Viera v každodennom živote

Ja sám by som sa charakterizoval ako vzťahový človek; na vzťahoch s ľuďmi mi záleží a investujem do nich čas a v prvom rade svoje srdce. Obohacuje to môj život, no niekedy je to aj poriadne ťažké a zraňujúce.

Viera v každodennom živote

Tento rok oslávime s mojou manželkou 6.výročie nášho sobášu. Je to neuveriteľné ako ten čas ubehol, čo sme všetko zažili a kde sme teraz. Je to cesta. Mením sa ja, ona, my..
Ale jedno ostáva nemenné a to je naša VIERA a spoločná cesta k Nemu.
Keď zažívame ťažké časy v rodine, modlitba je naša okamžitá reakcia. Odkedy máme našu malú dcérku, “príležitostí” na modlitbu je neúrekom! Choroby, ako správne postupovať vo výchove a celkové žehnanie dobrých vecí do jej života.

Ako rodičia máme obrovskú moc a tú najlepšiu výzbroj pre naše deti.

Ako rodičia máme obrovskú moc a tú najlepšiu výzbroj pre naše deti. 

Som vďačný za živé príklady takýchto rodičov a detí v našej kapele Lámačské chvály! Čokoľvek sa deje v našich životoch alebo životoch našich detí, celé LCH sa za to postaví v modlitbe! 
Čoraz viac si uvedomujem, koľkokrát sa naše manželky musia zaprieť a byť počas našej služby doma s deťmi, tiež sú unavené a chýbame im.
Ďakujem Bohu za moju Kamilku a jej obetu, podporu. Máme spoločný cieľ a musíme sa spolu rozprávať, počúvať toho druhého a ak je toho príliš veľa, práce, služby, aj spomaliť a byť nablízku svojej polovičke. Často sa nám s Kami stalo, že sme v únave povedali veci, ktoré nás mrzeli a nechali sme sa unášať na vlne negatívnych emócii a obviňovania. Raz, akurát v takejto atmosfére, sa ma Kamilka opýtala, či ju ľúbim stále tak isto, ako na začiatku. Ako muž som nerozumel, prečo sa to vôbec pýta a zároveň som rozmýšľal, či snáď ona to tak cíti.
Často totiž projektujeme svoje pocity do toho druhého a nevieme sa “vymáčknuť” so svojimi myšlienkami, tak to otočíme na tú druhú osobu. 
Odpovedal som jej, že ju ľúbim ešte viac ako vtedy a že to, čo sme spolu všetko prežili, to len umocnilo, jednoducho,že  láska voči nej rastie. Zrazu ostala úplne dotknutá tým a plakala. Potrebovala to počuť. 

Odpovedal som jej, že ju ľúbim ešte viac ako vtedy a že to, čo sme spolu všetko prežili, to len umocnilo, jednoducho,že  láska voči nej rastie. Zrazu ostala úplne dotknutá tým a plakala. Potrebovala to počuť.

Aké jednoduché, však? A pritom nesmierne ťažké v tom, ako v každodenných povinnostiach v práci, v službe zabúdame na to najdôležitejšie, byť v spojení, hovoriť spolu a odhaľovať svoje srdce pred svojou manželkou.

Modlime sa spolu, rozprávajme a na manželkinu otázku : “Aký si mal deň?”, neodpovedajme : “Dobrý”. :)

Podobné články

Chcel by si aj ty prispieť svojím svedectvom, článkom... alebo chceš pomôcť iným spôsobom k rastu tohto webu?

Ozvi sa nám!