Daj si aj ty tričko, tašku - Hľadaj radosť v Pánovi a dá ti, za čím túži tvoje srdce

Patrí citát "Hľadaj radosť v Pánovi a dá ti, za čím túži tvoje srdce" medzi tvoje obľúbené? A čo tak si ho obliecť a vyjadriť ním, že chceš patriť do generácie, ktorá hľadá radosť v Pánovi? Či už si vo vzťahu alebo single, či si muž alebo žena, či si mladý alebo starší, otvor aj ty jarnú sezónu novým originálnym tričkom alebo taškou či batohom a podporíš tak náš projekt Bezhraničná láska.

Daj si aj ty tričko, tašku - Hľadaj radosť v Pánovi a dá ti, za čím túži tvoje srdce

Máme túžbu, aby sme prinášali Božie Kráľovstvo nielen prostredníctvom našich internetových kanálov (web, Instagram, Facebook), ale aj inými spôsobmi. A toto je jeden z nich!

Budeme radi, ak sa v tom pridáš k nám, a to objednaním originálneho trička či vaku, a zároveň tým:

- potešíš seba alebo svojich blízkych 
- podporíš projekt Bezhraničná láska, aby mohol lepšie a dlhodobo fungovať. 

Náš najnovší motív je inšpirovaný žalmom 37,4 „Hľadaj radosť v Pánovi a dá ti, za čím túži tvoje srdce.“ Nosením tohto trička alebo vaku môžeš seba i svoje okolie povzbudiť k zamysleniu sa nad týmto obľúbeným a silným citátom:

- ak si dáme Boha skutočne na prvé miesto vo svojom živote, ak ho pustíme do všetkých oblastí nášho života, tak On nám skutočne požehná v správnom čase to, čo naozaj potrebujeme.
- ak chceš aj ty s odvahou vyznávať túto pravdu, tak tento motív je presne pre teba.

A ešte predtým ako budeme písať o tričku a vakoch, pozrime sa trochu hlbšie na tento obľúbený citát.

Našich čitateľov a členov tímu Bezhraničnej sme sa opýtali, ako vnímajú tento citát "Hľadaj radosť v Pánovi a dá ti, za čím túži tvoje srdce."
Veríme, že ťa svojimi odpoveďami povzbudia k ešte oveľa väčšiemu kroku, k tomu, aby si tento citát prijal ako svoj každodenný životný štýl.

Naša otázka: 

Ako by si vedel/a ľuďom vysvetliť čo znamená tento citát: “Hľadaj radosť v Pánovi a dá ti za čím túži tvoje srdce” (Ž 37, 4)? 
Čo v praxi znamená, že keď hľadáš radosť v Pánovi - dá ti za čím túži tvoje srdce?

Vaše odpovede: 

Počas strednej som venovala veľa času dobrovoľníctvu a animátorstvu-stretká, tábory, misie. Hľadala som, čo chce Boh, mala som veľkú radosť. Bola som v kútiku duše ale smutná, že nemám chlapca, že sa nikomu nepáčim. Keď som leto po maturite zasvätila misijnej akcii na Ukrajine, pobytu v Turíne u Don Bosca mala som tak plné srdce radosťou z priateľstiev a zážitkov, ktoré som mohla zažiť vďaka hľadaniu a uprednostneniu Boha. Práve v to leto som sa na Národnom stretnutí mládeže v Ružomberku, kde som bola animátorka zoznámila s chalanom, ktorý bol neskôr môj spolužiak, priateľ, snúbenec a dnes už manžel. Uprednostnila som Pána, hľadala som radosť v službe Bohu a našla som niečo, čo som ani netušila, že môžem objaviť. Presne po takom mužovi som v hĺbke srdca túžila, Boh to veľmi dobre vedel.
Tento citát som si prežila na vlastnej koži.
(Lucia Daňová Janečková, v manželstve)

“Hľadaj radosť v Pánovi a dá ti za čím túži tvoje srdce” (Ž 37, 4)
Najdôležitejší vzťah v ľudskom živote by mal byť vzťah s Bohom. Nikto z ľudí nevie, čo je pre nás to najlepšie a nikto nám nerozumie lepšie, ako náš Stvoriteľ. On pozná všetky túžby nášho srdca. Svoje šťastie by sme mali v prvom rade hľadať vo vzťahu s Ním. Mali by sme Mu dôverovať, že nám v správny čas pošle do života človeka, s ktorým budeme šťastní.
...alebo "s ktorým nám bude dobre"
(Marienka Mazúrová, v manželstve)

"Hľadaj radosť v Pánovi a dá ti za čím túži tvoje srdce." (Ž 37,4) ...ak v niektorej oblasti nemám Boha na prvom mieste, tak to proste nejde, tak ani nedokážem byť šťastná, radostná...ja sama zažívam to, že ak začnem hľadať radosť, uistenie v niečom alebo v niekom inom, tak sa sklamem...a to isté platí aj vo vzťahoch, či už sú to vzťahy rodinné, kamarátstva alebo to bude môj vzťah k môjmu budúcemu manželovi...ak hľadáme radosť v partnerke/partnerovi alebo v niekom úplne inom, tak ju nikdy nenájdeme ...možno na chvíľu ale potom budeme sklamaní ...lebo jediná radosť je náš Ocko....jedine On nás nesklame...a dáva nám túžby do srdca, ak Mu to dovolíme tak budeme nekonečne šťastní, lebo On plní to čo prisľúbil a plní naše túžby srdca ...aj keď nie vždy podľa našich predstáv ...
(Lucia Vojtasová)

Pre mňa tento citát znamená veľmi veľa, lebo sa dá aplikovať na všetky oblasti v mojom a myslím, že aj v živote každého z nás. 
Čo sa však týka konkrétne vzťahov, veľakrát som sa presvedčila, že len ak som Boha nechala konať sa diali naozaj veci Božie, síce som nebola nimi nadšená, lebo som si nemyslela, že je niečo zlé na tom, po čom túžim a njamä keď sa aj za to modlím..ale Boh mal iný plán.. 
Ale tým iným plánom ma naučil nadovšetko milovať Jeho, našu Nebeskú Mamičku a cez lásku k nim viem byť radostná a šťastná a nepotrebujem na to aby som pociťovala skutočné štastie nejakého muža. Viem, že veľa ľudí berie "Božie načasovanie" len ako akúsi frázu, ale keby sa nad tým každý zamyslel zistí, že naozaj Božia vôla sa prejaví vždy vtedy, kedy sa má, presne na minútu a my budeme len žasnúť.. 
Veď Božia vôla nie je nič iné, len to, čo by sme si mi samy najviac priali keby sme poznali všerky súvislosti.
(Terézia Smatanová)

Ak hľadáme Boha celým srdcom, tak Jeho sny sa stávajú našimi.
Pretože vieme, že Jeho vôľa, sny, plány či cesty sú oveeeľa lepšie ako tie naše. 
Pán Boh nie je “automat” na plnenie našich plánov, snov.
Boh nie je stvorený pre nás. 
Modlím sa, aby poznanie Všemohúceho, svätého a milujúceho Trojjediného Boha bolo našim cieľom, nie Jeho dary či plnenie našich snov.
Žehnám vám s milujúcim srdcom. 
(Martina Šimová)

Znamená to pre mňa, že ak Boha postavíš na prvé miesto v tvojom živote, časom ti dá to, po čom túži tvoje srdce, ale keď tak nad tým teraz rozmýšľam, ak kráčaš s Pánom postupne sa vaše túžby zjednocujú a ďalšia vec, srdce človeka môže jednoducho túžiť po láske, prijatí a odpustení, a to všetko môžeme nájsť u Pána Boha. 
Ale priznávam, že pred pár rokmi som to tak trošku nesprávne, sebecky, brala aj ja, že ak budem hľadať radosť v Pánu Bohu, pošle mi dobrého chlapca. Tento citát mám aj nad posteľou a posledný polrok prichádzam na to, že to nie je len o tom.  
(Lucia)

"Objavenie seba samého nie je zo dňa na deň. Je to proces, ktorý si vyžaduje úsilie a veľa modlitby. Ak nepoznáš seba, vlastne nevieš, čo od života (a aj od iných ľudí) očakávaš. Ako môžeš v druhom niečo objaviť, keď nemáš predstavu, čo by to malo byť? Nevrhaj sa bezhlavo do objavovania iných, keď o sebe samom vieš iba málo. Objavuj a zveľaďuj najprv svoje srdce, aby v ňom raz niekto mohol objaviť poklad."
(Anonym)

 

Popis a varianty tričiek:


PÁNSKE TRIČKO 100 % certifikovaná BIO bavlna (certifikát GOTS)
- priekrčník s prídavkom 5 % elastanu so spevňujúcou ramennou páskou
- trup po bokoch bez švov
- vnútorná časť zadného priekrčníka začistená tkanou páskou
- spevňujúca ramenná páska
- rozmerová tabuľka https://share.adler.info/files//label/129---product_size.pdf

DÁMSKE TRIČKO, 100 % certifikovaná BIO bavlna (certifikát GOTS)
- dámske tričko s veľmi krátkym rukávom
- veľký okrúhly priekrčník s úzkym lemom z rovnakého materiálu
- ramená spevnené všitým prúžkom
- zúžený strih zvýrazňujúci dámsku siluetu
- silikónové zmäkčovadlo zaisťuje splývavosť a mäkkosť na dotyk
- rozmerová tabuľka https://share.adler.info/files//label/122---product_size.pdf 


Novinka: EKO tašky vo vysokej kvalite textilu a potlače a sú v dvoch variantách:

- VAK na chrbát

Materiál trička:

Tričká sú kvalitné zo 100% bavlny overenej značky Adler - Malfini, technológia potlače je profesionálna sieťotlač, takže pri správnom zaobchádzaní, vám tričko bude dlho slúžiť v neporušenom stave.

POZOR: 
Momentálne sú tieto veľkosti tričiek: XS, M, L. Ak by bolo viac záujemcov o tričká  S, XL, XXL môžeme do budúcnosti urobiť dotlač  :)

A na záver dôležitá info. Tričko, tašku, batoh (aj viac kusov) si môžeš objednať vyplnením objednávkového formulára http://bit.ly/tricko-radost 
Nezabudni vyplniť pozorne svoju mailovú adresu - budeme vás kontaktovať mailom :)

Prajeme Vám radostné nosenie našich tričiek, tašiek a batohov  smiley

Podobné články

Chcel by si aj ty prispieť svojím svedectvom, článkom... alebo chceš pomôcť iným spôsobom k rastu tohto webu?

Ozvi sa nám!