Svedectvo o oslobodení a uzdravení rán zo vzťahu

Moje svedectvo je o partnerskej láske a o tom ako mi modlitba pomohla nájsť zmysel života a zlepšila môj vzťah s Bohom.

Svedectvo o oslobodení a uzdravení rán zo vzťahu
Foto: © freepik.com

Pochádzam z veriacej rodiny, takže Boha poznám od mala. Ako mnohopočetná rodina sme sa venovali spoločnej modlitbe každý deň, či pred jedlom, či večer pred spaním. Každú nedeľu sme chodievali do kostola. Časom a s mojím dospievaním sa stal z toho zvyk. Nevidela som vyšší zmysel modlitby. Bola som na úrovni hľadania samej seba a hľadania správnej cesty. ​

Túžila som po láske, po milujúcom partnerovi

Zaregistrovala som sa na jednu nemenovanú kresťanskú zoznamku a začala si písať s chalanmi. Po nejakej dobe a intenzívnom písaní, som sa dala dokopy s jedným mladým mužom. Bol veľmi charizmatický a ja som sa do neho zamilovala. No nevedela som, čo ma s ním čaká. Skúška, ktorá mi zmenila život od základov.

Tento chalan si prežil veľa za svoj vek a ja som ho obdivovala ako to zvláda. Od ťažkého detstva až po bývalé dievča, s ktorým mal dieťa a súdili sa. Snažila som sa mu byť oporou a moja naivita a zamilovanosť nevideli to, že mal už dieťa, pre mňa prekážku.

Zo začiatku nášho vzťahu sme sa obaja snažili zaradiť Boha do nášho spoločného života. Zvykli sme sa spolu modlievať. Ale ako čas plynul a ja som ochutnala z telesnej rozkoše, vzťah nabral zlý smer. Pribúdali problémy, vytratil sa Boh. Pobláznená som nevidela, čo so mnou ten vzťah robil. Odcudzila sa mi rodina, dokonca som utekala z domu. 
 

Nezvládala som citové vydieranie, jeho manipuláciu a všetko čo bolo s ním spojené. Aj napriek tomu som sa snažila mu dať čo najviac lásky.


Asi po roku chodenia sa ukázal ďalší problém. Nezvládala som citové vydieranie, jeho manipuláciu a všetko čo bolo s ním spojené. Aj napriek tomu som sa snažila mu dať čo najviac lásky. Moja rodina aj napriek nášmu zlému vzťahu sa za mňa modlila a nikdy neprestala. Zo mňa sa stala žijúca mŕtvola, ktorá skončila na antidepresívach. Ale nikdy som neprestávala veriť v lepšie zajtrajšky. To ma držalo pri živote. Modlitba bola moje svetielko nádeje. 

Boh ma vyslyšal aj potom, ako som sa pokúsila o samovraždu

Prežila som to a Boh mi ukázal, že má so mnou veľké plány. Môj život má zmysel aj keď som ho ja nevidela. To ma naštartovalo k zmene. Verila som viac, modlila sa viac. Hlavne za vtedajšieho priateľa, aby našiel správny smer, našiel Božiu lásku. 

Ešte nejakú dobu sme spolu chodili, dokonca aj bývali. Vyzeralo to tak, že sa aj zasnúbime. Boh mal iné plány. Vyslobodil ma z tmy, zo zlého vzťahu. Vďaka modlitbám mojej starkej, ktorá sa neúnavne modlila za mňa, aby som sa z toho vzťahu dostala. Vedela, že to nie je dobrý vzťah.
 

 S bývalým priateľom sme mali škaredý rozchod, ktorý skončil fyzickým atakom a ja som zrazu vytriezvela. 


V januári minulého roku nastal v mojom živote výrazný zlom. Akoby som sa zobudila zo zlého sna. S bývalým priateľom sme mali škaredý rozchod, ktorý skončil fyzickým atakom a ja som zrazu vytriezvela. No nemala som dosť síl sa s ním oficiálne rozísť. Zas mi pomohla rodina, ktorá stála pri mne aj napriek nášmu prerušenému kontaktu.

Po tom všetkom môj život nabral správny smer. Nechala som vysokú školu, zamestnala som sa a išla som hľadať stratené svetlo. Boh sa opäť stal súčasťou môjho každodenného života. Obetujem mu svoje starosti aj radosti. Som mu vďačná za znamenia, ktoré mi posiela. V poslednom mesiaci ich vnímam celkom dosť. 

S mojou starkou sa nám zlepšil vzťah. Pomáha mi duchovne rásť. Modlím sa za správneho partnera, ktorý ma bude brať takú aká som, ktorý ma bude milovať a bude milovať aj Boha.

​Sila modlitby sa ukázala aj v prípade môjho nového priateľa

...ktorý sa od januára modlil za svoju správnu partnerku. V júni ma oslovil, píšeme si maily v štýle listov. Sú plné porozumenia, lásky a cti k tomu druhému. Obaja cítime, že sme pre seba stvorení. Rozprávame sa o Bohu, o každodenných zážitkoch, povzbudzujeme sa.
 

Som Bohu vďačná za všetko. Aj keď som mala rany, dal mi silu vstať. Vďaka týmto ranám som sa naučila viac milovať a hlavne milovať svoj život. Našiel stratenú ovečku a mne sa s Ním žije oveľa lepšie.


Mojím svedectvom chcem odkázať dievčatám a ženám, aby sa neprestávali modliť. Aj keď sa zdá, že sa neviete z kola problémov vymotať. 

Jeden kňaz mi raz povedal: "Boh ti nikdy nedá taký kríž, ktorý by si neuniesol." Preto modlite sa. Majte oči a srdcia otvorené. Boh vás počuje, odpovede vám posiela cez znamenia, cez ľudí a sú aj vo Svätom Písme.

Som Bohu vďačná za všetko. Aj keď som mala rany, dal mi silu vstať. Vďaka týmto ranám som sa naučila viac milovať a hlavne milovať svoj život. Našiel stratenú ovečku a mne sa s Ním žije oveľa lepšie.


Magdaléna (23)

Podobné články

Chcel by si aj ty prispieť svojím svedectvom, článkom... alebo chceš pomôcť iným spôsobom k rastu tohto webu?

Ozvi sa nám!