Spúšťa sa prihlasovanie na Národné stretnutie mládeže T22

Bratislava 21. február, V utorok 22. februára 2022 o 20:22 sa začne prihlasovanie na Národné stretnutie mládeže T22 v Trenčíne (28. - 31. júla 2022).

Spúšťa sa prihlasovanie na Národné stretnutie mládeže T22
Foto: © Archív T22

 Prihlásiť sa bude dať na stránke www.narodnestretnutiemladeze.sk (časť “Prihlasovanie”). K dispozícii bude možnosť registrácie pre účastníkov, dobrovoľníkov, zdravotne ťažko postihnutých a ich sprievod, a pre skupiny. Rada pre mládež a univerzity Konferencie biskupov Slovenska a Kanet, n. o., ktorí prihlasovanie zabezpečujú, účastníkom ponúkajú program s ubytovaním a stravou. Prvých 222 prihlásených má možnosť tento balíček získať za cenu 22 eur. Ďalších 999 lístkov bude už v sume 33 eur, ostatné lístky do 30.6. budú za 39€. K dispozícii budú aj vstupy na vybrané časti programu. Lacnejšie vstupy budú mať zdravotne postihnutí. Dobrovoľníci zaplatia za prípravný týždeň pred akciou a podujatie 22 eur. Neplnoletí účastníci budú musieť mať súhlas rodičov. Prihlásenie bude platné po uhradení a prijatí registračného poplatku. Ten je potrebné uhradiť do 7 dní od vyplnenia formulára, inak bude prihlásenie zrušené.

“Ponúkame tri možnosti prihlásenia - VOPRED ONLINE - od 22.2. do 1.7.2022, ONLINE po 1. 7. 2O22 bez stravy a ubytovania a na mieste. Pri prvej možnosti je možné získať stravu a ubytovanie, pri ostatných to už nebude možné. Upozorňujeme, že možnosť prihlásiť sa cez formulár online bude do 10.07. avšak nebude možné si v tomto termíne rezervovať ubytovanie a stravu. Ak vieme, koľko ľudí sa prihlási, pomôže nám to čo najlepšie pripraviť sa na toto podujatie. Vďaka tomu budeme presnejšie vedieť zabezpečiť dostatok ubytovacích priestorov, stravu či vhodné priestory na samotný program. Keďže program jednotlivých dni bude na seba nadväzovať, odporúčame sa zúčastniť na celej T22. Viac informácií o prihlasovaní, ktoré spúšťa tím T22 necelý polrok pred samotnou akciou, nájdu všetci na stránke T22 v časti Prihlasovanie. Ak tam nie je niečo, na čo potrebujete odpoveď, ozvite sa na e-mailové adresy registracia@narodnestretnutiemladeze.sk a info@narodnestretnutiemladeze.sk. Radi sa ozveme,” píšu organizátori.

Rada pre mládež a univerzity KBS, ktorá stojí za prípravou T22 v Trenčíne, bude počas letného podujatia potrebovať pomoc desiatok dobrovoľníkov. Prihlásiť sa môžu tiež od utorka 22. februára. Vyplniť je potrebné formulár na stránke. Dobrovoľníci musia mať minimálne 17 rokov. Ak majú menej ako 18 rokov, vedúcemu skupiny musia priniesť potvdredenie o súhlase od rodičov. Ďalšou podmienkou je odporúčanie od kňaza, preukázanie dobrovoľníckej skúsenosti, flexibilita a ochota pomôcť kdekoľvek. Animátori musia poslať naskenovaný dekrét z animátorskej školy. Prihlásiť sa za dobrovoľníka je možné len vopred online do 1. júna 2022. Na mieste nebude možné prihlásiť sa za dobrovoľníka. Tým, ktorí budú vybratí, bude zabezpečená základná strava, ubytovanie a program počas prípravného týždňa. Je možné sa zapísať napríklad do dobrovoľníckej skupiny - registrácia, sprievodné aktivity, ubytovanie, strava, média, stavba, upratovací tím, info či hostia. Bližšie pokyny pošlú organizátori tým, ktorých vyberú. Viac informácií je na webe.

Tím T22 odštartuje v deň začiatku prihlasovania aj verejnú zbierku za podporu tohto podujatia. Nadväzuje na možnosť podporiť akciu jednorazovým alebo pravidelným darom prostredníctvom darovacieho odkazu na stránke T22. Verejná zbierka potrvá do 31. augusta 2022. Schválilo ju Ministerstvo vnútra SR, má názov Podpor mládež T22 pod číslom zbierky 000-2022-014568. Spojená bude s možnosťou zaslania finančných príspevkov na osobitný účet a s predajom originálnych darčekových predmetov. Viac info ako podporiť národné stretnutie je možné nájsť na webe https://narodnestretnutiemladeze.sk/podpor-nas/

Národné stretnutie mládeže sa v podobných rozmeroch koná po štvrtýkrát. Historicky prvé sa konalo v Ružomberku. Pod Čebrať prišlo v roku 2013 niekoľko tisíc mladých ľudí. Na akcii, ktorá nebola klasickým festivalom s rečníkmi a kapelami zvučných mien, priniesli organizátori do srdca Liptova kus Brazílie. Druhé podobné podujatie sa konalo v roku 2015 v Poprade. Trojdňový program bol zameraný na odkrývanie pokladov. Obsahoval desiatky umeleckých čísel pripravených špeciálne na mieru, ale aj slávenia a modlitby, ktoré sa mladým ľuďom predstavili v netradičnom šate. Pod Tatry prišlo okolo 3 500 mladých ľudí. Do Prešova prišlo okolo 4 000 mladých ľudí. Inšpiráciou pre celonárodné stretnutia sú SDM, ktoré sa po prvýkrát konali v roku 1986 v Ríme na podnet sv. Jána Pavla II. Zámer pripraviť celoslovenské podujatie mladých odsúhlasili biskupi Slovenska. Najbližšie SDM sa uskutočnia v roku 2023 v Lisabone. Slovenskí mladí sa na toto podujatie začnú oficiálne chystať v Trenčíne.

 

TK KBS informoval Komunikačný tím T22

 

Podobné články

Chcel by si aj ty prispieť svojím svedectvom, článkom... alebo chceš pomôcť iným spôsobom k rastu tohto webu?

Ozvi sa nám!