Vôňa dvoch duší

~DUŠE MUŽA A ŽENY MUSIA MAŤ NAJSKÔR ROVNAKÚ VÔŇU. OSTATNÉ JE AŽ POTOM ~

Kladieme si v počiatkoch vzťahu kľúčové otázky? Určite vieme, čo od vzťahu očakávame my i Boh? Kam v tomto smere kráčame? Vnímame vôňu jeho/jej duše??
Ak si odpovedáme kladne, tak sme na najlepšej ceste, spolu s Božou pomocou prejsť cestu životom spoločne. A to navždy.

Vôňa dvoch duší
 

 Duševne blízkeho partnera pri prvých kontaktoch musíme vedieť vnímať. To nás má najskôr pritiahnuť. 

Blízky svojou dušou - vnútrom, veľkou podobnosťou, to je niečo, čo pri spriaznenosti dokážeme nájsť v druhom človeku vcelku rýchlo. Potom môžme na vzťahu začať  pomaly, postupne pracovať, vzájomne sa rozdávať, prijímať. So slobodou, rešpektom, úctou, kamarátstvom, v neposlednej rade konštruktívnou komunikáciou, začať stavať pevnosti...

Bez vzájomnej vône duše to nepôjde šťastne

Obrazne, bez vône duše, čiže hlbokej blízkosti to šťastne nemôže prejsť. Je to to najpodstatnejšie, čo  si treba počas chodenia, následne pred sobášom uvedomiť a tým zabrániť budúcim nefungujúcim manželstvám. 
Pri hlbokej spriaznenosti dvoch ľudí, ruka v ruke s Bohom sa toho zvládne mnoho. Všetko. Tým mám na mysli aj bolesti, ktoré určite v nejakej podobe prídu a nemusia "nechať na seba dlho čakať..."

Sexualita - telesnosť je nám darovaná Pánom. Dostali sme ju, takže naplnenie fyzickej blízkosti je s Pánom v poriadku, ak je až za duševnou blízkosťou.

Telesnú blízkosť sme dostali a len s jej  správnym naložením, môžeme ísť do vysokých výšin radostí, čiže, ak vnímame duševnú spriaznenosť milovaného človeka, tak môžeme nájsť maximálne vnútorné naplnenie, spolu s telesnosťou vo vzťahu k opačnému pohlaviu. Rovnako to patrí ku kľúčovým faktorom, pretože si chceme vedľa  manželov/ky, líhať denne, každý večer, dlhé roky...  A nechceme si líhať len z povinnosti alebo potreby spánku. To môže byť úplná hrôza a psychická katastrofa. Pán nás chce napĺňať radosťou a láskou, čiže správna  je v prípade hlbokej náklonnosti. 
Telesnosť, len v podobe  uspokojenia seba samého, bez chápania, že dávaním dostávame, bez úrovne duševnej a duchovnej nie je tým, čo od človeka chce Boh!

Blízkosť a objatie sú spúšťačom jedného z hormónov šťastia - serotonínu. Máme ho? A máme ho dosť? 

Hrejivé teplo na dušiach pri objatí je tá veľká drobnosť, ktorá sa nedá zaplatiť. Keď vravím hrejivé, tak myslím naozaj vyžarujúce teplo v oblasti sŕdc a duší, keď nás objíme milovaná osoba a to stojí za to. Sú to momenty, kedy vnímame lásku "vychádzajúcu" smerom von a cítime hlbokú radosť.
Je potrebné investovať do kvalitných, hlbokých a čistých vzťahov  

Ak nejde o život, nejde o nič. Ide o kvalitu životov, náš večný život a čistú vôňu našich duší.

Naozaj voňajú naše dve duše veľmi podobne?

Autor: Andrea 

Poznámka reakcie:
Rovnako ako aj pri ostatných článkoch treba brať do úvahy individualitu každého človeka - to, čo platí pre jedného, nemusí platiť pre každého, a že každý človek prežíva vzťahy a zaľúbenosť inak a každý má iné priority. 

Podobné články

Chcel by si aj ty prispieť svojím svedectvom, článkom... alebo chceš pomôcť iným spôsobom k rastu tohto webu?

Ozvi sa nám!