Tím projektu

Košťál

Lukáš Košťál

Lukáš pochádza z malého mestečka Vrbové pri Piešťanoch. Študoval na teologickej fakulte Trnavskej univerzity, absolvoval viacero formácií, ako napr. Animátorská škola BA-TT arcidiecézy, Vodcovská škola, TWC school. Organizoval niekoľko ročníkov kresťanských festivalov, koncertov, konferencií, seminárov, plesov a mnoho iných aktivít, predovšetkým pre mládež. On sám hovorí, že toto obdobie bolo častokrát viac o síce pekných a prospešných aktivitách a o službe, ale osobný vzťah s Bohom šiel do ústrania. Preto na istý čas pozastavil svoje aktivity, aby mal priestor nachádzať pravú podstatu toho, že správne kresťanstvo nie je v počte zorganizovaných kresťanských podujatí, ale v osobnom vzťahu s Bohom. Po svojom neúspešnom partnerskom vzťahu sa rozhodol založiť projekt o vzťahoch s názvom bezhranicnalaska.sk, ktorý by napomáhal nielen mladým ľuďom vyhnúť sa zbytočným zraneniam zo vzťahov, poučiť sa z chýb iných prostredníctvom svedectiev, formovať a povzbudiť ich na ceste k Bezhraničnej Láske. Okrem tematiky partnerských vzťahov (špeciálne téma: vernosť, dôvera, žiarlivosť) k jeho záujmom patrí modlitba chvál, spoznávanie, spájanie a zjednocovanie ľudí, cestovanie, voda, príroda, prechádzky, filmy... Za ničiteľov vzťahov považuje nielen neveru a flirtovanie ale tiež žiarlivosť, nedôveru, narcizmus... jedným slovom egoizmus. Jeho obľúbeným citátom je „Hľadaj radosť v Pánovi a dá ti, za čím túži tvoje srdce“ (Ž 37, 4). Tento citát Boh reálne naplnil v jeho vzťahu s Veronikou. Osobne vám toto svedectvo s radosťu porozpráva osobne..a možno ho raz aj napíše :)

Akú úlohu má v projekte:

Zakladateľ projektu Bezhraničná láska, šéfredaktor a koordinátor. Tiež má na starosti Facebook a Instagram projektu, odpovedá v sekcii poradňa na otázky čitateľov... a mnoho iného čo zatiaľ nemá nikto na starosti - môžete sa hlásiť :)

Košťálová

Veronika Košťálová

Veronika je usmievavé, tiché a krehké študujúce dievča z (ne)veľkej dediny na Kysuciach. Momentálne žije a študuje v Bratislave. Ako každá Božia dcérka sa snaží robiť radosť svojmu nebeskému Otcovi, ktorý má pre ňu prichystané vždy nejaké dobrodružstvo. Miluje tvoriť pre Neho veľké veci, avšak oveľa radšej pracuje na nenápadných detailoch. Svoje myšlienky sa jej ľahšie vyjadrujú pri písaní, než pri rozprávaní. Veľmi rada tvorí s jednoduchosťou a kreativitou. Okrem spoznávania nových ľudí má rada večernú pohodu pod dekou pri sviečkach, ale aj akčné a rýchle športy. (Nielen) v duchovnom vedení to bola práve Panna Mária, ktorá bola vždy pre ňu vzorom v tom, ako žiť zdravé a krásne vzťahy. Či už k Bohu, k rodičom, kamarátom alebo aj k jej budúcemu manželovi. V čase rozlišovania Božieho plánu pre ňu jej Boh mocne dával na srdce modliť sa za svojho budúceho manžela. Obľúbila si tak Máriine slová: ''Hľa, služobnica Pána, nech sa mi stane podľa tvojho slova.'' (Lk 1,38) O pár týždňov na to spoznala jej terajšieho manžela Lukáša. Ich svedectvo je krásnym obrazom toho, ako sa Boh stará, keď sa Ním necháme viesť. (Ex 14, 14)

Akú úlohu má v projekte:

Veronika má na starosti sekciu prekladových článkov (vlastne všetko ohľadom prekladov). Občas tvorí grafiky a tiež pomáha s Facebook stránkou projektu Bezhraničná láska. Okrem toho je tiež asistentkou zakladateľa projektu.

Olas

o. Peter Olas

O. Peter je kňazom pochádzajúcim z Martina. Posledné dva roky základných teologických štúdií ukončil na Gregoriánskej univerzite v Ríme, potom bol ustanovený za diakona a kaplána do farnosti Bytča, kde sa venoval aj pastorácii rodín a mladých. Po dvoch rokoch vo farnosti bol poslaný na štúdiá biblických vied a archeológie do Jeruzalema, kde súčasne študuje, pričom prázdniny trávi vo farnosti Bytča. Snaží sa ľuďom pomáhať aj v oblasti modlitieb za vnútorné oslobodenie a uzdravenie.

Akú úlohu má v projekte:

Je autorom mnohých článkov a to hlavne o vzťahu k Bohu, tiež ako katolícky kňaz duchovne zastrešuje tento projekt.

Horník

Adam Horník

Adam žije v Bratislave, pracuje ako programátor, je členom spoločenstva pri Dóme sv. Martina.

Akú úlohu má v projekte:

Programátor webu projektu, technická podpora

Kuka

Miroslav Kuka

Mirec je mladý muž, manžel, pracujúci ako webdizajnér na voľnej nohe. Študoval na Žilinskej univerzite, fakulte humanitnych vied. Žije so svojou manželkou Luckou a ich synom v Banskej Bystrici. Obaja sú súčasťou spoločenstva SP v Sliači. K láske k Bohu bol vychovávaný už od detstva, no živú lásku a osobnú skúsenosť s ním mal možnosť poznať až v 22 rokoch cez spoločenstvo. Odvtedy sa učí rásť v láske a objavovať zámer, ktorý má Boh s ním. Má rád, keď sú kresťanské veci vytvárané a prezentované kvalitne, rovnako profesionálne ako tie v svetskej komerčnej sfére.

Akú úlohu má v projekte:

Webdizajnér webu projektu, grafik

Kuková

Lucia Kuková

Lucka sa nakrajšie cíti, keď má vietor vo vlasoch, mäkkú zem pod nohami a nad hlavou nežný dotyk neba. Už je to viac ako 20 rokov, čo existuje na tomto kúzelnom svete a teší sa na všetko, čo je pred ňou. Je vydatá za svojho manžela Mirka, chodí do spoločenstva SP a študuje na vysokej škole za zdravotnú sestru. Má jedno krásne dieťa - chlapčeka.

Akú úlohu má v projekte:

Lucka je autorkou názvu projektu a tiež spolu s jej manželom Mirkom, Lukášom, Lenkou, Paťou, Katkou, Adamom stála pri zrode tohoto projektu, a preto aj keď nie je v tomto čase aktívna - považujeme ju za čestného člena :)

Vaterka

Peter Vaterka

Peťo pochádza z Banskej Bystrice. Vyštudoval učiteľstvo (PSY a SJL) a tiež psychológiu. Je začínajúcim učiteľom na jednej z banskobystrických SŠ, kde bude pôsobiť aj ako školský psychológ. Takisto pracuje ako jazykový korektor, zaoberajúci sa najmä odbornými textami, zväčša študentskými záverečnými prácami. Svoje voľnočasové aktivity zameriava na svoj fyzický, psychický, ako aj duchovný rast. Je veľký extrovert, sangvinicko-flegmatický temperament a rád spoznáva nových ľudí. Angažuje sa tiež vo farnosti saleziánov dona Bosca v BB, ktorú považuje za svoj druhý domov. Najdôležitejšie miesto v jeho živote má Boh, hoci tvrdí, že to tak nie vždy vyzerá, keďže aj on je len hriešnik. :) Považuje za mimoriadne dôležité, aby sa človek v dnešnom svete nebál otvorene prihlásiť ku kresťanstvu napriek možným rizikám, a povzbudzuje ho k neskonalej dôvere v Boha za akýchkoľvek okolností v rámci svojho života – aj preto je jeden z jeho obľúbených biblických citátov tento: „I keby som mal ísť tmavou dolinou, nebudem sa báť zlého, lebo ty si so mnou“ (Ž 23, 4).

Akú úlohu má v projekte:

V projekte pôsobí ako jeden z autorov článkov. Rád píše o témach týkajúcich sa medziľudských vzťahov, spôsobov myslenia, prežívania a správania ľudí a tiež viery. Občas rieši aj sekciu poradňa.

Tichá

Lucia Tichá

Lucka je kreatívna duša, ktorá sa najradšej venuje hudbe a svojim blízkym, rada sa zahĺbi do dobrej knihy a snaží sa, aby sa jej farmácia, ktorú študuje, tiež stala koníčkom. V neposlednom rade si hľadá cestu do sveta kávy a jej prípravy. Snaží sa v každej situácii hľadať cestu späť k Bohu a nachádzať radosť a to aj vďaka jej obľúbeným slovám zo žalmu 126,5: “Tí, čo sejú v slzách, s jasotom budú žať.”

Akú úlohu má v projekte:

Editor, grafik

Vojtasová

Lucka Vojtasová

Lucka je zdravotná sestra pochádzajúca z Oravy, rada sa smeje a najlepšie sa cíti v prítomnosti nebeského Otca, ktorého objavuje v ľuďoch, v prírode, v tom, čo robí a teší sa na všetko nové, do čoho ju povolá a dá jej v tom odvahu.

Akú úlohu má v projekte:

Grafik

Plášek SDB

o. Vlado Plášek SDB

Akú úlohu má v projekte:

Ako katolícky kňaz duchovne zastrešuje tento projekt

Donoval

o. Bruno Branislav Donoval

Akú úlohu má v projekte:

Ako katolícky kňaz duchovne zastrešuje tento projekt

Vlčíkovci

Manželia Mia a Marco Vlčíkovci

Akú úlohu má v projekte:

Bezhraničná poradňa, modlitebná podpora projektu

Solárovci

Manželia Alžbetka a Paťo Solárovci

Akú úlohu má v projekte:

Technická podpora a video produkcia

Vindišová

Janka Vindišová

Akú úlohu má v projekte:

Psychologička (Bezhraničná poradňa)

O projekte

Sme tím ľudí, starších i mladších, mužov a žien, zadaných i nezadaných, z rôznych spoločenstiev na celom území Slovenska. Jednoducho ľudí, ktorých môžete stretnúť kdekoľvek a kedykoľvek cez bežný deň. Každý z nás ma svoj príbeh tak ako vy. Niekedy tento príbeh obsahuje zrniečka ťažkostí i odvahy, keď sme si museli prejsť svojimi osobnými cestami. Niekde na tejto ceste sme sa stretli s jedným vzácnym pútnikom a odvtedy kráčame s ním. Občas možno odbočíme, nachvíľu pozastavíme, no aj tak si nakoniec uvedomíme, že najlepšie je, keď ideme spolu.

Bezhraničná láska nepozná hranice. Možno to vyznie zvláštne... bez hraníc, sme predsa bezbranní. No to sa zmení iba vtedy, keď táto láska nepozná strach. Má dôveru jeden v druhého. Je nezištná a jej prvoradým cieľom nie je prijímať, ale dávať. Našou víziou nie je nikoho poúčať. Nechceme nikoho odsudzovať. Chceme len poukázať na to, že aj určite vy ste si všimli ako vzťahy vo vašom okolí padajú. Vízia, ktorej sa držíme je v dome postavenom na skale. Keď príde búrka nezbúra sa, pretože jeho základy boli postavené s trpezlivosťou, láskou a ... hlavným cementom bol Boh.

Bližšie info, spolupráca, partnerstvo... Kontaktujte nás na: info (zavináč) bezhranicnalaska.sk Ak chcete poslať článok alebo svedectvo na náš web píšte na: info (zavináč) bezhranicnalaska.sk Ďakujeme :)

Chcel by si aj ty prispieť svojím svedectvom, článkom... alebo chceš pomôcť iným spôsobom k rastu tohto webu?

Ozvi sa nám!