Nudný sex verzus výnimočný!

​Všetci sme už veľkí, vieme čo je sex a ,,ako naň,, po všetkej tej fyzickej či ,,technickej,, stránke, ak chcete. V tomto príspevku by som sa ale chcela skôr zamerať na stránku citovú / vnútornú a konkrétne VIP pre manželský zväzok. Pretože nie je sex, ako sex. Je rozdiel žiť len vo vzťahu, potom sa rozísť, potom ďalší vzťah, znova rozchod a zas vzťah a takto to poväčšine trvá i roky, kým sa človek usadí a vstúpi do manželstva. A to je už niečo úplne iné.

Nudný sex verzus výnimočný!
Foto: © pexels.com

Jeden muž na celý zvyšok života. Jedna žena na celý zvyšok života. A hoc sa to môže zdať na prvý pohľad krásne, romantické a úžasné, je dosť pravdepodobné, že po nejakom čase môže dôjsť k rutine a tá sa najčastejšie začína v spálni. Môže sa zdať, že je to stále ,,o tom istom,, a možno dokonca i nuda. Niečo nezáživné a v tom najhoršom prípade to nazveme povinnosťou. A keď sa zúčastňujem debát o manželskom spolunažívaní, ako právoplatná členka klubu vydatých žien :) tak neraz počuť názory práve na manželskú intimitu. O jej hrôzach, nude, rutine, nezáživnosti. A veľké bacha, pretože odtiaľto je už len krôčik k pohľadu na inú stranu, resp. na iného / inú. Lenže manželstvo nie je bobová dráha..., že keď si nespokojný, ideš inde. Treba zotrvať, ale nie za cenu, že sa zožerieš od trpkosti a nepokoja a aj Tvojho partnera. Zabojuj, nevzdaj to! Stačí na to skutočne málo. Ja som v manželstve štyri roky, podľa psychológov sú najkritickejšie práve prvé štyri roky a ak to manželstvo ustojí, tak by malo byť ,,v pohode,, takže ako manželka ,,v pohode,, si dovoľujem písať to, čo píšem. 

Sex v manželstve je nádherný, prekrásny, úžasný. Keď pochopíš, že to nie je len sex. V manželstve už nie. Jedno telo a jedna duša...to nie je len poučka pre romantické príbehy. Jedno telo, to znamená dať bezvýhradný súhlas k úplnemu odovzdaniu sa. Tvoj muž k Tebe pristúpi a ty vieš, že mu patríš a toto vedomie Ti dovoľuje, dať mu povolenie na blízkosť tak, ako nikdy predtým. Žiadne hala-bala za päť minút, lebo mi ujde autobus, či nestihnem do roboty. 

Na to aby si sa v manželstve úplne odovzdal / odovzdala netreba odvahu, ale ,,len,, lásku a dôveru.

Na to aby si sa v manželstve úplne odovzdal / odovzdala netreba odvahu, ale ,,len,, lásku a dôveru. Telo tak ženy ako i muža nie je samozrejmosťou. Ak medzi manželmi dôjde ku momentu, že si pomyslia, že už seba a svoje telá poznajú tak dôverne, až cítia rutinu a bežnosť, ktorá ich nudí, tak už je zle. Samozrejme, že manželia sa vzájomne logicky poznajú snáď detailne a skutočne, občas ani len láska pravdupovediac nestačí, aby sme sa necítili ako v tom istom kruhu, točiac sa v nude. Neznášam pravidlá, nikdy som ich nemusela a všetky dostupné a povinné som vždy porušila. Teda keď nerátam trestný zákon, ten sa snažím rešpektovať. :) Ale pochopila som, že na to aby manželstvo fungovalo(stále sa bavíme o manželskej intimite), sú potrebné isté ,,pravidlá,, alebo akési ,,rady,, (v úvodzovkách preto, že nie som odborne kvalifikovaná, len ľudsky, z prežitého i počutého). Jednoducho, aby pri manželskej intimite nedošlo k nude a povrchnosti, je potrebné pochopiť zmysel toho všetkého a utriediť si postoj k svojmu manželovi / manželke. 

Tejto téme som venovala značný čas, pretože vo mne rýpala už dlho a snažila som sa prísť na akési príčiny takýchto pocitov ako sú nuda, rutina... a prišla som na niekoľko vecí, ktoré to značne ovplyvňujú:

1. častý sex:

všetkého veľa škodí a častým sexom v manželstve len vytváraš domáci porno biznis pre obyčajnú fyzickú potrebu. Čaro sa ukrýva v momentoch očakávania..., keď vieš, že to nemáte každý deň, pretože zvyk. 

2. sex na uzmierenie po hádke:

to najhoršie čo môže byť. Manžel Ti ublíži, zraní ťa, potupí alebo ty jeho, alebo vzájomne a keď už to nemá konca kraja, tak aby si ho netresla panvicou, radšej sa s ním vyspíš, aby bol pokoj. Ale takto seba i jeho oberáš o pravú hodnotu sexuality. O lásku a úctu. Ak je v intimite hnev, tak je to len obyčajné živočíšno na upokojenie sa a uvoľnenie hnevu. 

3. sex ako zakrývajúci manéver iných problémov v manželstve:

napr. sú problémy vo financiách či práci a aby sme na tieto problémy nemysleli, radšej sa odreagujeme v posteli a prídeme na iné myšlienky. Sebecké, pretože hlavný problém tlie vo Vás a sex používaš len na odbúranie stresu.

4. nespokojnosť s telom manžela / manželky:

daj si facku, ak to takto cítiš. Zovšadiaľ počuť názory na ideálne miery a rozmery tých a tých partií... u žien sú to prsia, zadok a u mužov väčšinou len pohlavný úd. Píšem to napriamo, pretože napriamo sa o tom hovorí ako o niečom, čo je to najdôležitejšie. Že len veľké prsia sú fajn..., že malé niekedy ešte lepšie, že veľký úd je super, ale viac záleží na hrúbke.. ach jaj, sebecký pokrytec každý, kto takto zmýšľa. Telo Tvojho muža / ženy je chrámom. Doslova a dopísmena chrámom  stvoreným pre úctu a rešpekt pred ním. Telo muža má moc stvoriť v tele ženy nový život a my máme problémy s dĺžkou a veľkosťou? Vážne? Malé prsia dokážu nakŕmiť novonarodené dieťa rovnako a plne vyživujúc ako to dokážu tie veľké. A takisto pohlavný úd muža dokáže splodiť nový život bez ohľadu na nejaké trápne centimetre. Ak takto zmýšľaš, nie len že nie si zrelý pre manželstvo, ale pre vzťah celkovo. Že fyzické uspokojenie? To ale nemá nič so žiadnym rozmerom. Fyzické uspokojenie nedosiahneš telesnými rozmermi, ale tými citovými. Veľkosť, výška, hĺbka a hrúbka Tvojej lásky je tým základným parametrom pre úplne uspokojenie. 

Telo muža má moc stvoriť v tele ženy nový život a my máme problémy s dĺžkou a veľkosťou? Vážne? Malé prsia dokážu nakŕmiť novonarodené dieťa rovnako a plne vyživujúc ako to dokážu tie veľké. A takisto pohlavný úd muža dokáže splodiť nový život bez ohľadu na nejaké trápne centimetre. Ak takto zmýšľaš, nie len že nie si zrelý pre manželstvo, ale pre vzťah celkovo.

Osobne sa manželskej intimite, jej významu a kráse, stále učím. Nevravím, že vždy som sex chápala tak, ako dnes píšem... viac menej aj áno, ale na mnohé veci som prišla až v manželstve. S mojím manželom sa neustále učíme rásť vo vzájomnej sebaúcte a hlbšej láske a je to teda poriadne ťažká škola. Ale naučili sme sa niečomu, čo je pre nás silným pilierom... pristupovať k sebe v oblasti intimity, ako by to bolo prvýkrát… a ono to vážne robí zázraky. Viem, že mu patrím a to nik a nič nezmení a preto som sa i ja musela naučiť dôverovať mu. Bez dôvery je manželský sex ako ruleta, nikdy nevieš, čo z toho vzíde. Môže to byť niečo nádherné a naopak, môže ťa to zraniť práve spôsobom, ako k tebe pristúpi a hlavne, za akých okolností. Ale ver, že ak sa manželovi odovzdávaš s vedomím, že len on má právo a že si si vedomá toho, že mu v láske patríš, tak on si to všimne. On to zaručene bude cítiť, i keď muži a city nie vždy idú dokopy, ale toto je neprehliadnuteľné. Daj svojmu manželovi najavo, že ho nie len miluješ, ale si ho aj jeho telo i ctíš a nie je pre Teba samozrejmosťou. Telo muža vie byť bez úcty zradné. Ramená muža Ti dokážu dať všetku oporu a ochranu, no zároveň môžu byť pre Teba symbolom nevyspytateľnej sily, ktorá ťa môže kedykoľvek raniť. Myslím obrazne. Úcta je základom. Ľudské telo je viac ako len bunky, krvný obeh, svaly a údy. Telo je chrámom lásky a nového života. Mysli na to, keď vojdeš do spálne. 

 

Autor: Hela

Podobné články

Chcel by si aj ty prispieť svojím svedectvom, článkom... alebo chceš pomôcť iným spôsobom k rastu tohto webu?

Ozvi sa nám!