Prvé rande – kam ju vziať?

Už si urobil prvý krok. Zavolal si ju von. A nie len, že si ju zavolal von, ona aj súhlasila. Kam ju však teraz vziať? Toto je otázka, ktorú rieši mnoho mužov, či mladších, alebo starších. Nie všetci dostali do vienka kreativitu a preto je pochopiteľné, že si s touto otázkou nevedia rady. Ale to nevadí. Si na správnom mieste, kde sa môžeš o tejto téme dozvedieť viac.

Prvé rande – kam ju vziať?
Foto: © pexels.com

Keď sa s niekým rozhodneme posunúť vzťah na vyššiu úroveň, zrejme ho už trocha poznáme. Preto je dobré si pred prvým oficiálnym rande sadnúť a popremýšľať o týchto otázkach:
 
- Čo má rada?
- Hovorila niekedy, kam by chcela ísť?
- Má nejaké obľúbené miesto/jedlo/šport/kultúrne podujatie?
- Má svoje obľúbené aktivity?
- Aké stránky má lajknuté na facebooku?
 
Ak si vieš odpovedať na tieto otázky, alebo aspoň na niektoré z nich, nápad na prvé rande už máš. Ak si však muž, ktorý svoju žienku ešte tak dobre nepozná, tu je zopár tipov, kam ju vziať:

Piknik

Je jar, na lúke kvitnú kvety, vy sedíte na deke, pri sebe máte košík s dobrým jedlom a rozprávate sa o zaujímavých témach. Cez listy na vás dopadajú teplé slnečné lúče a okolo vás sú príjemné zvuky prírody (prípadne áut, ak ste v nejakom mestskom parku). Príjemná predstava však? Neodporúčam však ísť na miesta, kde sa nestarajú o trávnik, lebo potom so sebou domov nemusíš priniesť len dobrý pocit z prvého rande, ale aj nie až tak romantického kliešťa.

Reštaurácia/kaviareň/čajovňa

Niektorí z nás nie sú práve prírodné typy a majú radi svoje pohodlie. V tomto prípade môžeš zvoliť reštauráciu, o ktorej vieš, že tam dobre varia, alebo že je obľúbeným miestom tvojej dámy. Ak sa necítiš dobre, keď sa na teba niekto pozerá ako ješ, alebo nechceš skončiť so špinavou košeľou lebo od nervozity nevieš že ti na ňu letí kúsok večere, môžete ísť do kaviarne alebo do čajovne a dať si niečo dobré na pitie. Najmä vo väčších mestách je mnoho alternatív a môžeš si vybrať zo širokej škály podnikov.

Prechádzka

Ak nie si sedavý typ a máš rád chôdzu, môžeš svoju partnerku vziať na prechádzku. Tu je tiež viacero možností. Môžete objavovať tajné uličky mesta, ísť do parku, alebo ísť do prírody, ak nemáte radi mestský ruch. Ak chceš ísť na dlhšiu prechádzku, bolo by dobré kúpiť si nejaké jedlo „to-go“, aby okrem vašich hlasov nebolo počuť muzikantov vo vašich žalúdkoch.

Kultúrne podujatie

Toto môže byť riešením najmä pre tých, ktorí svoju partnerku už troška poznajú a vedia čo má rada. Keď žena povie: „Videla som plagát na takú zaujímavú divadelnú hru,“ chce ti tým vlastne povedať: „Veľmi by som tam chcela ísť a bolo by super, keby si kúpil lístky.“ A to sa netýka len divadla, ale aj opery, kina, koncertu a mnohých ďalších podujatí. Taktiež máte dobrú tému, o ktorej sa môžete rozprávať, keď sa po predstavení budete zdieľať o vašich dojmoch.

Múzeum/galéria/výstava

Niektoré ženy sú duše umelecké a milujú umenie. Ja sama si občas zájdem do múzea pozrieť sa na výstavy, ktoré tam majú. Sú to miesta, na ktorých je ticho a môžete obdivovať krásu umenia, histórie a talentu mnohých ľudí, ktorých tvorba je vystavovaná. A ak vieš, že tvoja partnerka to má rada, určite ju tým potešíš.

ZOO/ Botanická záhrada

Za svoj krátky život som už stihla navštíviť Bratislavskú ZOO aj Botanickú záhradu. Môžem povedať, že to sú krásne miesta a oplatí sa ich vidieť. Nie len, že sa tam poprechádzate, ale dozviete sa mnoho zaujímavostí o zvieratách alebo rastlinách a ani to nie je finančne náročné. Na obe miesta vám odporúčam rezervovať si aspoň pol dňa, pretože prejsť celý areál je časovo náročné. Okrem toho sa v ZOO môžete aj najesť, sadnúť si na lavičku a pozorovať zvieratká, alebo si spraviť spomienku na toto miesto v podobe spoločnej fotografie, ktorú vám na mieste vytlačia. Ak vieš, že má rada zvieratá a v ZOO už bola, môžete sa vybrať do útulku a ísť vyvenčiť nejakého opusteného psíka. Potešíte tým nie len seba, ale aj jedno ďalšie živé stvorenie.

Šport

Ak ste aktívni športovci, môžete si ísť spoločne zašportovať. Spoločný beh, bicyklovanie alebo korčuľovanie sú športy, pri ktorých sa rozhýbete, ale zároveň sa pri nich aj porozprávate. Kto vie, možno sa jej to zapáči a bude s tebou chcieť chodiť športovať pravidelne. Ak ste pasívni športovci, môžeš ju vziať na zápas jej alebo tvojho obľúbeného športového tímu. Ženy sa tiež vedia zapáliť pre hru a možno budeš prekvapený, aká veľká fanúšička v nej drieme.

Spoločný koníček

Ak ste sa stretli napríklad na mieste, kde ste spoločne vykonávali vaše hobby, ako je fotografovanie, alebo kreslenie, môžete sa tejto aktivite venovať aj mimo vášho krúžku. Ak si nadaný hudobník, môžeš jej zahrať na hudobný nástroj. Jedna vedecká štúdia dokonca potvrdila, že mužov s gitarou ženy vnímajú ako atraktívnejších.

Duchovná akcia

Niektorí ľudia sú obľúbenci chvál. Ak vieš, že žena, ktorú sa snažíš získať, má rada chvály, môžete ísť spoločne aj na takéto duchovné podujatie. Priamo tam môžete Boha pozvať do vášho začínajúceho vzťahu a požiadať ho, aby vám ukázal jeho zámery s vami. Ak však chvály nie sú vaša šálka kávy, môžete ísť na nejaký kresťanský festival ako je napríklad Lumen, Godzone, a iné. Možno zistíš, že ona je práve tá Božia žena, ktorú už tak dlho hľadáš.

Toto je len zopár možností, kam môžeš vziať svoju nádejnú polovičku. Avšak nezabúdaj, že viac ako pekné miesto je dôležitý človek, s ktorým tam si. Podstatné je, aby si ju vedel zaujať ty, ako osobnosť a pripraviť jej príjemne strávený čas. Pozvi do toho Boha, aby ti ukázal, ako to naplánovať, aby ste po pár rokoch chodenia mali krásnu spomienku na ten deň, kedy sa to všetko začalo...

 

Podobné články

Chcel by si aj ty prispieť svojím svedectvom, článkom... alebo chceš pomôcť iným spôsobom k rastu tohto webu?

Ozvi sa nám!