To dievča je tak úžasné, ale ja som taký pako...

Poznáš tú dievčinu, je úchvatná, že? Takú, akú nikdy nebudeš mať, pretože nato nemáš. Pretože sa nedokážeš ozvať, pretože nie si vtipný, si na smiech. Pretože ťa všetci len ľutujú, pretože si sám a nevieš to zmeniť. Pretože nedokážeš NIČ a si NANIČ. Nie si muž a nikdy ním nebudeš, si pako. S pozdravom, tvoj Zradca.

To dievča je tak úžasné, ale ja som taký pako...
Foto: © pexels.com

​Ako keby si počúval pesničku Creep od Radiohead. No my budeme počúvať pesničku Simple Man od Lynyrd Skynyrd.

...nie, drahý adresát, vonkoncom nie si pako. Ak si si to niekedy povedal, tak len preto, že to o sebe nevieš. Ty si odvážny, silný chlap - toto je nespochybniteľná pravda, ktorú v tebe niekto spochybnil. Aby si tomu uveril, musíš urobiť niečo, čo si v živote ešte nikdy neurobil...
 

Nikdy sa v tvojom živote nič nezmení, ak budeš robiť všetko ako doteraz.


Takže ju poznáš? Je úchvatná, čo?  No tú dievčinu musíš nateraz nechať, pretože jej práve nemáš čo ponúknuť. Najideálnejší čas začať na sebe tvrdo pracovať je presne TERAZ. Ale nie pracovať fyzicky. Tvoj charakter je presne ten úbohý doráňaný trasúci sa psík, ktorý sa rozhodol celý svoj život prežiť v strachu. Z čoho máš strach?! Áno TY. Pred čím tak neúnavne utekáš? A prečo? Či som ti neprikázal: Buď silný a udatný, neboj sa a neľakaj sa!? Veď Pán, tvoj Boh, je s tebou pri všetkom, čo podnikneš (Joz 1,9)!" 

Nikdy sa v tvojom živote nič nezmení, ak budeš robiť všetko ako doteraz. Chceš zažiť veci, ktoré si nikdy nezažil, tak začni robiť veci, ktoré si nikdy nerobil. Potrebuješ opätovne vykopať svoje pochované sebavedomie a budeš musieť vystúpiť zo svojej šedej bezpečnej zóny. Vchádzajte tesnou bránou, lebo široká brána a priestranná cesta vedie do zatratenia a mnoho je tých čo cez ňu vchádzajú (Mt 7,13).

Bojíš sa ozvať? Tak nabudúce sa pekne usmej na predavačku a popraj jej pekný deň.

Máš obavy povedať svoj názor? Tak ho nabudúce povedz. Neostávaj ticho, aj keď si nie si istý, či je tvoj názor správny.

Si nerozhodný? Tak nabudúce rozhodni len tak bezprostredne o čomkoľvek. Vylúč slovo „neviem“ zo svojho slovníka a rozhodni, aj keď si nie si istý, či si rozhodol správne. Rozhodni aj vtedy, ak ti to je jedno. Tí nerozhodní ťa budú počúvať a dievčatá to ocenia. Vedz, že rozhodnosť im imponuje ;)

Máš problém s čistotou? Tak sa prestaň ukájať a prestaň pozerať porno. To sú veci, ktoré ťa ako chlapa devastujú a raz ťa zničia úplne, ty to veľmi dobre vieš.

Skáče ti niekto po hlave? Tak sa nedaj, stoj si za svojim. Nepotrebuješ nič iné, iba sa stále za každých okolností držať pravdy.

Bojíš sa zodpovednosti? Tak nabudúce zober zodpovednosť na svoje plecia. Zodpovednosť ťa v živote neminie a čím skôr sa naučíš byť zodpovedný, tým to bude pre teba v živote ľahšie. Prestaneš rozsievať bolesť a sklamanie. Staneš sa spoľahlivým mužom budiacim dôveru. Zodpovednosť je jedna z najdôležitejších úloh v tvojom živote. Nesklam.

Si špinavý alebo zapáchaš? Tak dbaj o svoju hygienu a čistotu. Len máloktorý chlap je pre ženy odpudivejší ako ten, ktorý smrdí. Samozrejme, nedá sa prestať potiť na povel alebo vyhnať baktérie zo svojich úst. Sprchuj sa, umývaj si nohy, čisti si zuby, žuvaj žuvačky, per si veci, používaj dezodorant. Nie je to zženštilé.

Tráviš veľa času na internete? Tak začni robiť produktívne veci. Je ich tisíc, len v tomto momente ich vieš vymenovať aspoň 10. Vypni facebook, namiesto toho zavolaj dotyčných von. Prestaň tráviť hodiny hraním PC hier, je to detinské. Prestaň mrhať časom, pretože to, ako naložíš s týmto časom teraz, bude určovať celý tvoj život. Nepreflákaj ho.

Máš z niečoho strach? Tak začni čeliť svojmu strachu. Vzchop sa a choď do toho. Máš na to všetky predpoklady. Neboj sa, len buď odvážny. Neboj sa keď zlyháš, vstaň a choď, nenechaj sa znechutiť. Nikdy nezostaň stáť na mieste, stále kráčaj VPRED, aj keby si mal kráčať pomaly. A tak skutočne zistíš, čo všetko v tebe je, On bude s tebou.  A hľa, ja som s vami po všetky dni až do skončenia sveta (Mt 28,20).

„Hľadajte teda najprv Božie kráľovstvo a jeho spravodlivosť a toto všetko dostanete navyše (Mt 6,33).“ 

„Proste a dostanete! Hľadajte a nájdete! Klopte a otvoria vám (Mt 7,7)!“ 

A teraz sa vráť k tej pôvabnej dievčine a ... 

...je to na tebe ;)

Podobné články

Chcel by si aj ty prispieť svojím svedectvom, článkom... alebo chceš pomôcť iným spôsobom k rastu tohto webu?

Ozvi sa nám!