Problém, ktorému čelia slobodné ženy

Naša spoločnosť, zdá sa, diktuje, aby muži dobýjali ženy a nie naopak. To však môže dievčatám, ktoré chcú randiť a neskôr sa vydať, no nik ich nepozval von, spôsobiť nemalé komplikácie.

Problém, ktorému čelia slobodné ženy

Navyše, ak chce byť dievča cnostnou ženou, nesmie používať zmyselnosť na zvádzanie muža, a tým sa teoreticky redukujú šance na „ulovenie muža svojich snov”, pretože vo svete pláva more zmyselných „rýb“, ktoré sú konkurentkami cnostných žien. Pravdou však je, že ak žena loví návnadou na „žraloka“, potom s najväčšou pravdepodobnosťou toho „žraloka“ aj uloví.

Nespočetné množstvo žien hovorí, aké bolestivé je pracovať sama na sebe, pripravovať sa na randenie, a napriek tomu čakať na princa na bielom koni. Následkom môžu byť mesiace, ba dokonca roky zármutku. Takže, čo by malo robiť cnostné dievča?

Riešenie

Tu je pár praktických rád, ktoré môžeš použiť pri hľadaní si muža, na ktorého toľko čakáš:

1. Uvedom si, že väčšina mužov nerozumie ženám. Aj ty sa vždy obávaš toho, čomu nerozumieš. Ak sa nachádzaš v spoločnosti s nízkym počtom mužov, umožní im to lepšie spoznať ťa, a to zníži ich strach. Skúste sa stretávať ako partia predtým než sa rozhodneš ísť na rande. Muži nadobudnú väčšiu sebadôveru, keď ťa lepšie spoznajú.

2. Preber iniciatívu a prelom ľady. Väčšina dievčat je rado dobýjaných, pretože sa tak narodili. Nehovorím, že ty máš dobýjať muža, ale aj ty sa môžeš snažiť a pritom si zachovať  svoju ženskosť. Buď nenápadná, ale daj mu vedieť, že ho chceš spoznať. Alebo ak sa ti niekto páči, požiadaj kamaráta/kamarátku, ktorý/á ho pozná, aby ti ho predstavil/a.

3. Nehraj sa na ťažko získateľnú, ale buď tá, o ktorú sa oplatí bojovať. V čom je rozdiel? „Byť ťažko získateľná” je hra, ktorú hráš pre svoju vlastnú zábavu a potrebu, zatiaľ čo
„byť taká, o ktorú sa oplatí bojovať ” pôsobí príťažlivo a vytvára štandardy, vďaka ktorým muž rastie.

Ďalej, čo sa týka bodu prvého bodu, „na ťažko získateľnú”: Ak nemáš o muža záujem, neťahaj ho za nos. Pretože iní muži vidia, ako ho raníš a nebudú mať záujem dobýjať ťa.

4. Buď krásna, ale nie sexy. Nevravím, že musíš byť ako dáka modelka, to v žiadnom prípade! Veď obliekať sa sexy hovorí: „Nemám čo viac ponúknuť.“ Zároveň však môžeš investovať čas do oblečenia, v ktorom sa cítiš dobre, príťažlivo a ktorým vyjadruješ svoju kreativitu. Ak investuješ čas do seba, vrátane tela, duše a ducha, muži ťa budú považovať za príťažlivú.

Muži milujú ženy, ktoré ukážu svoju krásu v každej oblasti svojho života.  To, akým spôsobom jednajú s ľuďmi (láskavosť), taktiež spôsob, akým sa starajú o krásu svojej duše.

5. Nesprávaj sa tak, akoby si bola jeho „sestra“. Ak sa tak správaš, nebude ťa vnímať ako potenciálnu partnerku. Veľa mužov má blízke kamarátky, ktoré sú skvelé dievčatá, ale pozvať ich na rande je ako randiť so „sestrou“.

6. Daj vedieť ľudom, ktorí ťa majú radi a ktorým na tebe záleží, že si otvorená pre vzťah (možno ťa s niekým zoznámia). Je dôležité zdieľať aj tento kúsok svojho života s ľuďmi, ktorým dôveruješ, pretože ťa môžu nielen podporiť, ale môžu ťa aj s niekým zoznámiť. Ľudia, ktorí ťa poznajú a majú ťa radi, budú tvoji najväčší podporovatelia. Budeš potrebovať múdru radu, keď začneš randiť a budete sa chcieť vziať. Tak prečo nezačať tento proces od začiatku?

Poďme si povedať o online randení: je to „OKEJ”?

Veľa žien si kladie otázku, či je v poriadku nájsť si muža na zoznamke.  Zoznamky môžu predstavovať dobrý spôsob, ako spoznať potenciálneho partnera, pretože takýto muž pravdepodobne tiež hľadá vzťah.

Pozri sa na to z tejto strany: muži, nachádzajúci sa v tvojom okolí, nehľadajú nutne priateľku na vzťah, ale na zoznamke sa stretneš s ľuďmi, ktorí po ňom, takisto ako ty, túžia. Inými slovami, nebudeš strácať čas s niekým, kto nemá záujem o vzťah, a hoci nájsť vhodného partnera môže zabrať určitý čas, budeš vedieť, že vyberáš zo skupiny mužov, s ktorými to význam naozaj môže dávať.

Ako vo všetkom v živote, aj tu je dôležité pristupovať k zoznamkám s obozretnosťou. Ak si zvolíš túto možnosť, je dôležité, aby si sa zaregistrovala na seriózny web, ktorý priťahuje kresťanských mužov.

Po druhé: buď  úprimná vo svojom profile a vyhni sa zveličovaniu. Vytvorením fejkového (falošného) profilu sa môže stať, že spoznáš niekoho, kto ti nebude vyhovovať. Keď si úprimná vo svojom profile, pritiahneš mužov, ktorí ti budú vyhovovať.

Ak sa však už budete chcieť stretnúť osobne, musí to byť bezpečné miesto niekde na verejnosti.

Nie si príliš stará na manželstvo! Nevzdávaj sa nádeje. Niektoré z vás sa možno cítite, že starnete príliš rýchlo a nikto o vás nemá  záujem. Ale! Vlak vám neušiel. V dnešnej dobe je trendom, že sa ľudia berú v neskoršom veku.

Žijeme v dobe, keď sa ľudia nechcú viazať, takže nie je nezvyčajné pre ženu vydávať sa v tridsiatke, štyridsiatke či päťdesiatke. To, že si stále slobodná, neznamená, že je s tebou niečo zlé – je to jednoducho obraz dnešnej doby.

Narodila si sa, aby si bola dobýjaná, milovaná a ocenená! Je to tak, ako si bola stvorená svojím nebeským Ockom. Chcem ťa povzbudiť, aby si sa nevzdala, že nájdeš muža svojich snov. Modli sa za prekonanie sklamania, či zvládnutie neznámeho a buď trpezlivá, čakajúc s vedomím, že On je jediný, ktorý ti vložil do srdca túžbu po manželstve s určitým cieľom.

Veď na svete existuje množstvo žien, ktoré stretli svojho manžela za zvláštnych okolností. Môže to prísť hocikedy a hocikde. Boh je špecialista nemožného! Preto je čas, aby si začala snívať znova!

Je dôležité, aby si si našla blízky okruh ľudí, ktorí sa budú s tebou modliť. Keď bojuješ so skutočnosťou, že si stále single, žiadaj si od Boha múdrosť prežiť tento čas naplno. A pamätaj, že tvoje modlitby sú silné! Boh môže a bude konať na tvojom partnerovi, a preto sa oplatí čakať, veriť a modliť sa!


Článok bol prevzatý z anglického originálu, ktorý nájdete TU.
Preklad: T. Bojanov

Podobné články

Chcel by si aj ty prispieť svojím svedectvom, článkom... alebo chceš pomôcť iným spôsobom k rastu tohto webu?

Ozvi sa nám!