Muži, nebuďte zúfalci

Ospravedlňujem sa za nadpis príspevku, posledné čo chcem je, aby znel urážlivo, či posmešne. Ale chcem v ňom z môjho osobného pohľadu poukázať na naozaj závažný problém dnešnej doby, teda – problémy mužov dnešnej doby, ktoré ja osobne vnímam skôr ako poriadny prúser a nie ako problém, takže prejdem k veci.

Muži, nebuďte zúfalci
Foto: © pexels.com

Poznám mnoho mužov po tridsiatke...dôvodom je i ten, že môj manžel má štyridsaťjeden rokov a má priateľov hlavne v tomto veku, takže táto veková kategória mi je v celku známa.

Pokračujem – poznám mnoho takýchto mužov -slobodných. Vyhnime sa teraz Vám mužom, ktorí to chcete dobrovoľne, z akýchkoľvek dôvodov. Teraz mám na mysli mužov, ktorí sú sympatickí, príťažliví a všemožne sa snažia nájsť si dlhotrvajúci vzťah - ale márne. Pokiaľ to nie je násilník, či sexuálny deviant, existuje v mužskom svete problém, ktorý je vidno čoraz častejšie. Orientujem sa vo svete žien, nedobrovoľne som sa dostala i do niektorých ženských skupín na sociálnych sieťach a naozaj, s plnou vážnosťou sa v čoraz vyššej miere objavuje po mojom: ,,Fenomén zúfalých mužov“. Mužov, ktorí nevedia komunikovať prirodzeným spôsobom.

Keď som sa na túto tému zhovárala s niektorými ženami, každá sa vyjadrila, že sa s tým, resp. s takým už minimálne raz stretla a tým myslím i seba.

Ide o mužov, ktorí keď sa zoznamujú so ženou, majú akúsi potrebu pocítiť jej súcit a poľutovanie. V domnení, že tak ,,udrú, na tú slávnu citlivú ženskú strunu. Spôsobom komunikácie, zo začiatku samozrejme ako to už býva, vo virtuálnom svete, typu: ,,Ahoj mojinko, ako si sa vyspinkala? Som bez teba tááky stráášne smutnučkýýý .“(pridá minimálne troch plačúcich smajlíkov), a za tým hodí nejakú metaforu s kvetinkami, alebo belasou oblohou.
Vážení Páni, ak toto robíte, nie, že budete slobodní v tridsiatke, ale po zvyšok života. Samozrejme, ujdú sa Vám nejaké krátke lásky, ale neskôr ujdú tie lásky. A kade ľahšie.

Žena – bytosť krehká, nežná, túžiaca po tom, aby bola chránená. Žena potrebuje istotu, stabilitu, oporný múr, ktorý chce nájsť v mužovi. A muž tú schopnosť, ten dar naozaj má. Muž bol takto predsa stvorený. Ako ten silný, hrdý, stojaci nohami pevne na zemi a s pevnými zásadami. 

Rozoberme si to na drobné: Žena – bytosť krehká, nežná, túžiaca po tom, aby bola chránená. Žena potrebuje istotu, stabilitu, oporný múr, ktorý chce nájsť v mužovi. A muž tú schopnosť, ten dar naozaj má. Muž bol takto predsa stvorený. Ako ten silný, hrdý, stojaci nohami pevne na zemi a s pevnými zásadami. Ja viem, toto nie je vina mužov. Skutočne to nie je vina mužov, že sa z nich, alebo z väčšiny z nich stávajú rozcitlivené kvetinky, ale je to vina mnohých žien a áno, dupnem na pedál, hlavne matiek. Mnohé matky možno nechtiac, ale predsa, pridávajú svojim synom do vienka -svoju ženskosť. Áno, je to tak. Tým, že sa ich snažia prehnane chrániť. Tým, že v nich budujú svojim názorom a výchovou, čisto ženské hodnoty a z ich pohľadu, ženské potreby. Tým, že im ako zrelým dospelým mužom vyvárajú kakavká, ustielajú postieľky a žehlia košieľky, aby chudáčik nešiel do práce pokrčený. Nech len pekne ide, až kým sa nenaučí.

Ak muž lipne na matke a čo je horšie, ak matka lipne na svojom synovi, v živote nikdy z neho nebude muž, akým by mal byť. Takýto muži, hoc o tom ani nevedia, sú veľmi ranení takouto výchovou. Dozrievajú do domnienok, že ak si chcú získať ženu, musia sa do nich vcítiť tak, že ich budú akosi napodobňovať.

Ak muž lipne na matke a čo je horšie, ak matka lipne na svojom synovi, v živote nikdy z neho nebude muž, akým by mal byť.

“Ak budem citlivka, ona si to všimne, lebo ved ženy sú citlivky a zapáčim sa jej.“ No tak to by si videl. Poľutuje ťa, možno sa i rozplače nad tým, aký si ,,smutnučký,, a pôjde ďalej. Tie odvážnejšie vstúpia s Tebou do vzťahu, ale ak nemeníš prístup, raníš ju.

Ak si chceš získať ženu, bud mužom! Bud tým silným, odvážnym a hrdým. Ukáž žene, že si jej hodný, práve svojou mužskosťou, svojou hrdosťou (tou správnou, nie spôsobom: Ty si nula a ja som chlap, to je zas na iný článok), tým, ako jej dáš pocítiť, že si jej ochrancom a tým múrom, presne tým oporným múrom, o ktorého sa môže oprieť bez toho, aby sa pod ňou rozpadol.

Ak sa nevieš odtrhnúť od svojej matky, urob to čím skôr. Namiesto kakavka kávu, alebo čaj- ak je káva prisilná, ustel si posteľ a žehli si košele: sám. Pretože ak to neurobíš a náhodou Ti nejaká neboráčka povie ,,áno,, na zvyšok života a ty budeš v postieľke čakať na raňajky do postele, tak Ti navarí plný hrniec toho tvojho mliečka a pošle ťa ku mamičke.
Ospravedlňujem sa za prehnanú iróniu, ale v konečnom dôsledku je to podobné.

 Muž má byť mužom. Má byť nosičom sily, odvahy a mužskosti.

Som veriaca žena a i mužov sa snažím vnímať pohľadom viery. Muž má byť mužom. Má byť nosičom sily, odvahy a mužskosti. Samozrejme, i muž má určité limity, nie je predsa ťažný kôň a i na jeho plecia sa občas vyšplhá vyčerpanosť či smútok, ba až beznádej. A na to aby to ustál- tu má zas ženu. Boh to úžasne zariadil, že žena a muž sa dopĺňajú, práve tým, čo im vzájomne chýba. Muž potrebuje ženu -jej jemnosť, krehkosť a žena potrebuje muža – jeho silu, odvahu. Ak si mamičkin maznáčik -úprimnú sústrasť Tvojej budúcej manželke. Pri všetkej úcte, tadiaľto vedie cesta k slzám a trápeniu. Hľadaj muža v sebe, hľadaj dôvod, prečo si mužom. V čom spočíva Tvoja mužskosť. Tvoja sila, tvoja inakosť od ženy.

My ženy by sme bez mužov neboli. Celkovo. Dnešná prešpekulovaná feministická ideológia ženám vtĺka do hláv, že sú/sme lepšie ako muži. Že dokážeme všetko, čo oni ba ešte viac. Že ich vôbec nepotrebujeme, maximálne tak na splodenie potomka, síce aj to je v dnešnej dobe už možné i bez muža, teraz pridám smutný smajlík ja :( To nie je pravda. Muž má v spoločnosti význam s neoceniteľnou hodnotou. Mužom patrí hlboká úcta, pretože ich plecia musia niesť niekedy až príliš ťažké bremená, ktoré keby mala na pleciach žena, je po nej. Doslova. Mužom patrí hlboká úcta a vďaka. Ale muži, nesmiete zabúdať na to, akú pečať v sebe nosíte. Ste mužmi, ktorí majú dobývať ženské srdce svojou mužskosťou, nie sa ženskému srdcu pripodobňovať. Tak držím palce!

 

Autor: Hela

Podobné články

Chcel by si aj ty prispieť svojím svedectvom, článkom... alebo chceš pomôcť iným spôsobom k rastu tohto webu?

Ozvi sa nám!