18 tipov po čom ženy skutočne túžia

Možno sa už Medzinárodný deň žien tak neoslavuje, ale na druhej strane je to príležitosť skrášliť deň svojej priateľke, frajerke, snúbenici či manželke tým, že zmeníš či vylepšíš svoje správanie, budete citlivejší - najlepšie nie len v ten konkrétny deň. Každá z nás je samozrejme jedinečná, ale tieto tipy vychádzajú zo skúseností mnohých žien a môžu byť inšpiráciou aj pre teba.

18 tipov po čom ženy skutočne túžia
Foto: © unsplash.com

Samozrejme sú to aj námety na rozhovor o tom, čo partnerka, ale aj ty, očakávate a potrebujete od toho druhého. Práca na vzájomnom spoznávaní sa a vzťahu je totiž výbornou investíciou do budúcnosti. ​Takže, po čom napríklad túži srdce ženy po tvojom boku? 

1. Buď so mnou! Niekedy stačí, len aby si pri mne sedel, nemusíš vyriešiť všetky moje problémy, nemusíš mi radiť, iba buď v mojej blízkosti, tráv so mnou čas.

2. Prijmi ma! Prosím, ber ma takú, aká som, pokús sa akceptovať moje nedostatky, neporovnávaj ma prosím s bývalou frajerkou, sestrou alebo tvojou maminou, bolí ma, ak to robíš.

3. Povedz mi niečo pekné! Padne mi to dobre, ak ma pochváliš - to, ako vyzerám, niečo, čo som vytvorila...

4. Drž ma, podaj mi ruku, objím ma! Potrebujem cítiť tvoj dotyk, tvoje objatie.

5. Počúvaj ma! Nie popri televíznej relácii, popri čítaní správ na internete, scrollovaní na Instagrame alebo chatovaní na Facebooku. Hľaď mi do očí a svojimi otázkami ma presvedč, že počúvaš. Pokúsim sa poskytnúť to isté i ja tebe.

6. Povzbuď ma! Zmieta mnou mnoho pochybností o sebe, svojich rozhodnutiach, obavy, či zvládnem niektorú situáciu, preto mi nesmierne dobre padne tvoje povzbudenie, uistenie.

7. Chráň ma! Daj mi pocítiť, že sa pri tebe nemusím báť. Povedz mi: Zvládneme to, neboj sa, som tu pri tebe.

8. Stoj pri mne. Drž so mnou, postav sa na moju stranu, keď sme medzi inými. A ak ma chceš opraviť, vyjadriť mi kritiku, rob tak prosím v súkromí.

9. Zastaň sa ma! Aj pred vlastnou matkou, ak sa kriticky vyjadruje a posudzuje moju spôsobilosť byť gazdinkou či matkou.

10. Rešpektuj ma! Váž si ma, nepohŕdaj mojimi názormi, nesnaž sa ma manipulovať alebo nasilu presvedčiť.

11. Opýtaj sa ma! Čo ma trápi, čo potrebujem, čo sa so mnou deje... 

12. Zaujímaj sa o mňa. Opýtaj sa ma, po čom túžim, aký som mala deň, aké sú moje sny, plány, vízie. To, ako sa cítim, čo prežívam v poslednej dobe. 

13. Rozprávaj mi! O sebe, o tom, čo sa deje v práci, čo prežívaš. Zaujíma ma, kto ťa naštval, potešil... 

14. Pomôž mi! Tu je veľa možností, stačí sa len spýtať, napr. či mi môžeš ako frajer, manžel, otec, muž... nejako pomôcť.

15. Poďakuj mi! Aj za zdanlivé samozrejmosti, padne mi to dobre.

16. Pozvi ma! Vezmi ma niekam, kde to mám rada, na miesta, odkiaľ máme pekné spomienky. Alebo tam, kam túžim ísť, kde som ešte nebola.

17. Odpusť mi! Ja viem, že niekedy to je so mnou brutálne ťažké, mám svoje dni, nálady, niekedy na mňa všetko padá a zlízneš to práve ty.

18. Opri sa o mňa! Neboj sa prejaviť svoju slabosť, povedz mi o svojich obavách, veď preto sme spolu, aby sme sa mohli vzájomne podopierať, raz si silnejší ty, inokedy mám viac sily ja.

Samozrejme, zoznam nie je vyčerpávajúci, pomôckou môže byť i knižka Päť jazykov lásky od Garyho Chapmana, ktorá pomôže identifikovať tvoj i partnerkin primárny jazyk lásky, ktorým môže byť slovo uistenia, pozornosť, dar, skutok služby alebo fyzický dotyk. Je dobré spoznať v tomto seba i partnera, aby sme si navzájom lásku prejavovali efektívne, aby to partner aj cítil, že je milovaný. 


​Knižky od Garyho Chapmana nájdeš kliknutím na názvy kníh uvedených nižšie:

-  Päť jazykov lásky

-  To keby sme vedeli pred svadbou!

-  Kľúč k 5 jazykom lásky

 

Podobné články

Chcel by si aj ty prispieť svojím svedectvom, článkom... alebo chceš pomôcť iným spôsobom k rastu tohto webu?

Ozvi sa nám!