Vysokoškolský život a jeho riziká (príbeh)

V tomto príbehu sa s vami naša čitateľka Anka podelí o osobné skúsenosti s vysokoškolským životom a nástrahami, ktoré jej priniesol (alkohol, párty...). Všetko môžete, ale nie všetko osoží (1 Kor 6:12).

Vysokoškolský život a jeho riziká (príbeh)
Foto: © unsplash.com

Nehovor:  „Mladučký som“, lebo pôjdeš všade, kde ťa pošlem a povieš všetko, čo Ti prikážem (Jer 1,7).

Občas si hovorím, že toto nikdy nenapíše žiadna kniha, iba sám život. Tak aj tento príbeh napísal môj samotný život deň po dni. Jednu jeho etapu napísal aj takto - ukončíte strednú školu a s nadšením čakáte, kedy už konečne nastúpite na vysokú.  Konečne sa odpútate od rodičov, opustíte svoju dedinku a pôjdete do „veľkého mesta“. Waaau, začne život.... Veru, aj sa začal podľa mojich predstáv... Spoznávanie nového mesta, kamarátov a mnoho iného. K vysokoškolskému životu nesmie chýbať, samozrejme, party a alkohol. Moje dni prebiehali štýlom alko - párty. K tomu neodmysliteľne patria aj chlapi. Podarilo sa mi s jedným zoznámiť na takejto párty.

Myslela som si, že lietam v oblakoch (motýliky v bruchu). Začali sme sa stretávať a chodievať spolu na rôzne akcie. Naše stretávanie sa prehĺbilo k prvej puse a neskôr až k bozkom, ktoré  nás doviedli do postele. Náš vzťah bol založený viac na sexuálnom ako na priateľskom spolunažívaní. Len moje zaslepené oči to, žiaľ, nevideli. Začali stavy, kedy som mala strach, či náhodou nie som tehotná, prosila som Boha, aby som nebola tehotná. (Aká to je nehoráznosť, prosiť od nášho Boha niečo také!!!). Verte, vedela som, že to nie je správne, ale moja pýcha a „závislosť“ od sexu boli silnejšie ako moje svedomie. Vďaka mojej mamke som pochopila, že človek, s ktorým sa stretávam, nie je pre mňa...

Pochopila som, že som Božia milovaná princezná a musím si vážiť svoje telo, pretože, ako sa píše v Biblii: „Vy ste chrám živého Boha (2 Kor 6-16). S priateľom sme sa rozišli a začala som skutočne hľadať Boha a seba samu. Pochopila som, že čo tento svet ponúka, je iba obyčajné pozlátko, ktoré, keď zotriete, je škaredé a smradľavé. Moja čistota je do dnešného dňa naškrobená, ale odovzdávam to našej Nebeskej Mamičke, ktorú prosím stále o vytrvanie v čistote.

Milovaní, prosím Vás, vážte si svoju čistotu! Nenechajte sa oklamať, že všetko je v poriadku, keď to robili všetci, môžete aj vy. Môžete, ale čo z toho?! Bolesť, smútok, výčitky svedomia, ubližovanie si v budúcom vzťahu, hľadanie radosti v materiálnych veciach a pôžitkoch. Skutočný pôžitok je láska, ktorú nám každodenne sekundu po sekunde ponúka Ježiš!  

Blahoslavení čistého srdca, lebo oni uvidia Boha! (Mt 5-7). Verím, že Boh nás miluje tak veľmi, že poslal svojho jednorodeného syna, aby bol ukrižovaný za moje a tvoje hriechy. Boh je láska, milujem ho!  Aj keď padnete, rýchlo vstaňte a bojujte o svoj večný život!

S pozdravom Vaša Anna

Podobné články

Chcel by si aj ty prispieť svojím svedectvom, článkom... alebo chceš pomôcť iným spôsobom k rastu tohto webu?

Ozvi sa nám!