List tebe, ktorá si na Valentína nezadaná

Aj keď sa nepoznáme, chcela by som ti niečo povedať. Je Valentín. Všade vidíš samé srdiečka, ruže, čokolády, romantické pohľadnice. V obchodoch sa to len hmýri červenou a keď si pustíš rádio, je takmer isté, že sa piesni o láske nevyhneš.

List tebe, ktorá si na Valentína nezadaná
Foto: © unsplash.com

Pripomenie ti to čas, kedy si aj ty bola na tento sviatok zaľúbených obdarovaná alebo sa zasnívaš, aké by to bolo krásne, keby prišiel s tvojimi obľúbenými kvetmi a romantickým venovaním. A je ti smutno. Takže si kúpiš víno, čokoládu, pustíš si romantický film a budeš sa utápať v sebaľútosti.
 

Neprestaň dúfať, že príde. Nesnaž sa miesto, ktoré by malo byť rezervované pre neho zaplniť sladkosťami. Pozvi von kamarátku, s ktorou ste sa dlho nevideli, choď do fitka alebo si niečo prečítaj.


Prosím, v mene tvojho budúceho manžela, nerob to. Neprestaň dúfať, že príde. Nesnaž sa miesto, ktoré by malo byť rezervované pre neho zaplniť sladkosťami. Pozvi von kamarátku, s ktorou ste sa dlho nevideli, choď do fitka alebo si niečo prečítaj. Necháp ma zle, mám rada čokoládu a víno. Ale to, že si dnes sama, nie je dôvod na to, aby si sa ľutovala. 

Nedovoľ, aby sa smútok, beznádej a sebaľútosť udomácnili v tvojom srdci. Posaď si ich do kresla a povedz im, že je to v poriadku. Privítaj ich, ale nedovoľ im ostať na dlho. Povedz im, že áno, si smutná, lebo aj ty by si chcela, už nebyť sama, mať niekoho, ku komu by si sa mohla pritúliť, mať toho svojho, byť pre neho tou jeho.
 

To, že si však momentálne single neznamená, že si niečo menej.  


Ale vieš čo? Je to v poriadku. Je v poriadku, že sa tak cítiš, či už to prežívaš menej alebo viac. Lebo si žena a bola si stvorená na to, aby si nebola sama. V tvojom vnútri je hlboká túžba po vzťahoch. To, že si však momentálne single neznamená, že si niečo menej. Nie si len náhradníčkou na lavičke, už si v hre. 

Neuver myšlienkam či ľuďom, ktorí sa ti budú snažiť nahovoriť, že tvoja hodnota je nižšia, kým si niekoho nenájdeš, že tvoj život sa začne, až keď stretneš toho pravého. Aj keď je to samozrejme veľmi dôležité, ale nie dôvod vyhovárať sa, prečo vysedávaš na lavičke s pocitom smútku, že si ťa nikto nevybral.
 

Spievaj, tancuj, čítaj, študuj, športuj, rozvíjaj svoje dary. Rob, čo ťa baví. Buduj vzťahy, pripravuj sa na budúcnosť a teš sa zo života. 


Vstávaj! Tvoj život má zmysel už teraz. 

Spievaj, tancuj, čítaj, študuj, športuj, rozvíjaj svoje dary, rob čo ťa baví, buduj vzťahy, pripravuj sa na budúcnosť a teš sa zo života. A dovoľ si, aby ti niekto chýbal. 

Prosím, svoje miestečko v srdci pre svojho budúceho si stráž, nezatrpkni. Pretože neprichádza už dlho, nech sa z teba nestane “moderná“  emancipovaná žena, ktorá nikoho a už vôbec nie muža v živote nepotrebuje. Žena, ktorá je dnes sama, ale nesmúti, má predsa svoju prácu, kariéru, psa a nikto a nič jej v živote nechýbajú. Žena, ktorá si vie všetko opraviť sama, platí za seba zo zásady sama, nikdy nevyroní ani jednu slzu, má všetko v diári presne naplánované a svadby považuje za staromódne. 

A ak ti dnes nie je smutno, chcela by som ti tiež niečo povedať. Možno tento sviatok vôbec neprežívaš. Vieš čo? Ani ja. Možno necítiš ani len malinkú túžbu s niekým byť, lebo si to nedovolíš, lebo si sa zabarikádovala. Prekrúcaš očami, keď uvidíš hocakú valentínsku výzdobu. Prosím, nebuduj si hrubé múry a neväzni svoje srdce. Výsledok je horší, ako nespĺňajúca sa túžba. Ver mi. Dovoľ si byť sama sebou, dovoľ si byť ženou.

Katka

Podobné články

Chcel by si aj ty prispieť svojím svedectvom, článkom... alebo chceš pomôcť iným spôsobom k rastu tohto webu?

Ozvi sa nám!