Postav Božie plány pred tie svoje

Boh do nás zasadil mnohé túžby a sny, ktoré si chceme plniť. Paradoxne, takmer nikdy nie sú podľa našich predstáv. Naše plány sa od Božích líšia a my nechápeme prečo.

Postav Božie plány pred tie svoje

Priznávam sa, som obrovský snílek. Myslím si, že prednostne my ženy rady plánujeme svoju budúcnosť dopredu, snívame o našej budúcej rodine, deťoch, vysnívame si dokonalého manžela bez chýb a takto si nažívame v našich snoch a čakáme, že raz sa to všetko splní. Sme oveľa komplikovanejšie ako muži a naše sny sa podobajú skôr romantickým filmom. Veľmi často sa pristihnem pri tom, že sa zobudím zo sna a nechcem žiť v tejto realite. Chcem, aby moje sny boli realitou. Často sa mi totiž sníva o veciach, po ktorých túžim podľa mojich predstáv a niekedy je naozaj ťažké čeliť tomuto pocitu. Lebo realita je iná. Neviem, či je horšia alebo lepšia v porovnaní s mojimi plánmi, no jednoznačne nie je taká, akú som si ju naplánovala. 

Raz mi na spovedi povedal jeden kňaz: „Nikdy nič nebude podľa tvojich predstáv.“

Poviem vám, to úprimne zabolelo. To akože naozaj nikdy nič nebude tak, ako si prajem? Nedokázala som prijať túto pravdu. Prečo nemôže byť aspoň niečo podľa mojich predstáv? Napríklad chlapec, ktorý sa mi páči, nemôže mi len tak zavolať, pozvať ma von, povedať mi, že aj ja sa mu páčim? Prečo to musí byť také komplikované? Veď o tom už tak dlho snívam. Nechápala som to. Veď Boh nás tak veľmi miluje, tak prečo nechce plniť naše predstavy? 

Postupom času mi však začal po malých kúskoch odkrývať svoje tajomstvo. 

„Dcéra moja, nechcem aby si bola sebecká, nemysli len na seba, nemysli si, že to, po čom túžiš ťa urobí naozaj šťastnou. Nechcem, aby si si myslela, že tvoje sny sú lepšie ako realita, ktorú žiješ. Nechcem, aby si žila v klame, že tvoje sny sú to najviac, čo dokážem splniť. Ja ti ponúkam viac. Tvoje túžby premením na niečo neporovnateľné s tvojou predstavou.“

Takto k nám hovorí náš Pán. Aj keď cítiš hlbokú túžbu vo svojom srdci, ak cítiš, že si napríklad spoznala človeka, o ktorom si si istá, že on je ten, o ktorom si snívala, s ktorým si šťastná...

... odovzdaj to Bohu. On naplní tvoju túžbu a premení ju. Inak, ako si si možno predstavovala, no milión násobne krajšie, než siahajú tvoje predstavy. Možno nebudeš s tým chlapcom, o ktorom snívaš, ale budeš vedieť, prečo. Lebo tvoje plány už nebudú prioritou. A Boh urobí len to, čo je najlepšie pre teba. Budeš vedieť, že ma pripravené pre teba niečo iné a chce ťa ochrániť od nepravých túžob.

Odovzdaj mu každú svoju sekundu v živote. Netýka sa to len vzťahov, ale každého plánu, túžby, o ktorých snívaš. Daj, nech Boh prevezme kontrolu nad tvojim životom, nech premieňa tvoje srdce a naplní ho istotou, že sa už nikdy nebudeš musieť ničoho báť. Keď sa mu úplne odovzdáš, On robí zázraky. Len mu dôveruj.

Chcem spomenúť ešte jednu zázračnú vec, ktorá mení životy. Je ťažké sa len tak z jedného dňa na druhý odovzdať Pánu a postaviť Jeho plány pred tie naše. Na to treba čas, silu a trpezlivosť. Tou zázračnou vecou je Novéna odovzdanosti. Je to 9-dňová novéna, môžeš v nej odovzdať všetok tvoj strach z budúcnosti, z tvojich plánov, kamarátstiev, vzťahov, tvojich rozhodnutí, momentov a situácií, ktoré ťa čakajú alebo jednoducho celý svoj život. Ak máš záujem, nájdeš ju aj v tomto článku: Novéna odovzdanosti.

Gabriela

Podobné články

Chcel by si aj ty prispieť svojím svedectvom, článkom... alebo chceš pomôcť iným spôsobom k rastu tohto webu?

Ozvi sa nám!