Zvolávame poradu – Bože, kde si?

Je pred tebou rozhodnutie? Nemyslím teraz tie malé každodenné – aj keď možno každé ráno stojíš pred skriňou s veľkou dilemou (čo úplne chápem). Ale narážam na naše „životne“ dôležité rozhodnutia.

Zvolávame poradu – Bože, kde si?
Foto: © pexels.com

Kam ísť na školu. Spoznal si niekoho úžasného, ale nevieš, či to posunúť ďalej a pýtaš sa: „Bože, je ten človek ten pravý?“ Možno chceš zmeniť zamestnanie a odísť ďaleko. Alebo naopak vrátiť sa naspäť do rodného kraja. Jednoducho urobiť krok vpred. Vieš však, že to bude zmena, ktorá ovplyvní tvoj život. Váhaš. Cítiš, že čas je tvojím nepriateľom a musíš sa rozhodnúť. Možno pociťuješ tlak z okolia, možno ho vyvíjaš sám na seba – no si stále nerozhodný. Vieš, že nik iný za teba rozhodnutie neurobí. Chceš urobiť, čo je správne. Vykročiť dobrým smerom. Neurobiť chybu.

Keď sme malí, robia za nás rozhodnutia naši rodičia. Počas dospievania a aj neskôr nám môžu poradiť, usmerniť nás. A nielen oni. V našom okolí je ešte jedna osoba, s ktorou sa radíme – Boh. Vieš, že za každých okolností je s tebou. Pomohol ti už toľkokrát. Vyriešil tvoj problém, aj keď tvoje predstavy boli veľakrát úplne iné. Väčšinou to dopadlo ešte lepšie!  Prečo by toto malo byť iné? A tak čakáš. Čakáš. Na čo? Možno nejaké znamenie, zásah, ktorý ti napovie. Modlíš sa a ako už dlho. Boh mlčí. „Haló, Bože – viem, že máš veľa práce, ale už by si to mohol nejako zariadiť. Alebo mi povedať, čo mám robiť. Som stratený a takto to ďalej nejde.“ Stále ticho?

Vieš, to je Boží štýl. Boh nám dal určité usmernenia, ktoré potrebujeme dodržiavať. Smernice, vďaka ktorým sa nestratíme. No dal nám ešte niečo viac. Slobodnú vôľu. Nebude nás tlačiť do ničoho. Je to naša voľba, či sa nám to páči, či nie. Neurobí za teba toto rozhodnutie. (Aj keď dávno vie ako sa rozhodneš smiley) Nechal to na teba, lebo ťa nekonečne miluje. Sľúbil ti, že akokoľvek sa rozhodneš – On bude s tebou a tvoj život požehná. Urob prvý krok a On zrobí ďalších tisíc. Ak aj vybočíš, ver, že ti pomôže vrátiť sa na správnu cestu. Už si ho pozval do svojej situácie (ak nie, tak to urob teraz), modlíš sa za to a Boh to počuje. Nerozhodne za teba, ale dá ti odvahu, ktorú potrebuješ. Premení strach na pokoj. Môžeš kráčať v Jeho prísľuboch. Neopustil ťa, aj keď mlčí. Túžby, ktoré ti vpísal do srdca, tam nie sú nadarmo.

„Niekedy všetko, čo potrebuješ je 20 sekúnd šialenej odvahy, a ja ti sľubujem, že z nej vzíde niečo úžasné.“  - Tvoj Otec smiley

 

Podobné články

Chcel by si aj ty prispieť svojím svedectvom, článkom... alebo chceš pomôcť iným spôsobom k rastu tohto webu?

Ozvi sa nám!