Poď na trip s Bezhraničnou - kláštor Katarínka

Pozývame ťa s projektom Bezhraničná láska & Púte mladých zažiť prírodu, ľudí a Boha NAŽIVO! Ponúkame ti prvý z našich naplánovaných turisticko-duchovných tripov. Ak ešte nemáš plán na toto leto, poď s nami! Budeme chodiť po celom Slovensku. Na miesta známe i menej známe. Od západu až po východ! Tak sleduj FB stránku či Instagram Púte mladých/Tipy na tripy (a tiež našu FB stránku Bezhraničná láska), kde ich budeme zverejňovať a taktiež aj postovať to, čo sme už spolu zažili! :)

Poď na trip s Bezhraničnou - kláštor Katarínka
Foto: © unsplash.com

Jedinečná a priam magická zrúcanina Katarínka sa nachádza v prekrásnych lesoch malých Karpát. Pôvodne františkánsky kláštor svätej Kataríny Alexandrijskej bol postavený roku 1618 na mieste, kde sa podľa legendy zjavovaĺa svätá Katarína mladému grófovi Jánovi Appnoyimu. Katarínka sa postupom času stala jedným z najvýznamnejších pútnickych miest, ktoré odolávalo aj tureckým vpádom či stavovským povstaniam. Čo sa však nepodarilo vojisku, tak to dokázala politika. V roku 1786 jej bol cisárom Jozefom II. odobratý status kláštora a od tej chvíle pustne.   

Katarínka je i dnes cieľom mnohých pútnikov a mocný zážitok z tohto františkánskeho kláštora umocňuje aj romantické prostredie Malých Karpát. 

Príď spoločne s Bezhraničnou láskou a projektom Púte mladých zažiť tento požehnaný čas a vystúp spoločne s nami na Katarínku cez náučný chodník Dechtice. Spoznaj nových priateľov a kamarátov, ktorí veria v Božie skutky a možno aj ty nájdeš v sebe kúsok dobrodruha. Tento výstup nepatrí k najťažším, a kto by mal chuť a záujem, tak sa po dohode môžeme prejsť aj na neďaleký hrad Dobrá voda.
Pripoj sa k našej partii, kde zažiješ rozhovory, povzbudenie, spoločenstvo, čas s Bohom a tiež aj pokoj a radosť z nových vecí! ''Hľa, ja robím čosi nové, teraz to klíči, nebadáte? Áno, urobím cestu na púšti a rieky na pustatine.''  // Iz 43,19
Spoločne odovzdáme všetko, čo nás ťaží na sv. omši, ktorá je súčasťou tohto výstupu.

Základné info

  • Kedy a kde?

24.07.2021 (sobota) o 9:00 z obce Dechtice - konkrétejšie miesto stretnutia upresníme v pokynoch, ktoré ti zašleme na mailovú adresu, ktorú uvedieš v registračnom formulári.

  • Pre koho je tento trip určený?

Tento trip sme pripravili pre mladých - či už zaľúbeným alebo slobodným!

  • Trasa?

Náučným chodníkom Dechtice cez kríž Boričky a Svätodušnicu a následným presunom na žltú značku, ktorá nás navedie na Katarínku. Prípadne, kto príde autom, tak môže zaparkovať na parkovisku pri cintoríne a so stretnutím o 9:15 na tom parkovisku.

  • Dĺžka trasy?

14 km (počet kilometrov uvádzame už spolu - tam aj naspäť)

  • Prevýšene trasy?

313 m

  • Náročnosť trasy?

1/5 (ľahká)

  • Náhradný termín?

V prípade nepriaznivej predpovede počasia sa termín presúva (uvedieme, keď to bude aktuálne). Informáciu o zmene termínu dostanete do mailovej schránky alebo cez sms a taktiež to aj zverejníme na našich FB a IG stránkach. 

Ak nemáš auto alebo sa nemáš ako dostaviť a chcel(a) by si prísť, NAPÍŠ NÁM. Pokúsime sa ti pomôcť.

Covid-19 info: Vzhľadom na neustále meniacu sa situáciu ohľadom ochorenia Covid-19 je nutné sledovať aktuálne opatrenia a nariadenia krízového štábu.  

Pre viac info o výstupe a jeho náročnosti sa dozvieš od nášho Lukáša na tel. č: 0908 062 830

PRIHLÁS SA TU! - Tešíme sa na teba! :)
 

Klik sem - registračný formulár na tento event

Chcel by si aj ty prispieť svojím svedectvom, článkom... alebo chceš pomôcť iným spôsobom k rastu tohto webu?

Ozvi sa nám!