku. Míňala som na ňu pomerne dosť peňazí, na stále nové výrobky. Často som čítala recenzie a myslela si, že tento konkrétny produkt mi už iste pomôže. No zväčša to tak nebolo. Nechcem tým povedať, že kozmetika je sama osebe zlá. To vonkoncom nie! O svoje telo sa predsa máme náležite starať. Lenže ja som sa spoliehala omnoho viac na kozmetiku ako na svojho Ocina. Daj Pána do stredu svojho trápenia, hovor mu o ňom. Veď predsa nie je možné, aby ten, ktorý stvoril ucho, nepočul.

Jedno z najznámejších prikázaní nám hovorí: „Miluj blížneho svojho ako seba samého“ (por. Mk 12, 31). Ak neviem milovať samu seba, aj na okolie budem pozerať len pohľadom svojej bolesti. Odovzdaj ju do rúk Milujúceho, a nechaj, nech znejú Jeho slová: Aká si krásna priateľka moja.. Si krásna. Aj s týmto problémom. Neboj sa povedať ráno zrkadlu: Si kočka, dnes ti to pristane! A vykroč s úsmevom do nového dňa, kráska.

Autor: Tamara (22)
 

 

Podobné články

Chcel by si aj ty prispieť svojím svedectvom, článkom... alebo chceš pomôcť iným spôsobom k rastu tohto webu?

Ozvi sa nám!