Poď s nami na MladiFest s BEZHRANIČNOU + 2x kúpanie v mori

Pozývame Vás s našim projektom Bezhraničná láska zažiť po prvýkrát náš spoločný zájazd na 30. Medzinárodný FESTIVAL mladých MladiFest v Medžugorí. Tentokrát sa s Vami chceme stretnúť nielen internetovo, ale aj naživo. Zájazd nebude len o festivale, hudbe, modlitbe, sv. omšiach a kúpaní sa v mori, ale aj o vytvorení spoločenstva s ďalšími mladými, a tiež s našim Pánom. Ak si myslíš, že to môže byť zaujímavé - čítaj naše ďalšie riadky a veríme, že ťa ešte viac nadchneme.

Poď s nami na MladiFest s BEZHRANIČNOU + 2x kúpanie v mori

Mladifest nazývaný aj Medzinárodný Festival Mladých je medzinárodné modlitbové stretnutie mládeže, ktoré sa každoročne koná v Medžugorí od 1.8. do 6.8. s celodenným programom. Každý deň je modlitbový program spojený so sv. omšou, ktorú koncelebruje stovky kňazov z rôznych krajín sveta.

Prichádzajú sem najmä mladí, ale aj starší z viac ako 70 krajín sveta. V roku 2018 sa festivalu zúčastnilo viac ako 60 000 ľudí.

Tento rok sa k nim pridáme aj my a spoločne budeme putovať na 30. Festival mladých do Medžugoria s 2-dňovým celodenným kupaním v mori v Chorvátsku.

Našich priateľov a čitateľov Bezhraničnej, ktorí sa už v predošlých rokoch zúčastnili Mladifestu sme sa pýtali, čo sa im na Mladifeste páčilo a prečo by ste sa mali rozhodnúť navštíviť Medžugorie práve v čase konania Festivalu Mladifest. Ponúkame Vám ich odpovede :)

Janka - Lebo je tam obrovská radosť, v lete veľmi teplo smiley a je tam najväčší pokoj na svete, lebo sa tam obracajú srdcia ľudí, lebo sa tam uzdravujú boľavé srdcia, lebo tam vzniká veľa povolaní, lebo tam môžete rozlíšiť čo od vás Pán chce a lebo tam môžete stretnúť kľúčových ľudí v živote smiley a lebo je to pre mňa osobne najpožehnanejšie miesto na zemiiii heart

Lenka - Mladifest som zažila 3krát po sebe :) neopísateľný zážitok rok za rokom sa tam musíte vrátiť.. Mladifest je výnimočný tým, ako cítite prítomnosť Boha v ľuďoch okolo.. Sila modlitby tisícov mladých... Predstavte si to ako sa toľko mladých vedľa Vás spolu s Vami modlí, spieva a vy ste súčasťou tohto silného spoločenstva...neskutočne.. BOH SA DOTÝKA :) Mária sa prihovára :) ...je to masa ľudí, ale pri tom cítite neskutočný pokoj... Ostala som vždy aj pár dní po festivale.. Je to zmena viac pokoja, ale aj uvedomenie si tej neskutočnej milosti Božieho dieťaťa.. Proste nerozmýšľajte, ak máte možnosť zažiť zažite :) ... Prvýkrát sme tam boli len 5 a keď som to zažila povedala som si to musia zažiť všetci - ďalšie dva roky sme išli celý autobus mladých :) už to bol zázrak.. Mária Ťa volá :) ... Už som tam pár rokov nebola, ale viem že sa určite vrátim.. Ale vždy odporúčam všetkým smiley

Mirka - Je to miesto, kde sa dejú zazraky

Jana - Kto môžete choďte sa presvedčiť

Michaela - Jedna veta: Tú atmosféru jednoducho treba zažiť, nie o nej počúvať alebo čítať yes heart

Nicol - neskutočný zážitok heart

Simona - Ja len, že keď to zažiješ... Je to niečo neopísateľné. Zimomriavky som mala, keď som tam prvýkrát prišla, videla a počula to všetko, čo sa tam deje. Je to úžasné miesto. heart

Henrieta - bolo tam fest dobre smiley odporúčam heart

Karolína - zážitok nad všetky zážitky, jednoducho God is good. heart

Jana - Nedá sa to slovami opísať 

Sabína - odporúčam každému - nie iba mladým, ale každej vekovej kategórii, tá atmosféra, zázraky, príbehy, úsmevy ľudí sú aj po 3 rokoch pre mňa nezabudnuteľné a moj život a osobnosť to posilnilo nepopísatelným sposobom. smiley

Šimon - Darmo tu budem vypisovať, treba ísť a zažit smiley heart +

Roman - Veľký pokoj a čas pre stíšenie sa aj napriek toľkému množstvu mladých z celého sveta.

Laura - Ak jedna veta, tak potom: "Skúste a viďte, aký dobrý je Pán."

Jana - Úžasné, fantastické, neskutočné - pre mňa a môjho manžela to bol neopísateľný zážitok. Tešíme sa na ďalší ročník 

Mária - Mladifest treba zažiť. Jedným slovom úžasné, uzasní ľudia, atmosféra, organizátori a Božský pokoj heart

Martina - Skvelé kázne 

Gabriela - tam som mala možnosť naplno spoznať, aké požehnanie nám Ocko dáva v priateľoch! heart

Katarina - Úžasné niečo to zažiť, tá energia, tá sila a radosť zo života! A napriek tomu všetkému takyý užasný pokoj a čas pre seba. yes heart

Aby si mal ešte lepšiu predstavu o MladiFeste - pozri si napríklad toto video :) a keďže si mladý - ďalšie videá si vieš pozrieť na youtube :)

 

MLADIFEST S PROJEKTOM Bezhraničná láska:

Tento náš zájazd je určený pre všetkých, teda aj pre vás čo ste vo vzťahu a manželstve, či single.

Mnohí z Vás ste už prihlásení. No pozývame aj ostatných pridať s k nám a putovať spolu s nami do Medžugoria na miesto modlitby a pokoja. Zavolajte aj svojich priateľov, známych a svoje rodiny a príďte si do Medžgoria (ďaleko od ruchu a každodenných povinností) vyprosiť Božie milosti a poďakovať za dary, ktoré ste od Boha a Panny Márie dostali.

Naša skupina bude odchádzať zo Slovenska 30.7.2019 vo večerných hodinách. 

TRASA

Pôjdeme po trase Trenčín - Nové Mesto n/V - Piešťany - Trnava - Bratislava (po dohode aj iné nástupné miesta).

PROGRAM

Na druhý deň 31.7.2019 ráno pristavíme náš autobus na Jadranskom pobreží v prekrásnom meste Šibenik, kde bude možnosť celodenného kúpania v mori, oddychu na pláži či prechádzok po romantických uličkách nádherného historického centra Šibeniku alebo si môžete posedieť a vychutnať skvelé jedlo v miestnych reštauráciách či relaxovať v útulných kaviarničkách.

V poobedných hodinách sa vyberieme priamo do nášho penziónu v Medžugorí, kde budú pripravené izby a teplá večera. 

Po večeri Vás náš kňaz a sprievodca prevedú pútnickým areálom, kde uvidíte nielen nádherný kostol, ale aj sochu zmŕtvychvstalého Krista, ružencové zastavenia, pri ktorých sa počas pobytu môžete modliť sv. ruženec, sochu Panny Márie, pri ktorej sa pútnici z celého sveta zastavujú, ďakujú a prednášajú svoje prosby Bohu a Panne Márií, aby im vyprosila milosti u svojho Syna. Uvidíte desiatky spovedelníc, v ktorých kňazi z rôznych krajín sveta a v rôznych jazykov spovedajú pútnikov. A uvidíte mnohé iné miesta, na ktoré sa môžete tešiť.

Na ďalší deň 1.8.2019 ráno sa po raňajkách vyberieme na fakultatívny výlet na vodopády Kravice (tento výlet je dobrovoľný), kde sa budete môcť buď kúpať alebo aspoň pozrieť na nádherné prírodné úkazy vo forme veľkolepých vodopádov. V priestoroch areálu vodopádov je možnosť kúpania, prechádzok alebo posedenia v krásnom prostredí.

V poobedných hodinách sa vrátime späť do penziónu, kde bude zabezpečený obed a následne si budete môcť oddýchnuť pred večerným programom.

A večer o 18:00 začíname program Mladifestu sv. ružencom a následne sv. omšou.

Ďalšie dni od 1.8. do 5.8. bude zabezečený presný program Mladifestu, ktorý zahŕńa okrem sv. omše a adorácie aj iné modlitby, svedectvá, katechézy, prednášky, procesie, divadelné predstavenia komunity Cenacolo, ale samozrejme budete mať možnosť aj individuálneho programu a nakúpenia suvenírov v miestnych obchodíkoch. 

Posledný deň Mladifestu 6.8. ráno bude možný individuálny výstup na vrch Križevac, kde bude sv. omša.

Po raňajkách sa s naloženu batožinou v autobuse vyberieme na Makarsku riviéru, kde strávime celý deň kúpaním v mori alebo prechádzkami a individuálnou modlitbou.

Večer pôjdeme z Chorvátska späť na Slovensko, kde prídeme 7.8.2019 v doobedných hodinách.

KŇAZ A SPRIEVODCA

Počas celého pobytu v Medžugorí Vám bude k dispozícií náš výborný mladý kňaz z rehole dominikánov Bruno Branislav Donoval, ktorý Vám bude k dispozícií na duchovný rozhovor alebo sv. spoveď, a takisto náš sprievodca, ktorý Vám rád zodpovie všetky Vaše otázky o Medžugorí.

CENA

Pre Vás ako našich čitateľov Bezhraničnej máme pripravenú skvelú cenu 199 €. V cene je zahrnutá klimatizovaná autobusová doprava, ubytovanie v penzióne blízko kostola, tlmočenie, sprievodca, kňaz. Pre tých, ktorí majú záujem aj o polpenziu (raňajky, obed) je možnosť doplatku za 8 € na deň, teda 6x raňajky a 6x obed je za cenu 48 €.

PRIHLASOVANIE A INFORMÁCIE

Prihlásiť sa je možné cez formulár alebo na info@bezhranicna.sk

Tešíme sa na teba :) a budeme radi, ak budeš aj ty šíriteľom tejto pozvánky, či už zdieľaním na facebooku alebo osobne pozveš svojich známych.

Chcel by si aj ty prispieť svojím svedectvom, článkom... alebo chceš pomôcť iným spôsobom k rastu tohto webu?

Ozvi sa nám!