Ako vyzerá skvelý muž? 29 odpovedí katolíckych dievčat

Niekedy počúvam, ako sa dievčatá sťažujú, že si nemôžu nájsť dobrých chlapcov/mužov. Asi viem o čom hovoria, ale niekedy sa naozaj stačí len pozrieť lepšie.
Sú všade a ja som tak požehnaná, že ich poznám mnoho. Skvelých mužov vidím v mojom otcovi, starých otcoch, bratoch, strýkoch, bratrancoch, kamarátoch, kolegoch, priateľoch a susedoch. Áno, nie v každej rodine sa to takto jednoducho dá povedať.

Ako vyzerá skvelý muž? 29 odpovedí katolíckych dievčat
Foto: © freepik.com

​Títo "moji" muži ma však inšpirujú, aby som bola lepšou ženou. Takže, ďakujem vám. Ďakujem, že si skvelý muž, keď krotíš svoj temperament... keď mi hovoríš, že som krásna… keď ti nevadí, že pre mňa nie si stredom vesmíru, pretože vieš, že na to miesto patrí Ježiš… keď sa nebojíš povedať mi, v ktorých oblastiach potrebujem rásť, hoci ti je to trápne. Si skvelý muž, keď ma nenecháš byť za každú cenu nezávislou, ak je jasné, že potrebujem skúsenejšiu pomocnú ruku.

Ak by sa nejaký muž pýtal, či má jeho život zmysel, či to ako muž „zvládol“, poviem vám. Poprosila som pár dievčat a žien, aby prehovorili o skvelých mužoch v ich živote a dostala som viac než 6 strán odpovedí. Muži, vidíme vaše úsilie. A ceníme si vás. Snažte sa aj naďalej byť čo najlepšou verziou samého seba; a ak budete niekedy pochybovať o tom, či to má zmysel… prečítajte si toto znova. Si skvelý muž, keď…

„Si skvelý muž, keď sa nebojíš niečo obetovať.“ – Leah M.
„Si skvelý muž, keď nezabudneš pozdraviť mojich priateľov a členov rodiny, keď sme niekde spolu. To obyčajné, ahoj, hovorí veľa o tvojej povahe!“ – Erin H.
„Si skvelý muž, keď ma svojím každodenným životom inšpiruješ, aby som bola lepším človekom. Keď posiluješ nie z pýchy, ale preto, aby si mohol byť silou, o ktorú sa opriem. A koniec koncov, aký zmysel majú tricepsy, ak nepomôžeš staršej žene vyložiť kufor do batožinového priestoru v lietadle? Chcem, aby si vedel, že si viac všímam to, ako sa správaš k predavačke za pokladňou, čašníčke, svojej malej sestre, než hocaký kompliment alebo zdvorilosť, ktorú si preukázal mne. To, čo sa počíta, sú okamihy, keď sa v bežných každodenných situáciách zachováš ako pravý Boží  muž.“ – Maureen M.
 

To, čo sa počíta, sú okamihy, keď sa v bežných každodenných situáciách zachováš ako pravý Boží muž.


„Si skvelý muž, keď prejavíš lásku našej nebeskej Mamine.“  – Casey O.
„Si skvelý muž, keď ponúkneš pomoc cudzincom, keď trpezlivo znášaš sklamania a keď sa ujímaš zodpovednosti ako líder a ochranca.“  – Emily A.
„Si skvelý Boží muž, keď vďaka tebe na sebe spoznám a mám rada veci, ktoré vo mne vidí Boh Otec vždy, keď sa na mňa pozrie. Si skvelý muž, keď mi odhalíš to, čo v ja v sebe nevidím.“  – Maddy B.
„Si skvelý muž, keď ráno pred cestou do práce prídeš ku mne domov a necháš mi na kľučke od dverí do auta ľúbostný list a ružu.“  – Joan N.
„Si skvelý muž, keď si rozumný, keď hovoríš jasne a nemusím hádať, aké sú tvoje úmysly.“  – Jessica S.
„Si skvelý muž, keď sa viac než o pozornosť snažíš o svätosť, viac než o popularitu o zbožnosť a viac než o svoju vôľu sa usiluješ o vôľu Božiu.“ – Kristina P.
„Si skvelý muž, keď je tvojou prioritou číslo jedna vzťah s Bohom a v ňom nachádzaš dôveru. Si skvelý muž, keď Ho necháš viesť tvoje kroky a keď smelo kráčaš smerom, ktorým ťa vedie. Si skvelý muž, keď sa správaš zrozumiteľne a ohľaduplne voči môjmu srdcu. A si skvelý muž, keď naplánuješ a vezmeš ma na zábavné rande!“– Rachel A.
„Si skvelý muž, keď si slúžiaci vodca. Som tak vďačná, keď sú muži rozhodní, spoľahliví a majú veci premyslené.“ – Meg M.
 

 Si skvelý muž, keď odmietaš pasivitu a aktívne sa snažíš byť pravým učeníkom tým, že túžiš po nebi viac, než po pozemských veciach.


„Si skvelý muž, keď ochraňuješ ženy vo svojom živote a nesnažíš sa ich pritom kontrolovať.“ – Rachel J.
„Si skvelý muž, keď sa pokloníš pred Sviatosťou Oltárnou.“ – Lily H.
„Si skvelý muž, keď sa nebojíš použiť svoje silné stránky… keď sa nebojíš vynikať medzi priemernosťou ostatných a je ti pritom jedno, čo si iní pomyslia. Vďaka tomu môžu iní muži a dokonca aj ženy v tvojom živote byť tiež sami sebou.“ – Emily P.
„Si skvelý muž, keď sa modlíš za svoju budúcu manželku. Možno sa aj ona práve modlí za teba.“ – Olivia M.
„Si skvelý muž, keď odmietaš pasivitu a aktívne sa snažíš byť pravým učeníkom tým, že túžiš po nebi viac, než po pozemských veciach.“ – Colleen S.
„Si skvelý muž, keď nesieš svoj kríž s radosťou a smiechom.“ – Gaby P.
„Si skvelý muž, keď sa zaujímaš a pozorne počúvaš, čo hovorím a dokážeš aktívne pokračovať v rozhovore. Nie preto, že by si ma chcel získať, ale preto, že si ma vážiš ako osobu.“ – Casey H.
„Si skvelý muž, keď obhajuješ dôstojnosť žien… Keď odmietaš prijať spoločenské normy ako napríklad nezáväzné „jednorázovky“, pornografiu alebo potrat a namiesto toho ženy podporuješ, aby videli svoju krásu ako Božie dcéry.“  – Amanda A.
„Si skvelý muž, aj keď ti vadí pach laku na nechty. Si skvelý muž, keď vieš, že všetku potrebnú silu máš, ak si zakorenený v Kristovi.“  – Emily W.
„Si skvelý muž, keď sa nebojíš otvoriť srdce a keď sa so mnou podelíš o svoje myšlienky a pocity.“  – Amanda G.
„Si skvelý muž, keď pozitívne a zanietenie rozprávaš o tom, čo je pre teba dôležité bez ohľadu na to, čo si o tom môžu myslieť iní.. keď varíš, griluješ, pečieš, TVORÍŠ, vyrábaš niečo.“  – Kaitlin B.
 

Si skvelý muž, keď sa rozhodneš robiť, čo je správne a nie to, čo je jednoduché.


„Si skvelý muž, keď maličkosťami udržiavaš v našom manželstve romantiku, napríklad, keď strážiš všetkých 7 detí, aby som mohla ísť von a mať trochu času pre seba… keď ma necháš dlhšie spať a prinesieš mi raňajky do postele o 11:30… a keď upraceš po večeri kuchyňu aj keď viem, že neznášaš umývanie riadu. … a keď mi zavoláš každý jeden deň po tom, ako skončíš v práci, či niečo nepotrebujem z obchodu…“  – Mary S.
„Si skvelý muž, keď spievaš zle, aby som sa ja nemusela hanbiť za svoj falošný spev.“  – Corinne M.
„Si skvelý muž, keď si citlivý na Božiu lásku.“  – Alexandra E.
„Si skvelý muž, keď ma poprosíš, aby som sa s tebou modlila a keď poznáš slová mojej obľúbenej piesne.“  – Patty T.
„Si skvelý muž, keď máš na prvom mieste Boha a nie mňa, keď sa rozhodneš konať Božiu vôľu namiesto mojej a keď dôveruješ Bohu viac, ako sebe. A dobrý zmysel pre humor je základ!!“  – Anne W. 
„Si skvelý muž, keď sa rozhodneš robiť, čo je správne a nie to, čo je jednoduché. Keď rešpektuješ hranice nie preto, lebo si ich žena určila, ale preto, lebo ich chceš aj ty.“ – Erika R.
„Si skvelý muž, keď svoju osobnú potrebu mužskej dominancie podriadiš všeobecnej potrebe spravodlivosti a súcitu.“  – Margaret S.


Autor: CHRISTINA MEAD

Preklad: Katarína Majstríková

Zdroj: http://lifeteen.com/blog/youre-a-great-man-29-catholic-girls-explain-why/

Podobné články

Chcel by si aj ty prispieť svojím svedectvom, článkom... alebo chceš pomôcť iným spôsobom k rastu tohto webu?

Ozvi sa nám!