Svedectvo: Láska je trpezlivá

Veľmi rada by som sa chcela s vami podeliť o moje svedectvo. Už len písanie tohto svedectva je pre mňa dôkazom, ako Otecko mocne koná. Túžbu, akú vo mne prebudil aj práve v tomto okamihu, napĺňa...tak, ako to robí vždy. Nádherne a dokonale. Verím, že svedectvo o láske, ktorá súčasne posúva môj vzťah s Ockom vpred, bude pre vás veľkým povzbudením.

Svedectvo: Láska je trpezlivá

​Ten dar, ktorý bol pre mňa pripravený, prišiel nečakane. Pozvanie na evanjelizáciu, moje pochybnosti, či tam vôbec budem môcť ísť a Ockovo konečné rozhodnutie. Samozrejme, v Božích očiach vtedy neboli žiadne pochybnosti, ale presvedčenie, že toto bude bod v živote, kedy začne zjavovať svoju moc. Už odmalička som bola vychovávaná vo veriacej rodine, ale skutočné stretnutie s Bohom som zažila až na evanjelizácii. Tam som nespoznala len milujúceho nebeského Ocka, skvelých ľudí, ktorí sú otvorení prijímať Jeho plány a s ktorými radostne kráčam na nové miesta...spoznala som človeka, ktorý ma naučil žiť jednoduchý svetský, no dokonalý duchovný život. Bol to človek, ktorý ma naučil, že Ockovi patrí 1. miesto v mojom živote a že vzťah je o dennodennom dávaní dobra druhému. 

Dni, ktoré prichádzali po evanjelizácii, boli plné pokoja, radosti. Spoločné modlitby a čítanie Biblie sa pre mňa stali zázrakom. Liečili všetky problémy, váhania. Aj napriek 70 km, ktoré nás spájali, sa Otecko nevzdával snov. Večer som si už nesadla do obývačky k telke, ale do svojej izby, kde sme spolu volali cez skype. Ockova milosť sa stupňovala zo dňa na deň. Počas voľných víkendov sme cestovali tam aj späť, len aby sme sa mohli pozdieľať a osobnejšie spoznávať. Tu prichádzali obrovské požehnania do môjho života a ja som bola radostná v Pánovi. Leto si pamätám ako milióny výletov, smiechu, modlitieb, čítania Biblie. Kalvária bola miestom, kde som po štyroch mesiacoch vzájomného spoznávania povedala “áno” pre začiatok vzťahu. Nechcela som však chodenie uponáhľať, preto som sa mu zdôverila, ako to vnímam. Dôverovala som mu, lebo on sa nesnažil kráčať a robiť rozhodnutia sám...vo všetkom bol prvý Otecko. 

Tu prichádzali obrovské požehnania do môjho života a ja som bola radostná v Pánovi. Leto si pamätám ako milióny výletov, smiechu, modlitieb, čítania Biblie. 

Čas ubiehal a ja som začala mať o tomto vzťahu pochybnosti. Prežívala som skúšky v duchovnom živote, ktorým som nemala chuť čeliť. Nechcelo sa mi bojovať, keď som zrazu v ničom nevidela pokračovanie. Modlitby za môjho Božieho bojovníka už neboli každodennosťou. No on sa za mňa neustále modlil každý deň. Vytrvalo za mňa bojoval. 

Po tomto čase skúšok prišlo do môjho života mocné presvedčenie, že s Ockovou pomocou to má všetko význam. Aj keď my nevidíme ďalej, Božia vôľa nás bude stále viesť. V čase, keď som všetko okolo vzťahu odovzdala s tou najväčšou dôverou do Ockových rúk, prišli pochybnosti aj do jeho života. Omnoho väčšie pochybnosti, proti ktorým sa zdali moje slová a presvedčenia ničím. Vtedy som znova videla, ako padám. Čím viac som však padala, tým viac som dávala vo vzťahu väčší priestor Bohu. Viem, že Ocko ma prosil, aby moje sny nezakrývali Božie sny. Jeho prosbu som pokorne prijala, aj keď to predtým pre mňa nebolo jednoduché. Už to budú štyri mesiace, čo s vierou prosím Otecka o požehnanie do tohto vzťahu. Ak to je Božia vôľa a dar, cez ktorý bude prinášaná svätá radosť, On ho s láskou požehná. Tak budeme bežať ďalej a vznášať sa vyššie, keď budeme trpezlivo očakávať obdobie Jeho požehnania. 

Radka (15)Ak chceš aj ty zažiť nie len vzťah s človekom, ale aj Otcom..odporúčame ti prihlásiť sa na Godzone konferenciu "celým srdcom". Poď aj ty spolu s nami hlbšie k Otcovmu srdcu. :)  
Viac info a registrácia tu:

Podobné články

Chcel by si aj ty prispieť svojím svedectvom, článkom... alebo chceš pomôcť iným spôsobom k rastu tohto webu?

Ozvi sa nám!