Svedectvo: Proste a dostanete, aby vaša radosť bola úplná

Naozaj? Keď poprosím, Boh mi to dá? Áno. Funguje to! Nie je to len fráza stará 2000 rokov.

Svedectvo: Proste a dostanete, aby vaša radosť bola úplná
Foto: © unsplash.com

Iste, niekedy je odpoveď nie a aj to len pre naše dobro. Toto Božie prisľúbenie sa overilo aj v mojom živote. A keby len raz! Dnes ti chcem povedať niečo, čo sa ale skutočne hlboko zapísalo do môjho srdca. Boh vypočul môj úpenlivý hlas a ja som prežila úplnú radosť, z ktorej čerpám po zvyšok života.

Svetové dni mládeže sú úžasným nápadom Ducha Svätého, za ktoré vďačíme sv. Jánovi Pavlovi II. Dostať sa na SDM 2020 do Panamy. To bol môj veľký sen, ktorý sa vo mne horlivo prebudil na akcii P18 v Prešove, kde nám ukazovali upútavku do tejto krajiny. Keď som videla, že táto krajina je naozaj veľmi, VEĽMI ďaleko, túžbu hneď napadla útočná myšlienka - nie je to možné. Je to až príliš veľká túžba. Je to ďaleko a isto to bude stáť veľa peňazí. Avšak tento útok razom odrazila moja kamarátka, ktorá za mnou v tej chvíli celá šťastná dobehla so slovami: „Majka! Priprav sa! Pôjdeme do Panamy! Budeme sa za to spoločne modliť.“ A tak sme začali. Za to, aby sme sa dostali na SDM, sme sa spoločne začali modlievať, každá tam, kde bola. Po dvoch rokoch sa blížil deň „D“, keď sa začalo uzatvárať prihlasovacie kolo na SDM2020. Ja som už bola v maturitnom ročníku, takže učenia bolo v tom čase vyše hlavy a ani som neregistrovala, že koniec prihlasovania je tu každým dňom.

Keď Boh niečo sľúbi, tak to aj dodrží. Túžby do tvojho srdca vkladá samotný Boh. Chce, aby si túžbu žil. Jednoducho, chce ťa vidieť žiariť. Ale chce vidieť aj samotný zápal tvojej snahy dosiahnuť túžbu. Prezradím ti tajomstvo. MODLITBA. V mojom srdci žila konkrétna túžba 2 roky. Čo spravil Boh po 2 rokoch? Nemala som absolútne žiadne prostriedky na to, aby som mohla preletieť na druhú polku planéty. Azda je Bohu nejaká vec nemožná? V jeden deň mi napísali manželia, ktorí ma poznali, že by mi chceli zaplatiť tento výlet. Len tak. Lebo im do srdca vložil túto nezištnú túžbu sám veľký Kráľ. Neverila som. Aká som maloverná! 2 roky sa horlivo modlím za konkrétnu vec a keď ma Boh zázračne vypočuje, ostanem prekvapená. Ešte som však nemala vyhraté. Ale naozaj? Keď je Boh za nás, kto môže stáť proti nám? Vedenie školy ma spočiatku nechcelo pustiť. Veď predo dvermi som mala maturity. Ale čo spravil Boh? Neviem.angel Jednoducho zo dňa na deň zmenili názor a pustili ma odcestovať pred maturitou na 3 týždne proste len tak, preč. A čo rodičia? Predsa len som potrebovala ich súhlas. Spočiatku to hneď odmietli. Nie je to dobrý nápad, vraveli. Ale akoby mávnutím čarovného prútika mi na druhý deň počas vyučovania napísali SMS – „Choď do toho! Choď do Panamy!'“ A mala som vyhraté. O 3 mesiace som už letela do Panamy, z ktorej budem čerpať celý život.

Premysli si, za aké veci sa modlíš. Pretože ak sa za ne skutočne modlíš, tak VER, že Boh je Bohom zázrakov a že ti nesmierne túži splniť a vypočuť tvoju prosbu. Pretože On ťa chce vidieť žiariť. Si Jeho stvárnením. Tak žiar! Modli sa z celého srdca a nepočúvaj myšlienky, ktoré ti podsúva náš spoločný nepriateľ. Naber všetku odvahu v sebe a snívaj odvážne! Povzbudzujem ťa, nebuď neveriaci, ale veriaci. Boh je Bohom zázrakov a chce konať aj v tvojom živote. Lebo Ťa tak veľmi miluje! Chce ťa vidieť šťastnú, šťastného.

Tak čo, prijmeš to? blush

Mária Kissová

Podobné články

Chcel by si aj ty prispieť svojím svedectvom, článkom... alebo chceš pomôcť iným spôsobom k rastu tohto webu?

Ozvi sa nám!