Svedectvo: Moje zásnuby - Boh mi dal viac, než som snívala

Dnes sú to už 4 mesiace od môjho najkrajšieho dňa v živote. Je to až neuveriteľné, čo Boh dokázal pre mňa pripraviť za tých pár rokov chodenia s mojím už terajším snúbencom.

Svedectvo: Moje zásnuby - Boh mi dal viac, než som snívala

Ale poďme pekne od začiatku. Nuž, ako to býva zvykom, tak každá žena túži po najkrajších zásnubách. Niežeby sme my, ženy, boli tak strašne materiálne alebo zamerané práve len na tento okamih, je to skôr o túžbe srdca, ktorú nám do našich sŕdc dal Boh. Preto aj ja som čakala okúzľujúce zásnuby od môjho priateľa. Snívala som o tom, aké to bude, keď to príde, čo mi povie a ako sa ja budem vtedy cítiť. No väčšina ľudí, ktorým som o mojich vysnívaných zásnubách hovorila, vždy len pokrútila hlavou, že čakám od toho priveľa. Skoro každý večer som o tom snívala a rozprávala o tom Bohu. On predsa pozná naše túžby. On vie, po čom túži moje srdce. No pri slovách mojich známych som už skoro ani nedúfala, že mám čakať niečo výnimočné.

S mojím snúbencom sme sa spoznali pred siedmimi rokmi na kresťanskom tábore, a práve toto si Boh použil. Vždy som vedela, že môj snúbenec je veľmi kreatívny, no to som ešte zďaleka netušila, čo má pre mňa pripravené.

Našla som na mojej posteli list. Tento list obsahoval citáty z Biblie o láske a bolo na ňom napísané, že ma čaká veľký poklad, ale musím sa k nemu dostať cez určité úlohy, ktoré musím splniť.

S naším spoločenstvom robíme každý rok tábor a ani tento rok nebol výnimkou. Tábor začal 7.8. a vtedy som si našla na mojej posteli list. Tento list obsahoval citáty z Biblie o láske a bolo na ňom napísané, že ma čaká veľký poklad, ale musím sa k nemu dostať cez určité úlohy, ktoré musím splniť.

Pamätám si, ako mi srdce búšilo, keď som to čítala a moja zvedavosť bola nesmierne veľká. Takto som každý jeden deň dostávala úlohy a čím som bola bližšie k pokladu, tým boli úlohy náročnejšie. Za každú splnenú úlohu som dostala drevenú skladačku. Každý jeden deň som si zapisovala do denníka aj ten najmenší detail, ktorý obsahoval list a daná úloha. Zdieľala som toto veľké dobrodružstvo s Bohom a vedela som, že to, čo sa deje okolo mňa, je len a len vďaka Nemu.

Posledný deň, keď moja úloha bola viesť chvály, som si našla na posteli pozvánku. Pozvánka bola na večerný výlet. Bolo tam napísané, že si mám obliecť najkrajšie šaty a že v daný čas pre mňa príde môj priateľ. Ani neviem slovami opísať, čo sa vtedy odohrávalo v mojom vnútri. Celá som sa triasla od napätia.

Obliekla som si šaty a čakala. Keď už mal prísť čas odchodu, sestra mi previazala oči šatkou, aby som nevedela, kam idem. Nastúpila som do auta a išli sme nevedno kam. Cesta sa mi zdala dosť pridlhá, takže som absolútne nemala tušenia, kde sme. Vystúpila som z auta a náš dobrý kamarát Janko ma zaviedol na dané miesto. Rozviazal mi oči a ja som neverila vlastným očiam. Boli sme na hrade v Beckove. Všade vôkol mňa boli sviečky. Všetko tak dokonale žiarilo a stál tam on - môj priateľ (Ľubko). Celý v krásnom obleku prišiel za mnou a povedal mi slová, ktoré ma neskutočne dojali.

Bolo to ako sen a ja som sa cítila ako princezná. Potom ma zobral za ruku a pustil mi video, ktoré bolo natočené počas celého priebehu zásnub. Natáčal ma, ako som plnila každú jednu úlohu. Posledný deň mi chýbala už iba jedna skladačka a po skončení videa mi ukázal tabuľu, ktorá bola zhotovená z týchto skladačiek. Dal mi do ruky poslednú a spolu sme ju tam vložili. Na tabuli bolo napísané: Boh je láska, a kto žije v láske, žije v Bohu a Boh žije v ňom. Bolo to tak dojímavé, že sme plakali od radosti obaja.

No a potom nastal ten najkrajší a najočakávanejší okamih, kedy si predo mňa kľakol a opýtal sa ma tú najkrajšiu vetu - Vezmeš si ma? Moja odpoveď bola jasná ÁNO. Bolo to tak dokonalé, že ani tisíc slov by mi nestačilo na opísanie toho okamihu. Nikdy som si nemyslela, že práve ja budem jedna z tých žien, ktorým snúbenec pripraví tie najdokonalejšie zásnuby na svete. A musím podotknúť, že som vôbec nečakala a ani len nesnívala o takom prsteni, aký som dostala. Všetko to bolo tak dokonale pripravené a najkrajšie je na tom to, že celé je to natočené a ja to budem môcť o pár rokov pustiť mojím deťom a ukázať im, ako ma môj manžel žiadal o ruku.
 

Chcem povedať, že aj navzdory názorom ľudí, ktorí mi tvrdili, že nemám čakať veľa, Boh mi dal tisíckrát viac, než som snívala.


Boh mi splnil jeden z mojich najodvážnejších snov. Ešte je to stále pre mňa také neuveriteľné, že som zasnúbená a čo všetko Boh pre mňa pripravil. Chcem povedať, že aj navzdory názorom ľudí, ktorí mi tvrdili, že nemám čakať veľa, Boh mi dal tisíckrát viac, než som snívala. Každá žena musí uveriť, že je princezná a že v očiach Boha je nenahraditeľná. Sme Jeho dcéry, a preto si zaslúžime to najlepšie. Toto ma naučilo nečakať málo od Nášho Otecka. Chcela som zahodiť moje sny a prestať snívať, držať sa pri zemi, ako to hovoria ľudia. Nie, s mojím Bohom sa nemusím držať pri zemi. On má pre nás pripravené neskutočne veľké veci. Neprestávajte snívať a túžiť, pretože naše sny a túžby nám do našich sŕdc vložil On sám.

Veronika, 22 rokov

Foto: Janko Libant

Podobné články

Chcel by si aj ty prispieť svojím svedectvom, článkom... alebo chceš pomôcť iným spôsobom k rastu tohto webu?

Ozvi sa nám!