Šťastne zadaná singláčka

Som zadaná. Mám toho najlepšieho partnera, priateľa, snúbenca. Všetko v jednom. Zasiahol do môjho života znenazdajky, nenútene, potichučky. Priniesol mi pokoj, radosť, šťastie. Je tak výnimočne skvelý, že túžim, aby ste Ho spoznali. Preto som sa rozhodla predstaviť Vám Ho.

Šťastne zadaná singláčka

Stretla som Ho v jeden večer. Bola som doma sama, opustená, ubolená a pokorená. On tam však bol so mnou. Plakala som, kričala a volala na Neho: „Urob niečo! Daj mi nový život! Vyveď ma z tejto situácie, z tohto miesta, od týchto ľudí!“ A viete, čo sa stalo? On to urobil. V tichosti ma chytil za ruku a vyviedol. Dal mi všetko, o čo som prosila. A ešte viac. Daroval mi lásku, prijatie, porozumenie. Bola som z Neho celá unesená, preto som s ním začala žiť. Spočiatku som sa tohto rozhodnutia obávala, pretože som Ho dôkladne nepoznala a vedela som, že mi úplne zmení život. Avšak povedal mi, aby som mu dôverovala. Urobila som to a s odstupom času môžem povedať, že moje rozhodnutie neľutujem. Je pre mňa ten najlepší, s ktorým chcem prežiť celý svoj život. Chcete vedieť ako vyzerá naše bytie po niekoľkých rokoch spolunažívania? Nech sa páči J!

Základom akéhokoľvek vzťahu je komunikácia. A tak sa pravidelne spolu rozprávame. Niekedy začnem dialóg ja, inokedy On. Hovorím mu všetko. Moje radosti, starosti, vylejem mu moju ťažobu srdca. Porozprávam mu o plánoch, ktoré mám, smiešnych nápadoch, ktoré chcem zrealizovať. A On ma počúva. Vždy pozorne, s veľkým záujmom. Nie vždy súhlasí, ale počúva. To si na Ňom cením.

Občas sa mi stane, že urobím nejakú hlúposť. Nepremyslenú vec, o ktorej viem, že by sa mu nepáčila a s ktorou by nesúhlasil. Ale urobím ju aj napriek vedomiu, že Ho mojím konaním zarmútim. Potom som zahanbená, a tak Ho idem poprosiť o odpustenie. Niekedy sa bojím, že sa na mňa nahnevá a odsúdi ma. Alebo prežívam neistotu, že sa dostanem do „nemilosti“ a už ma nebude chcieť. No ešte ani raz sa tieto obavy nestali realitou. Po tých rokoch, čo sme spolu, ma NIKDY neodmietol. Ani raz mi nepovedal, že som nehodná a neposlal ma preč.

Nechce, aby som od Neho odišla. Napriek tomu, že som viackrát o našom vzťahu pochybovala a bola na rozhraní nevernosti, (o ktorej On dobre vedel), nepovedal mi, že som zlá a nezlomil nado mnou palicu. Stále ma miluje. Niekedy tomu nemôžem uveriť, ale Jeho láska nemá konca. Je to krásne! A ja sa učím milovať Jeho. Dôverovať mu, Jeho slovu, Jeho rozhodnutiam o mne a o mojom živote. Čím dlhšie sme spolu, tým viac mu prenechávam a odovzdávam miesto v mojom srdci. Najskôr som mu dovolila vstúpiť iba do predsiene, teraz nemám problém zavolať Ho aj do kuchyne či obývačky. Postupne sa mu odovzdávam. Celá. Nechávam Ho rozhodovať o všetkom. O  mojom bývaní, mojich záľubách, priateľoch, knihách, ktoré čítam, filmoch, ktoré vidím - pretože ich pozeráme spolu. Radím sa s ním o mojej práci, financiách, o mojom voľnom čase. Postupne sa stalo, že hoci sme sa spočiatku nepoznali, teraz je z nás nerozlučná dvojica. Napriek tomu, že som stále single.

V okruhu mojich známych je veľmi populárny. Každého miluje dokonalou láskou, ktorá premáha. A keďže je taký skvelý, chce Ho spoznať čo najviac ľudí. Tak sa stalo, že mám plné ruky práce, aby som Ho zoznámila s čo najväčším počtom osôb. Pretože tak, ako zasiahol môj život, môže zasiahnuť aj život mojej rodiny, známych, susedov, kolegov...

A môže zasiahnuť aj Váš život. Už to tušíte? Viete, o kom píšem? O tom najväčšom dare, ktorý sme dostali. Dar menom Ježiš Kristus. To je ten pravý, ktorý si uchvátil moje srdce. Len s ním sa nebojím povedať: „NAVŽDY.“

Helena

Podobné články

Chcel by si aj ty prispieť svojím svedectvom, článkom... alebo chceš pomôcť iným spôsobom k rastu tohto webu?

Ozvi sa nám!