Keď ťa Boh necháva čakať

Byť trpezlivý je ťažké. Hlavne vo veciach, ktoré sú pre nás dôležité. Moderná doba naháňa vpred - vraví, že musíš mať všetko hneď, rýchlo a efektívne vyriešené. Nesmieš plytvať časom. Inak je to strata tvojej investície!

Keď ťa Boh necháva čakať
Foto: © pexels.com

Drahý/á, hovoríme o tvojom živote. O tvojich vzťahoch. O tebe. Nie o nabaľovaní sa, nie o reklamných stratégiách. Ak ťa Boh necháva čakať, znamená to, že práve investuje do niečoho veľkého. Pre teba! Prečo? Lebo ťa miluje, tak bezhlavo a nekonečne. Neuspokojí sa s málom ani s priemerom. Chce ti dať to najlepšie. Ale aj dobrému vínu treba dať dostatok času, aby bolo kvalitné a stálo za to. Umelcovi musíš dať dostatok času, aby jeho dielo bolo geniálne a on ukázal akým je majstrom.

„Dovoľ, aby som Ja v každej chvíli vyberal to, čo je pre teba najlepšie. Úplne sa spoľahni na môj výber, tak ako nemluvňa, ktoré je bezmocné a úplne závislé od matky.”

Možno máš práve problém a nevieš ako ho vyriešiť. Možno čakáš na toho pravého a už ani neveríš. A možno si už vo vzťahu, ale nie je to vždy ľahké - vlastne teraz to nie je vôbec ružové. Alebo riešiš niečo úplne iné a zasekol si sa. Už máš toho dosť. Urobil si, čo bolo v tvojich ľudských možnostiach (a aj niečo navyše, čo nedopadlo práve najlepšie). Je ťažké byť trpezlivý, však? Trpezlivý so sebou, keď robím toľko chýb. Trpezlivý s tým druhým. Byť trpezlivý na ceste s Bohom, ktorý ma necháva čakať. Keby sa to tak vyriešilo hneď teraz...

Ježiš nás nechával čakať tri dni, kým vstal z mŕtvych. Apoštoli vedeli, čo sa stane. Mali info z prvej ruky, uistenie od samotného Boha. Ten však umrel a na istý čas aj ich viera v Neho. Uistenie nebolo dosť. Bolo určite ťažké byť trpezlivým - veriť, dôverovať. Tri dni, to nie je tak veľa. A predsa. Po nich nastal čas tej najväčšej Božej slávy! Oplatilo sa počkať. Ježišovi učeníci však čakali asi iný priebeh. Zostup z kríža pred davom, anjelská armáda... jednoducho zázrak v honosnom prevedení. Nie smrť, nie beznádej, ktorá ostala. Možno sú v tvojom prípade 3 dni iným časovým intervalom – mesiace, roky. Avšak prísľub ti Boh dal, On slovo dodrží a chce, aby si bol/a šťastným! Aj, keď to bude v inom štýle, aký  očakávaš.

Môžem ti však s veľkou istotou povedať, že Boh má tvoj prípad na stole a detailne ho prepracováva. Celú situáciu má v rukách a ver mi, dovolenku si určite nezobral (aj keď sa ti to možno tak zdá). Je jedinou osobou, ktorá ťa nesklame. Napriek tvojím očakávaniam, napriek tvojím minulým sklamaniam. Napriek tvojím ranám. On je tu a pracuje. Daj mu čas. Daj mu dôveru. A keď ti nakoniec ukáže Jeho ruky v tomto veľkom pláne s tebou - budeš svedectvom pre iných. Budeš Božím svetielkom v tmách. Na to sa oplatí čakať... a Boh to dobre vie (ale On vie všetko, však?blush).

Podobné články

Chcel by si aj ty prispieť svojím svedectvom, článkom... alebo chceš pomôcť iným spôsobom k rastu tohto webu?

Ozvi sa nám!