Tajomstvo manželstva

Manželstvo znamená splynúť - dvaja sa stanú jedným telom. Je to záhada, ktorá sa začína pokrvnou zmluvou. Je to dôvod, prečo dal Boh ženám panenskú blanu - aby sa táto zmluva potvrdila ešte pred počatím detí.

Tajomstvo manželstva

​Niektorí ľudia sa zosobášia, no nikdy nesplynú. Nezávislosť, strach, nedôvera, sebectvo a neodpustenie sa stanú nedobytnými múrmi rozdelenia - silovým poľom indiskrétnosti.

Manželstvo bez splynutia necháva Adama (manžela a manželku) „osamelého“, s pocitom neúplnosti, opustenosti a odlúčenia, no túžiaceho po spojení.

Keď sa tajomstvo manželstva stráca, manželstvo sa stáva len partnerstvom - vymieňajú sa dohody, prideľujú úlohy a každý si vymeriava svoje vlastné teritórium.
No nepoddajný zázrak jednej lásky, jedného tela a jednej duše sa túži prejaviť. Táto túžba po intimite a potrebe spojenia nás láka do víru obety, v ktorom konečne zažijeme život. Vrchol manželstva nastáva vtedy, keď zložíme svoje práva a prijmeme svoj kríž.

Keď manželské páry položia svoje životy jeden za druhého a spoja sa v tajomstve nadprirodzeného splynutia, rozdiel medzi manželstvom a spolunažívaním bude hovoriť sám za seba.

Toto je sen z Knihy Genezis, ktorý leží priamo v srdci Otca: „Preto muž opustí svojho otca i svoju matku a prilipne k svojej manželke a budú jedným telom.“
Keď manželské páry položia svoje životy jeden za druhého a spoja sa v tajomstve nadprirodzeného splynutia, rozdiel medzi manželstvom a spolunažívaním bude hovoriť sám za seba.

Diskusia o manželstve homosexuálov sa taktiež stráca v tieni manifestácie zázraku, v ktorom muž a jeho žena úplne splynú v jedno. To vytvára puto troch prameňov, ktoré ostáva neporušené.
Dvaja sú tromi, pretože zázrak manželstva je v treťom prameni lásky, ktorým je samotný Boh.

Autor: Kris Valloton

Preklad: Mirka Strážiková Buríková

Zdroj: http://krisvallotton.com/the-mystery-of-marriage/

Podobné články

Chcel by si aj ty prispieť svojím svedectvom, článkom... alebo chceš pomôcť iným spôsobom k rastu tohto webu?

Ozvi sa nám!