Randi s mužom dostatočne dlho

V knihe Pieseň piesní hovorí milá svojmu milému: „jak olej rozliaty je tvoje meno“. Do hebrejčiny je slovo meno najlepšie preložené ako vrytý. V tých časoch bolo totiž meno považované za niečo viac ako len oslovenie. Meno vyjadrovalo tvoj charakter, tvoje cnosti; tvoj skrytý život v Bohu. Príslovia vravia: „Meno je hodno viac ako veľké bohatstvo, priazeň je lepšia nad striebro a nad zlato.“ Meno hovorí o jadre osobnosti, o tom, aký je človek skutočne vo vnútri, keď sa nik nepozerá. Žena v piesni ďalej hovorí Šalamúnovi: „Ty si svätý!“ Táto žena Piesne piesní je viditeľne fyzicky aj sexuálne priťahovaná k mužovi, aj keď svojimi slovami potvrdzuje ešte niečo hlbšie ako len to. Schvaľuje jeho osobnosť, jeho skrytý život, jeho vnútornú silu a Božie meno hlboko vryté v ňom.

Randi s mužom dostatočne dlho
Foto: © pexels.com

SLOBODNÉ ŽENY, MUSÍTE SA SCHÁDZAŤ S MUŽOM DOSTATOČNE DLHO, ABY STE SPOZNALI JEHO MENO.

Nielen to meno, ktoré vám sám povie, ale meno, ktoré vám ukazuje navonok.

V súčasnej spoločnosti je medzi mužmi až príliš veľa podvodníkov. Dámy, tam vonku nájdete mnoho frajerov, ktorí spravia čokoľvek a akokoľvek, aby vám stiahli nohavičky. Povedia vám všetko to, čo chcete počuť, pôjdu s vami do kostola i na vaše stretko. Nenechajte sa ľahko okabátiť. Svätý Pavol nás upozorňuje na mužov, ktorí sa vkradnú do Cirkvi s úmyslom zneužiť mladé ženy. Za tých niekoľko rokov som si v Cirkvi všimol dva typy mužov: tí, čo sa modlia a tí, čo lovia. Dávajte si pozor na tých, čo lovia; je dokonca aj šanca, že už ste s takým chodili. Myslím, že ste pochopili, o čo mi ide, ale pre istotu to zopakujem. Predtým, ako s niekým začnete chodiť, buďte si istá jeho menom. Ochráni vás to pred bolesťou a o pár rokov mi za to poďakujete.

Svätý Pavol nás upozorňuje na mužov, ktorí sa vkradnú do Cirkvi s úmyslom zneužiť mladé ženy.

Takže otázka znie: Má tento muž meno?

Spýtaj sa samej seba: Má tento muž, s ktorým chodím meno? Je dôveryhodný? Poctivý? Žije tento muž život modlitby? Počúva Boží hlas? Riadi sa vedením Ducha Svätého? Je Boh ako živá osoba hlboko vpísaná v jeho vnútri? Ak nie, je tu šanca, že chodíš s tým nesprávnym. Ak už s ním chodíš, je načase sa zamyslieť, či by si nemala tento vzťah ukončiť. Možno načas, možno navždy. Môže to byť tá najťažšia vec v tvojom živote, ale ochráni ťa to od množstva bolesti, ktorú by si mohla ešte počas chodenia utrpieť.

Skús byť teraz k sebe absolútne úprimná. Ak tvoj priateľ alebo snúbenec nemiluje Boha už pred manželstvom, v manželstve ho nezačne milovať. Ak sa nebojí Boha pred manželstvom, nebude sa ani počas neho. Manželstvo nás zriedkakedy zmení, ale odhalí nás vždy.

Dámy, ak vás muž tlačí k sexu pred manželstvom, už tým hovorí, aký v skutočnosti je a akým manželom v budúcnosti bude. Manželstvom sa neodstráni jeho očarenie mimomanželským sexom. Práve naopak – týmto dáva jasne najavo, že nemá akýkoľvek problém milovať sa so ženami i mimo manželstva. Je teda pravdepodobné, že keď sa zoberiete, bude mať váš manžel sex aj s niekým iným ako s vami.

Randi s mužom tak dlho, pokým nespoznáš jeho skutočné meno, aj keď by ti to pripadalo, že sú to veky. Spomaľ a hľadaj jeho skutočné ja, viac ako pri prvom rande. Môže to chvíľu trvať, takže netreba ísť hlboko príliš rýchlo. Žiadaj Ducha Svätého, aby odlupoval vrstvy a predieral sa pod omietnutú fasádu, aby ti tak ukázal skutočné srdce tohto muža. Počúvaj svojich priateľov. Láska je skutočne slepá. Ľudia, ktorých Boh umiestnil do tvojho života (ak budeš dosť odvážna počúvnuť ich rady) majú múdrosť a nadhľad, ktoré potrebuješ pri výbere správneho muža. A ako budete spoločne hľadať Božiu vôľu, dovoľ Pánovi, aby v ňom stvoril takú osobnosť Božieho muža, akou sa má stať pre teba. Neuspokoj sa s mužom bez mena, bez vnútornej identity. Taký ťa vždy sklame.

Muži, teraz je rad na vás.

Máš svoje meno? Nielen meno pred ostatnými, ale meno pred Bohom? Máš meno hodné dôvery? Je tvojím menom pokora? Láska? Bojovník? Už si pozval Boha, aby hlboko do teba vryl samého seba? Svaly, telá, peniaze, úspech a sladké „Najky“ na nohách vytvárajú len povrchnú krásu. Musíš dovoliť Bohu, aby hlboko pod tvoju kožu zapísal identitu Božieho muža. Ak sa naučíš, ako správne zušľachťovať skrytý život modlitby, chvály a skúmania, Boh v tebe vytvorí obraz Jeho života a Jeho osoby. Ak Ho spoznáš hlbšie, vryje svoje meno do teba.

Muži, môžete to chvíľu ukrývať. Raz to žena ale odhalí; odhalí vaše skutočné meno. Možno nie dnes, ale vtedy, keď sa vaše skutočné ja prejaví. Jedného dňa sa to stane. Takže buďte k sebe úprimní. Dosť bolo behu, skrývania sa a predstierania. Boh ťa čaká v ústraní. Chce ťa voviesť do zrelej mužnosti, volá ťa, aby si prijal v sebe Jeho veľké meno. Pamätaj, ľudia môžu zabudnúť tvoje meno, ale Boh  ho nikdy nezabudne.

Autor: Nathan Edwardson

Preklad: Lucia Janečková

Zdroj: https://krisvallotton.com/date-a-man-long-enough/

Podobné články

Chcel by si aj ty prispieť svojím svedectvom, článkom... alebo chceš pomôcť iným spôsobom k rastu tohto webu?

Ozvi sa nám!