Päť dôvodov, prečo ťa ešte nepozval na rande

Ak sa podobáš množstvu slobodných žien, s ktorými som prišla do kontaktu, už si sa skoro vzdala predstavy byť bezhlavo dobývaná mužom. Zabudla si na rozprávkové sny o tom, ako ťa bude loviť v snahe získať tvoje srdce. Tak čo všetkým tým mužom bráni prejaviť o teba záujem? Prečo toľko mužov zlyhalo v tom, aby urobilo prvý krok a začalo písať váš spoločný príbeh?

Päť dôvodov, prečo ťa ešte nepozval na rande

​Keďže som si uvedomila, že nemôžem hovoriť z pohľadu mužov, rozprávala som sa s mnohými z nich a teraz ťa chcem vtiahnuť do ich myšlienok:

1. Nevie, že máš záujem

Slečny, jedna vec je pre nás typická – myslíme si, že vieme čítať myseľ každého človeka. Ale verte tomu či nie, táto super schopnosť neexistuje ... špeciálne nie v súvislosti s mužmi v našich životoch. Skrátka, muži nevedia, čo si myslíš. Veľa mladých mužov mi povedalo, že by aj radi urobili prvý krok vo vzťahu, ale necítili absolútne žiadnu odozvu od dievčaťa, o ktoré mali záujem.
 

Muži nevedia, čo si myslíš.


Ak ťa teda ešte doteraz neoslovil, možno je načase ukázať mu, že ty záujem máš. Neboj sa povedať mu ahoj, začať konverzáciu či niečo naplánovať. Si schopná rozvíjať vaše priateľstvo s ním, rovnako ako s kýmkoľvek z tvojich priateľov. Tak vykroč vpred a prejav kúsok lásky (ale kúsok, po troške - my, dievčatá, máme tendenciu vyjaviť všetko naraz), potom mierne cúvni a uvidíš, čo sa stane.
 

2. Nie je z teba až tak paf

Tak si teda vykročila vpred a prejavila kúsok lásky a stále nič. Je načase zvážiť možnosť, že z teba nie je až tak paf. Viem, že veľa žien má tendenciu hneď prepadnúť tomuto záveru a začať o sebe pochybovať dumaním: Som dosť dobrá? Som dosť pekná? Je na mne niečo zlé?

Môj názor na toto všetko je ale ten, že možno sa to vôbec netýka teba, ale jeho. Ak z teba nie je až tak paf, tak jednoducho nie je pre teba. Vždy svojim slobodným priateľkám pripomínam, že nakoniec máš byť s tým, kto je do teba zbláznený rovnako, ako ty do neho. Netlač na pílu s mužom, ktorý si ťa neváži presne takú, aká si. Zaslúžiš si oveľa viac. Možno je načase posunúť sa ďalej. V mori je predsa toľko rýb! Počkaj na niekoho, kto ťa vníma ako zlatú rybku, hodnú vylovenia.
 

3. Bojí sa

Slečny, hoci sa vám to môže zdať nereálne, niektorí z týchto vhodných slobodných mládencov sú rovnako neistí ako vy samé. Vystrašení z odmietnutia, zlomeného srdca a zlyhania – chce to veľa odvahy a sebaistoty ísť vpred a vykročiť, a to niektorí muži ešte nedokážu.

Ak sa bojíš, že tvoja tajná láska je plná strachu, najlepšia vec, ktorú môžeš pre neho urobiť, je modlitba. Pros Boha, aby mu dal silu a odvahu, modli sa za jeho srdce, dušu, myseľ a schopnosti. Nemôžeš urobiť nič okrem modlitby, pretože strach je niečo, čo musí byť vyliečené vo vnútri človeka. A to je Božia parketa.
 

4. Rieši svoje problémy

Myslím, že najväčšia láskavosť, ktorú môžeme ako ženy pre seba urobiť, je prestať viniť ho z nedostatku prejavu záujmu o nás. Ak ťa nepozýva na rande, je reálna šanca, že dôvod sa oveľa viac týka jeho než teba. Mnoho mužov, ktorých som požiadala o vysvetlenie faktu, že zlyhávajú v pozývaní dievčaťa von, mi vysvetlili, že je to obraz toho, že ešte riešia svoje veci. Práca na svojej kariére, hľadanie dobrej práce, vylietavanie z rodičovského hniezda, borenie sa s dávnymi sklamaniami alebo hľadanie cesty k Bohu je len ukážka záležitostí, na ktorých muži vo svojich životoch pracujú.

Tlieskam týmto mužom, pretože nakoniec zdravý vzťah začína medzi dvoma ľuďmi, ktorí na sebe vykonali kus dobrej práce. Tí, ktorí sú ochotní zapracovať na sebe teraz, budú mať oveľa menej práce vtedy, keď budú s tým druhým vstupovať do sviatostného manželstva. Ak nie je pripravený dobýjať ťa teraz, je to možno lepšie!
 

Namiesto toho, aby si úplne posadnuto sledovala každý jeho krok, využi čas na zamyslenie sa o tvojej osobnej ceste. Ktoré oblasti tvojho života si vyžadujú pozornosť? 


Ber to ako znamenie a namiesto toho, aby si opäť úplne posadnuto sledovala každý jeho krok, využi čas na zamyslenie sa o tvojej osobnej ceste. Ktoré oblasti tvojho života si vyžadujú pozornosť? Uzdravenie? Prácu? Aké ciele si máš vytýčiť? Obetuj nejaký čas na takéto zmeny v tvojom živote. Pretože zdraví ľudia budú vždy vytvárať zdravé vzťahy.
 

5. Nemyslí si, že je správny čas

Načasovanie niekedy záleží od uhla pohľadu. Spomínam si na mesiace budovania priateľstva s mojím manželom, uvažovania o tom, kedy bude správny čas na ďalší krok a začiatok randenia. Keď sa obzriem späť, jeho poňatie správneho načasovania bolo totálne odlišné od toho môjho.

Ale keď tak premýšľam nad mojím príbehom, jednu vec viem naisto: Božie načasovanie pre náš vzťah bolo neskutočne dokonalé. Bolo v ňom toľko vecí, ktoré mohli dopadnúť úplne inak, keby sa stali inokedy. Myslím, že poučenie, ktoré z toho vychádza, je to, že Ten jediný, kto skutočne vie, čo znamená správne načasovanie, je Pán času sám. Dbaj na svoje spojenie s Ním, poznávaj Jeho srdce a pros Ho, aby vás oboch viedol v správnom čase a správnou cestou. Boh je dobrý, otvára dvere dobrým veciam a zatvára dvere veciam zlým.

A cez to všetko, drahé slobodné slečny, viac než viere v to, že váš vysnený muž urobí správnu vec v správnom čase, verte Bohu, že vedie váš život a život vášho budúceho manžela po ceste, ktorú pre vás pokladá za najlepšiu. Veď predsa, On je najlepší dohadzovač. Môžeš mu bezvýhradne dôverovať.


Autor: Debra Fileta

Originál: http://truelovedates.com/5-reasons-he-hasnt-asked-...

Preklad: Veronika Teťáková

Podobné články

Chcel by si aj ty prispieť svojím svedectvom, článkom... alebo chceš pomôcť iným spôsobom k rastu tohto webu?

Ozvi sa nám!