O vzťah je potrebné sa starať

Stal si sa manželom, stala si sa manželkou. Už ste svoji a je to: už nič nie je treba. Netreba sa snažiť, dokazovať! Vymýšľať nové prekvapenia, dobíjať srdce. Potešiť druhého a prejavovať svoju pozornosť. Načo je potrebné po svadbe ešte niečo robiť? Rybka je už predsa chytená, my sme už svojho milovaného ulovili, už máme istotu, že budeme večne spolu. Ako viem, že mám istotu, že láska vydrží? Ako viem, že sa netreba snažiť ďalej rozvíjať, budovať? Ako viem, že keď sa nebudem o svoj vzťah starať, bude taký pekný ako na začiatku? 

O vzťah je potrebné sa starať
Foto: © pexels.com

Nestane sa mi partner len akýmsi zvykom? Nebude len niečím, čo mám a som si tým istý, že nemôžem o neho prísť? Naozaj tak ľahko bude vždy napĺňať moje túžby alebo ja jeho? Môžem o neho prísť alebo on o mňa. Kvety bez vody zvädnú, dom bez základov spadne a môj vzťah sa bez budovania rozsype... Ak dovolím, aby mi zovšednel. 

Príde čas, keď sa pohádame, nezhodneme na mnohých veciach - bývanie, túžby, sny, kariéra, výchova... Nebudeme sa snažiť robiť "niečo", len proste budeme vedľa seba žiť. Obyčajný život: domov, práca, rodina, povinnosti a stále dookola.

Nedovoľme to, starajme sa o svoju lásku, svoj vzťah! Vymýšľajme spolu výlety, hoci aj malé krátke trasy. Prechádzajme sa a len si proste nájdime čas jeden pre druhého. Počúvajme sa a berme sa navzájom ako najvzácnejší dar od Boha. Oslavujme spolu svoje výročie sobáša, pokladajme to za niečo krásne a výnimočné, ďakujme Bohu spolu za požehnanie, že nám dal lásku. Že nám dal úžasného človeka, ktorého máme po svojom boku. Dívajme sa na neho výnimočne tak ako na začiatku vzťahu. Ak som na začiatku počúval partnera s otvoreným srdcom a mal som pre neho pochopenie, treba ho mať aj teraz, lebo je STÁLE výnimočný a potrebuje to. Ak som vedela, že ho poteší, keď mu urobím jeho obľúbený koláč, prečo to teraz neurobiť? Otváral si jej dvere, hovoril si jej, aká je krásna? Teraz to nerobíš? Je to chyba! Manžel, opäť to začni robiť, nech vie, že je Tvojou princeznou. A aj ty sa snaž, manželka, aby on bol stále Tvojim princom. Dávaj mu uznanie, pozornosť, nehudívaj sa na neho s úctou, aby sa cítil výnimočný ako na začiatku vzťahu.

Láska NIKDY nie je obyčajná, a preto nedovoľ, aby Ti v Tvojom srdci tak začala pripadať.

Človek, ktorého si dostal do svojho života, Ti nikdy nesmie zovšednieť, lebo potom sa vzťah rozsype. Staraj sa o lásku, o človeka, ktorého máš po svojom boku, lebo láska je vzácnosť, poklad a nie všetci si tento dar vedia vážiť, často sa o vzťah nestarajú a sami sa tak pripravujú o pekný život.


Princesa

Podobné články

Chcel by si aj ty prispieť svojím svedectvom, článkom... alebo chceš pomôcť iným spôsobom k rastu tohto webu?

Ozvi sa nám!