Prienik konzumu do vzťahu medzi mužom a ženou

Dnešný konzumný svet nás učí tomu, že veci treba kúpiť, chvíľku použiť, a keď sa nám už "okukajú", tak ich vyhodíme a nájdeme nové.

Prienik konzumu do vzťahu medzi mužom a ženou
Foto: © pexels.com

Takisto to bolo aj s touto stoličkou. Po pár rokoch už skrutky nedržali tak, ako by mali a zadok na nej dobre tlačil. Preto ju mama chcela vyhodiť. Stačilo na nej pritom iba dotiahnuť skrutky a trošku sa pohrať s molitanom a poťahom.

Takto isto je to aj v dnešných vzťahoch, do ktorých preniká konzum. Dvaja mladí sa dajú dokopy. Po čase, keď zaľúbenosť prejde sa uvoľnia nejaké skrutky a začne tlačiť zadok, mnoho ľudí sa rozhodne v tomto štádiu vzťah (stoličku) zahodiť s tým, že nájde nový/ú.
Pritom však stačí kúpiť kúsok látky, spinky, molitan, trošku popracovať, dotiahnuť skrutky a stolička (vzťah) môže byť opäť krásna a fungovať ešte veľmi dlho.

Myslím, že vzťahy by ste si mali vážiť ešte viac ako stoličky. Čo poviete? :) Pracujte na nich. Stojí to za to. A nielen s dievčaťom / chlapcom, ale s každým zo svojho okolia. Dobré vzťahy sú základom pre šťastný život. Nezahadzujte ich, keď začnú vŕzgať, radšej dotiahnite skrutky. :)

Mám mnoho kamarátov, ktorí to jednoducho nezvládli a našli nejakú jednorazovku. Použili ju a zahodili ju. Ako stoličku. Čo stoličku, na tej aspoň nejaký čas sedíš, staráš sa o ňu, kým je nová. Oni to dievča použili a zahodili ako odpad. Jednorazový odpad. Takto je to aj v dnešnom svete.

Bohužiaľ v dnešnej dobe, čím ďalej viac preniká konzum aj do oblasti neviazaného sexu. Ako často sa stretávame s mladými, ktorí si chcú len užiť a nebudovať nič. Chcú iba sedieť na stoličke, užívať si pohodlie, využiť ju a zahodiť.
Mnoho chlapcov pod tlakom okolia doslova musia prísť o panictvo. Mám mnoho kamarátov, ktorí to jednoducho nezvládli a našli nejakú jednorazovku. Použili ju a zahodili ju. Ako stoličku. Čo stoličku, na tej aspoň nejaký čas sedíš, staráš sa o ňu, kým je nová. Oni to dievča použili a zahodili ako odpad. Jednorazový odpad. Takto je to aj v dnešnom svete. Mnoho mladých chalanov sa správa k ženám ako k odpadu. Niekedy si šťastlivec. Si prvý, tak to nemáš až také hrozné. Niekedy však na poradovníku u dievčaťa pri tvojom mene svieti dvojciferné číslo a tam začína problém. 
Povieš si, že ak by to dievča nechcelo, tak by do toho s tebou nešlo, nie?
Čo myslíš, ktoré dievča, čo pozná svoju naozajstnú hodnotu, by sa stalo dobrovoľne odpadom, ktorý zajtra ráno po dobrej piatkovej noci vyhodíš zo svojho bytu?
Tieto dievčatá nepoznajú svoju hodnotu, ktorú ma každé z nich. Často sú to mladé dievčatá, ktoré si potrebujú pred kamarátkami dokazovať, že sú už dospelé. Iné zase nikdy nepocítili lásku otca, a preto hľadajú lásku u mužov na diskotékach a počas sexu sa cítia aspoň na chvíľu milované. Žiaľ sa iba cítia.

Často počúvam príbehy chlapcov, ako sa vyspali s riadnou kočkou, ktorú zbalili na párty. To, že ju nezbalili svojim správaním, ale pohárikmi, a následne ju k sebe do postele museli odniesť na rukách, nie preto, že by boli gentlemani, ale preto, že chúďa nevládala chodiť. Tieto dievčatá možno nikdy nepočuli od žiadneho muža, aké sú vzácne, milované, že niekomu na nich záleží. Miesto toho, aby si im povedal o ich naozajstnej hodnote, tak ich dáš radšej dole, vyhodíš ako odpad, ktorého ani meno často nepoznáš. Vo svojom zápisníčku alfasamca si spravíš ďalšiu čiarku, tešíš sa na to, keď stretneš chalanov a porozprávaš im o zážitku z bujarej noci, a čakáš na ďalší piatkový lov... Škoda, že si ju dievča, opäť kvôli dávke alkoholu nebude pamätať...  No počkaj, možno dobre, že si nepamätá.

Niekoré dievčatá nepoznajú svoju hodnotu. Často sú to mladé dievčatá, ktoré si potrebujú pred kamarátkami dokazovať, že sú už dospelé. Iné zase nikdy nepocítili lásku otca, a preto hľadajú lásku u mužov na diskotékach a počas sexu sa cítia aspoň na chvíľu milované. Žiaľ sa iba cítia.

Toto správanie mužov v dnešnej dobe ubíja v mnohých ženách aj posledné štipky vedomia o svojej hodnote a vzácnosti ich srdca, pretože väčšina pozerá iba na ich vzhľad.

Buď mužom, ktorý bude tieto ženy pozdvihovať, hovoriť im o ich hodnote a vážiť si ich. Pretože každá jedna žena je darom od Boha a nie odpadom.
Buď mužom, ktorý nebude hľadieť na svoje potreby, ale na potreby ženského srdca, ktoré je často zranené, neisté, sklamané, ľahko získateľné.


Pamätaj si jednu vec. Iba zranenú zver ulovíš bez boja. Miesto toho, aby si našiel zranené a snažil sa ich svojimi skutkami a slovami liečiť, ich svojím správaním zraníš ešte viac.
Dám ti jednu radu. Snaž sa nájsť v každej žene svoju budúcu priateľku / manželku. Nie preto, aby si teraz nejakú získal, ale preto, aby si ku každej pristupoval s rovnakou láskou ako k svojej vysnívanej.
Myslím, že tento svet ocení jedného gentlemana navyše, čo myslíš? 

Matúš

Podobné články

Chcel by si aj ty prispieť svojím svedectvom, článkom... alebo chceš pomôcť iným spôsobom k rastu tohto webu?

Ozvi sa nám!