Vašečkovci a ich nápady na Pôst a Veľkú noc v rodine (recenzia)

Prichádza pôst a Veľká noc. Pre niektorých rodičov je vcelku výzva, ako priblížiť deťom toto obdobie. Asi najviac pre tých, ktorí si museli cestu k živej a osobnej viere raziť sami. Ako deti na toto obdobie najväčších kresťanských sviatkov pripraviť?

Vašečkovci a ich nápady na Pôst a Veľkú noc v rodine (recenzia)

Nápady na to majú manželia Vašečkovci. Žiadne strelené a uletené metódy, len odporúčania vyskúšané rodičovstvom. Nepasujú sa za jediných správnych vychovávateľov, skôr ponúkajú aktivity, ktoré oni sami praktizujú. 

V jednoduchosti je krása

Kniha je písaná názorne a jednoducho. Popri samotnom texte nájde čitateľ aj jednoduché tipy a triky na aktivity s deťmi. Zložitejšie katechézy sú v prílohe vzadu. Síce mnohé veci vychádzajú zo štúdia teológie či obradov a Tradície, informácie sú podané naozaj jednoducho. Zrozumiteľne pre deti aj dospelých. Znova sa ukázala krása a výhoda učiteľského povolania. Vedieť podať a vysvetliť veci naozaj univerzálne pre každého. 

Deťom? Nie. Dospelým

Kniha je písaná predovšetkým pre povzbudenie viery dospelých. Pretože tie malé kôpky radosti a starosti sú zrkadlom rodičov. Darmo ich budeme hnať do kostola, keď tam sami nechodíme. Darmo im budeme vysvetľovať dôležitosť Veľkonočných sviatkov, keď ich sami neprežívame a nepoznáme.

Preto by si všetky katechézy a aktivity v knihe mali prejsť počas tohto pôstu najprv dospelí. Či už rodičia, alebo tí, ktorí raz rodičmi chcú byť. A nemali by ostať pri aktivitách. Nejde o to pripraviť čo najlepšie zážitky pre deti, ale z duchovna a modlitby spraviť životný štýl celej rodiny.

Komu? Všetkým

Preto je podľa mňa kniha vhodná naozaj pre každého. Pre tých, ktorí vedia, ako na svoje decká a aj pre tých, ktorí deti nemajú, ale raz im chcú pomôcť objaviť krásu osobného vzťahu s Ježišom. 

Ja sa k nej určite ešte vrátim. Teraz či o niekoľko rokov ako manželka a matka. Možno nebudeme praktizovať všetko do poslednej vety. A to ani nie je podstatné. Dôležité je, že ste mi ukázali, ako sa to dá. 


Ak vás táto kniha zaujala, môžete si ju objednať v akcii za 5,99 € len na: www.milovatactit.sk

Podobné články

Chcel by si aj ty prispieť svojím svedectvom, článkom... alebo chceš pomôcť iným spôsobom k rastu tohto webu?

Ozvi sa nám!