Prečo s tebou budem spať až po svadbe

Verím, že tieto dôvody pochopíš, aj keď neveríš v Boha alebo keď neveríš, že moje rozhodnutie je aj pre tvoje dobro.

Prečo s tebou budem spať až po svadbe
Foto: © pexels.com

Lebo ti chcem dať možnosť bojovať o mňa a dvoriť mi. Chcem ti dopriať radosť z každého malého kroku bližšie ku mne, z každého malého víťazstva. Nechcem ťa pripraviť o možnosť prejavovať sa ako rytier a dobyvateľ. 

Lebo ti chcem dať skutočnú možnosť spoznať ma. Chcem, aby sme budovali pravé a hlboké priateľstvo,  aby sme si medzi sebou zaistili dôveru, aby sme sa naučili spolu komunikovať a chápať sa – to by však asi nebolo možné, ak by jediná vec, na ktorú by sme boli schopní myslieť a ktorú by sme chceli robiť, bol sex. 

Chcem, aby sme budovali pravé a hlboké priateľstvo,  aby sme si medzi sebou zaistili dôveru, aby sme sa naučili spolu komunikovať a chápať sa – to by však asi nebolo možné, ak by jediná vec, na ktorú by sme boli schopní myslieť a ktorú by sme chceli robiť, bol sex. 

Lebo ti chcem dať možnosť spoznať, ako sa vieš a ako sa viem obetovať, zdržiavať, kontrolovať, odolávať pokušeniam, vydržať v predsavzatí... Čo je určite dôležitejšie ako zistiť, či „nám to bude v posteli klapať“. 

Lebo nechcem, aby „keď sa niečo pokazí“, sme sa stali rodičmi v čase, keď na to očividne ešte nie sme pripravení. 

Lebo ti chcem dať nespochybniteľnú istotu, že ti budem verná. Ak teraz, veľmi zaľúbená a roztúžená, dokážem odolať tebe, môžeš si byť istý, že aj v minulosti som odolávala a v budúcnosti odolám všetkým mužom, ktorí mi dvoria; nech sa budú akokoľvek snažiť. 

Lebo ťa nechcem používať ako prostriedok na ukojenie mojich aktuálnych biologických potrieb bez ohľadu na to, čo by to s Tebou spravilo, keby sme sa náhodou rozišli. 

Lebo chcem, aby si „to“ zažíval s niekým, kto ťa bude milovať v dobrom aj v zlom, v zdraví aj v chorobe, v šťastí aj v nešťastí, do konca tvojho života. A ja tým  niekým zatiaľ nie som. 

Lebo ti chcem vrátiť vieru, že nie všetky ženy sú „také“.

Lebo ťa chcem pripraviť na to, že tak, ako teraz, aj v manželstve sa budeš musieť naučiť ovládať. Menštruácia, šestonedelie, choroba... To všetko budú chvíle, kedy ti ani napriek svojej najlepšej vôli nebude môcť žena poskytnúť pôžitok zo sexuálneho spojenia. Ak sa však teraz naučíš ovládať, aj v budúcnosti zvládneš tých pár dní, týždňov či dokonca mesiacov bez sexu.

Lebo ti chcem dopriať pocit zistenia, že si silnejší ako tvoje pudy, a že tvoja schopnosť sebaovládania môže byť silnejšia ako očakávania a predsudky okolia a ako hlúpe poznámky, podrývanie i chválenkárstvo tvojich spolužiakov či kolegov. 

Lebo stále je tu možnosť, že hoci sa veľmi ľúbime a plánujeme spoločnú budúcnosť, náš vzťah sa predsa len skončí. V takom prípade sa chcem vedieť pozrieť do očí tebe aj tvojej budúcej žene s vedomím, že sme my dvaja nespravili nič, prečo by mala byť oslabená jej dôvera voči tebe. Nechcem, aby tvoja žena rozmýšľala pri milovaní nad tým, či ju s niekým práve neporovnávaš, či si tie isté slová a pohľady venoval aj inej a či sa ti to s tou druhou nepáčilo viac. 

Lebo poznám veľa tých, ktorí spolu spali bez toho, aby boli manželia, a neskôr to ľutovali. Nepoznám však takých, ktorí by počkali až do manželstva, a považovali by to (aj spätne) za zlú voľbu.

Lebo keď sa my dvaja vezmeme, chcem, aby si zakúsil pocit výhry a hrdosti. Tvoji známi, ktorí nepočkali, nikdy nebudú mať takú úprimnú radosť zo svadobnej noci, zo seba a zo svojej partnerky ako ty, ak teraz počkáš. 

Lebo keď sa my dvaja vezmeme, chcem, aby si zakúsil pocit výhry a hrdosti. Tvoji známi, ktorí nepočkali, nikdy nebudú mať takú úprimnú radosť zo svadobnej noci, zo seba a zo svojej partnerky ako ty, ak teraz počkáš. 

Lebo ti chcem dopriať poznanie, že vieš ľúbiť omnoho viac a omnoho úprimnejšie, ako si si myslel – že sa vieš premôcť, obetovať a ovládať sa, čo sú čnosti veľkých mužov. Dokáž si, že patríš medzi nich. 

Podobné články

Chcel by si aj ty prispieť svojím svedectvom, článkom... alebo chceš pomôcť iným spôsobom k rastu tohto webu?

Ozvi sa nám!