10 tipov, ako žiť lepší život deň za dňom

V tomto článku Vám prinášam 10 tipov, ako žiť lepší život jeden deň po druhom.

10 tipov, ako žiť lepší život deň za dňom
Foto: © unsplash.com

Poznáte knihu s názvom „Iba dnes - Dekalóg pokoja“ od Angela Roncalliho? Táto útla knižka má na mňa celoživotný dopad. Kto je Angelo Roncalli? Jeden z mojich obľúbených svätých, ktorý sa okrem iného tiež stal pápežom. Áno, pápež Ján XXIII. Angelo Giuseppe Roncalli sa narodil v roľníckej rodine 25. novembra 1881 v Sotto il Monte v Taliansku. Od skromne prežitých začiatkov Angelova cesta viedla až k svätosti! Muž, ktorý sa stal „dobrým pápežom“, však zostal počas svojho života pokorný, jednoduchý a otvorený druhým.

 

 

Tu je desať tipov, ako žiť lepší život, jeden deň po druhom!

  1. Iba dnes sa vynasnažím prežiť deň bez toho, aby som chcel naraz vyriešiť problém môjho života. 

  2. Iba dnes si dám veľmi záležať na svojom vystupovaní, na jemnosti spôsobov. Nikoho nebudem kritizovať, ba ani len nezatúžim druhých opravovať či polepšovať. Iba seba samého. 

  3. Iba dnes budem šťastný s vedomím, že som stvorený pre šťastie. Nielen na druhom svete, ale už na tomto. 

  4. Iba dnes sa prispôsobím sa okolnostiam a nebudem chcieť, aby sa okolnosti prispôsobovali mojim prianiam.

  5. Iba dnes desať minút zo svojho času venujem dobrému čítaniu. Ako je potrava nevyhnutná pre život tela, tak je dobré čítanie potrebné pre život duše.

  6. Iba dnes vykonám nejaký dobrý skutok a nikomu o tom nebudem rozprávať. 

  7. Iba dnes urobím niečo, do čoho sa mi nechce. Keby som sa cítil byť niečím dotknutý, urobím všetko pre to, aby to nikto nezbadal.

  8. Iba dnes si urobím presný program dňa. Možno sa ho nebudem celkom držať, ale urobím si ho. A budem sa chrániť dvoch ziel: unáhlenosti a nerozhodnosti.

  9. Iba dnes aj keby okolnosti ukazovali presný opak, budem pevne veriť, že dobrotivá Božia prozreteľnosť sa o mňa stará tak, ako keby okrem mňa nebolo na svete nikoho.

  10. Iba dnes nebudem sa báť. A najmä sa nebudem báť tešiť sa zo všetkého, čo je krásne, a veriť v dobro. Mám možnosť po celý deň robiť dobre. Mohlo by ma znechutiť, keby som si myslel, že dobro musím presadzovať po celý život.

Podobné články

Chcel by si aj ty prispieť svojím svedectvom, článkom... alebo chceš pomôcť iným spôsobom k rastu tohto webu?

Ozvi sa nám!