Poď na diecézny výstup mladých na Baranec

Poďte s nami objavovať veľkosť nášho Boha v kráse jeho prírody. Na tento výstup ťa pozývajú Komisia pre mládež Spišskej diecézy, projekt Bezhraničná láska a Tripy mladých!

Poď na diecézny výstup mladých na Baranec
Foto: © pexels.com

Túto jeseň sme sa rozhodli vystúpiť na tretí najvyšší vrch Západných Tatier – Baranec (2184,6 m. n m.).

Stretneme sa 16. 10.  2021 (sobota) v na parkovisku v Ústí Žiarskej doliny o 8:00 h. a začneme vystupovať. 

Výstup na vrch trvá približne 4:15 h.
Súčasťou výstupu bude aj sv. omša v priebehu dňa. 

Parkovať je možné priamo na Ústí  Žiarskej doliny. Ak chcete cestovať spojom, z autobusovej stanice v Liptovskom Mikuláši odchádza bus priamo do Žiarskej doliny o 6:30 (7:06 ste tam). 
Ak sa nemáte ako dostať do Žiarskej doliny a toto je jediný dôvod, ktorý by vám bránil prísť, príďte k nám do Važca a dopravíme vás tam. Máte možnosť aj prespať v centre vo Važci z 15. – 16. 10. 2021, doneste si so sebou spacák a zaregistrujte sa cez tento formulár.

Čo si vziať so sebou: Dobrú obuv do hôr, teplé oblečenie, dobrú náladu (tá sa vždy zíde, buď pre teba alebo aj pre nás;)), niečo pod zub (niečo výdatné i niečo s rýchlym prísunom energie), tekutiny (najlepšie teplý čaj, káva,…) na cca 8 h. chôdze v kopcoch,…

Poistenie: Ak máte viac než 18 rokov, musíte si vybaviť vysokohorské poistenie (napr. UINON online), účastníkom do 18 rokov prepláca príp. výdavky na záchrannú akciu štát (viac info).
Počas výstupu bude nutné dodržiavať všetky platné aktuálne hygienický nariadenia! 

Tešíme sa na vás! +

P. S. Výstup je určený pre mladých vo veku od 15 rokov. 
Účastníci pod 18 rokov musia so sebou priniesť podpísaný informovaný súhlas od zákonného zástupcu, preto nám v prípade záujmu o účasť maloletých osôb napíšte na daniel.komisia@gmail.com a my vám následne pošleme toto tlačivo na vyplnenie a podpísanie.


Zdroj: komisia.sk

www.komisia.sk

Chcel by si aj ty prispieť svojím svedectvom, článkom... alebo chceš pomôcť iným spôsobom k rastu tohto webu?

Ozvi sa nám!