Si krásna, nemusíš sa na nič hrať

Späť na články

Žena je krásna. Taká aká je. Nemusí sa na nič hrať, na nikoho podobať.
Jednoducho v tom všetkom čo robí, v čom sa nachádza, je úžasná taká aká je.

Si krásna, nemusíš sa na nič hrať
Foto: © Ľubomír Rechtorík

Si krásna, nemusíš sa na nič hrať.

My ženy máme v sebe krásu, ktorú sme dostali ako dar. A je len na nás, ako s ňou budeme zaobchádzať a či ju prijmeme. 

Ja sa učím spravovať svoju krásu a viem, že ak ju budem spravovať správne, tým viac ňou budem premieňať okolie. No, nie je to úžasné? Spravovať krásu a premieňať ňou okolie. Toto je úlohou ženy v dnešnom svete. Uvedomujete si niekedy to, aký máme každá vplyv na tento svet? 

/ „Prítomnosť ženy nikdy nie je bez účinku. Buď prináša jas alebo nepokoj. V jej prítomnosti muži zmenia svoje správanie, podľa toho či prebudí to najlepšie alebo to najhoršie v nich.“ ( J. Croissant) /

Možno si si niekedy všimla čo sa stane, keď vojde žena do miestnosti. Nie je to len tak v etikete vymyslené, že prvý má vojsť muž. Jednoducho vzbudzujeme pozornosť preto, lebo sme ženy. Myslím, že je to krásne a nie je to nič zlé, egoistické alebo ťažké.

Jedinou ťažkou vecou je prijať samú seba. Od toho, ako sa prijmeš, sa odvíja nie len tvoja vnútorná krása, ale aj tvoj vonkajší vzhľad a osobný štýl. Všetko pramení zo srdca. A netreba ani zabúdať na to, prečo sa chceš pekne obliekať a maľovať.

Robíš to preto, aby si zvýrazňovala svoju krásu? Ak sa nenahodíš podľa predstáv a nezakryješ všetky svoje nedokonalosti (či už make-upom alebo oblečením), tak sa hanbíš vyjsť na ulicu? Išla si niekedy von a všetci sa ti zdali lepšie a krajšie oblečení než ty sama? Neporovnávaš sa s ostatnými až príliš? A kedy si sa naposledy vlastne cítila pekná?


WeMakeThem šíri myšlienky, reflektuje kultúru a spoločnosť. 

WeMakeThem.think
WeMakeThem.wonder
WeMakeThem.visible
WeMakeThem.feel
WeMakeThem.reflect...

Myslieť a zamyslieť sa. Uvidieť, cítiť a reflektovať. 

WeMakeThem je skupina mladých ľudí, ktorí svoje spoločenské, psychologické a filozofické pozorovania vkladajú do krátkych filmov. WeMakeThem vzišlo z pohybu a slobody. Spája viaceré formy tvorby, či umenia do jedného audiovizuálneho diela. Tanec, performing a herectvo. Zvuk, hudba a hlas. Pohyb kamery, dynamika strihu a výsledný film. 

Nájdete nás na.... :) ⤵️

IG: https://www.instagram.com/wemakethem_/

FB: https://www.facebook.com/wemakethem.society

YT: https://www.youtube.com/channel/UC4zv4rBvdB-jXXPTc_qUMjA

autori: SIlvia Goliašová a Ľubomír Rechtorík

Chcel by si aj ty prispieť svojím svedectvom, článkom... alebo chceš pomôcť iným spôsobom k rastu tohto webu?

Ozvi sa nám!