Svedectvo: Majte k sebe úctu

​Týmto svedectvom by som chcela vo všetkých mladých upevniť rozhodnutie žiť čistý život.

Svedectvo: Majte k sebe úctu
Foto: © pexels.com

Nedávno som sa rozišla s chlapcom, s ktorým som chodila 1 rok a 10 mesiacov.
Je dôležité spomenúť, že je ateista a je presvedčený o tom, že čistota a zdržanlivosť až do manželstva nie je potrebná. No je to veľmi múdry, naozaj slušný chlapec, dobre vychovaný, zastávajúci spravodlivosť a túžiaci konať dobro. 

Keď sme sa rozišli, po prvotnom sklamaní a bolesti prišiel veľký pocit víťazstva. Cítila som obrovskú radosť z toho, aký bol tento vzťah. Skončil sa, no ja neľutujem, že bol.

Keď sme sa rozišli, po prvotnom sklamaní a bolesti prišiel veľký pocit víťazstva. Cítila som obrovskú radosť z toho, aký bol tento vzťah. Skončil sa, no ja neľutujem, že bol. Dal mi mnoho skúseností, no čo je viac – bol naozaj čistý. Ďakujem kňazovi z Domčeka, že vo mne podnietil túžbu po čistote. Ďakujem Bohu aj mojej patrónke – sv. Kataríne (lebo význam mena Katarína je „čistá, mravná“), že mi pomohli pevne sa rozhodnúť a vytrvať v predsavzatí čistoty počas tohto vzťahu. 

A ďakujem môjmu bývalému chlapcovi, že je pravý gentleman a aj keď čistota možno nie je postoj, s ktorým sa stotožňuje, dal mi jednu nesmierne cennú vec – dal mi úctu! 

Vážil si ma natoľko, že neprekročil hranice, ktoré som mu dala a nikdy ma nepožiadal urobiť niečo, čo by som nechcela, a to mi bolo dôkazom jeho túžby ľúbiť ma.

Vážil si ma natoľko, že neprekročil hranice, ktoré som mu dala a nikdy ma nepožiadal urobiť niečo, čo by som nechcela, a to mi bolo dôkazom jeho túžby ľúbiť ma. Áno, boli chvíle, kedy sme tvrdo diskutovali o otázkach viery, a to bolo niečo, čo nás delilo. Ale som šťastná, že to bol vzťah, ktorý mi ukázal čaro čistej lásky, založenej predovšetkým na priateľstve. 

Týmto chcem adresovať všetkým dievčatám aj chlapcom odkaz: „Druhí ľudia si nás vážia natoľko, nakoľko si vážime seba samých.“
Preto majte k sebe úctu, lebo vaše telá sú chrámom Ducha Svätého. Pán Boh nám pomáhaj!

Katka (17)

Podobné články

Chcel by si aj ty prispieť svojím svedectvom, článkom... alebo chceš pomôcť iným spôsobom k rastu tohto webu?

Ozvi sa nám!