Poď s nami na trip - Mariánska hora

V rámci duchovnej prípravy na národné stretnutie mládeže T22 v Trenčíne, ťa spolu s koordinátormi T22, dobrovoľníckou organizáciou VIDES, Arcidiecéznym centrom mládeže v Košiciach (ACM), Centrom mladých vo Vysokej nad Uhom - Domčekom Anky Kolesárovej, ako aj Diecéznym centrom mládeže (DCM Premeny) a projektmi Bezhraničná láska a Tripy mladých pozývame na Mariánsku horu!

Poď s nami na trip - Mariánska hora
Foto: © Ferri Marcin

Pútnické miesto - Mariánska hora (760,5 m n.m.)

Ročne toto miesto navštívia desaťtisíce veriacich - od obyčajných pútnikov až po skautov, či turistov. Mariánska hora leží v Levočských vrchoch. Pod vrcholom sa nachádza aj pútnické miesto Bazilika Navštívenia Panny Márie (bazilika minor) odkiaľ možno pozorovať výhľad na Levoču a jej širšie okolie. Kostol je filiálkou mariánskej Baziliky Santa Maria Maggiore v Ríme.

Pozvanie na trip na túto horu prijal aj otec Mário Brezňan autor oficiálneho príhovoru mladým na T22, ktorý bude mať v tejto bazilike aj svätú omšu. Po tejto svätej omši bude tiež adorácia spojená s chválami.

 

Základné info o tripe

 • Kedy a kde sa stretneme: 23. 4. 2022 (sobota) o 9:45, odchod bude spod Mariánskej hory
  presná adresa stretutia tu: 
  Lúčna 30, 054 01 Levoča
  Miesto stretnutia zároveň nájdeš aj na Google mapách na tomto odkaze:

https://goo.gl/maps/tqtMpzLyN7bv5EGx5

 • Trasa: pôjdeme alejou Jána Pavla II. okolo piatich kaplniek
 • Dĺžka trasy: niečo cez 1km (celkový čas tripu: okolo 3h + svätá omša a moderovaná adorácia spojená s chválami na Mariánskej hore) 
 • Prevýšenie: 200 m
 • Náročnosť trasy: 1/5 (ľahšia)

 

Registrácia:

pre lepšiu organizáciu, ako aj to, aby sme ťa mohli kontaktovať, vyplň prosím nasledujúci formulár. Taktiež na mail, ktorý nám poskytneš vo formulári dostaneš všetky potrebné info, či už v prípade náhradného termínu alebo zaslania fotografií z tripu:

Registruj sa tu (klik)

 

Checklist:  

*odporúčame aj poistenie do hôr (napr. jednorazové poistenie do hôr: https://www.union.sk/cestovne-sms-poistenie/# 

*dostatok čaju (vody), 

*teplé nepremokavé oblečenie,

*pevná obuv, 

*turistická lekárnička, 

*vrecko na odpad, 

 

Strava:

Tento trip Ťa pozývame aj na obed (guľáš), ktorý môže byť tiež priestorom pre spoločné zoznámenie alebo rozhovory. Prihlásiť sa na obed môžeš vopred prostredníctvom formuláru, kde aj zaškrtnete túto možnosť - následne Ti bude zaslaný mail s prosbou o uhradenie finančného príspevku, ktorým tak zároveň podporíš aj fungovanie Pútnického exercičného domu rehoľných sestier. V prípade, že túto možnosť nevyužiješ odporúčame stravovanie z vlastných zásob.

  

Doprava:

individuálna - vlak v kombinácii s autobusom prípadne autom. 

 

Náhradný termín:

Informáciu o prípadnej zmene termínu, napr. kvôli nepriaznivému počasiu, dostaneš do tvojej mailovej schránky alebo cez sms, ktoré si uviedol v prihlasovacom formulári. 

 

Covid-19 info:

Vzhľadom na meniacu sa situáciu ohľadom ochorenia Covid-19 je nutné sledovať aktuálne opatrenia a nariadenia krízového štábu.

 

Tešíme sa na teba!

 

Registrácia tu (klik)

Chcel by si aj ty prispieť svojím svedectvom, článkom... alebo chceš pomôcť iným spôsobom k rastu tohto webu?

Ozvi sa nám!