Ako poraziť nečisté obrazy v mysli?

Verím, že článok prinesie riešenie, či myšlienkové základy ako poraziť nečisté obrazy v mysli.

Ako poraziť nečisté obrazy v mysli?
Foto: © unsplash.com

Každý z nás je kapitánom svojej bojovej lode. Pre lepšiu ilustráciu si pomôžem filmom Greyhound, kde hlavnú úlohu stvárňuje Tom Hanks ako kapitán jednej z bojových lodí, ktorá má dopraviť konvoj s americkými vojakmi a zásobami do Európy počas druhej svetovej vojny. Problém sa nachádza pod hladinou, kde sú ukryté nacistické ponorky. 

Odporúčam si pozrieť aspoň trailer tohto filmu, pre lepšiu vizualizáciu problému. Ako veliteľ bojovej lode sa plavíš v pokojných vodách a chrániš svoj konvoj (svoje srdce). Prvá ponorka (pokušenie) sa objavuje a útočí. Náhodné reklamy/obrazy sporo odetých dám/ filmy či nečisté reči. Všimni si, že čím dlhšie to budeš vnímať, tým hlbšie sa to zakorení do tvojej mysle, takže ako rýchlo to prišlo, nech to aj tak rýchlo odíde. Na chvíľu obráť zrak, prepni TV kanál alebo odíď z miesta, kde počuješ takéto reči. 

Vchádzaš do nepokojných vôd, kde stretávaš ďalšie ponorky (pokušenia), ktoré sa ťa snažia dostať. Ponorky zistili, že máš vytvorený silný vzťah s Bohom. Je potrebné ho prerušiť. Ponorky vystreľujú rušičky, napr. alkohol. Tvoj postoj k alkoholu je síce odmietavý, no príde príležitosť, ktorú patrične osláviš a vtedy je tvoja myseľ opäť zraniteľná. Ďalšou rušičkou je zaneprázdnenosť. Nemám čas sa modliť, nemám čas čítať sv. Písmo, pretože máš veľa práce, školy, povinností... Teraz si predstav, aké máš zbrane ty. Je tu ruženec, ktorý ako vieme, je modlitba víťazov.  Snaž sa ho modliť denne, ak však nestíhaš, rozdeľ si desiatky na drobnejšie. Napr. keď ideš do/z práce, nakupovať, športovať... Ďalšou preventívnou zbraňou je každodenná modlitba a samozrejme nezabudni na čítanie sv. Písma. 

Nástrahy na teba čakajú všade a preto musíš byť pripravený, obzvlášť teraz v letných mesiacoch. Dávaj si pozor na to, čo vpúšťaš do mysle. Vytvor si obrannú líniu voči takýmto obrazom. Nezvaľuj vinu na nežnejšie pohlavie, pretože sa sporo obliekajú. Najprv začni od seba a bojuj s týmto hriechom. Možno ťa namotivuje hudba byť bojovníkom, ktorý sa vzoprie pokušeniam a bude chrániť čistotu svojho srdca. Verím, že náš Nebeský Ocko vidí, že sa snažíš, bojuješ a neutekáš pred zodpovednosťou. Chlapsky sa vzoprieš, aj keď si občas zasiahnutý, nevzdávaj to a pokračuj ďalej. Buď Commander svojho čistého srdca a aj tvoja terajšia, či budúca partnerka to ocení. Neboj sa vzoprieť a ukázať odpor zlému. Dôležité je tvoje rozhodnutie. Ver, že ak sa rozhodneš bojovať, krytie, či posily Zhora ťa v tom samého nenechajú!


Autor: Matej Šoltés

Podobné články

Chcel by si aj ty prispieť svojím svedectvom, článkom... alebo chceš pomôcť iným spôsobom k rastu tohto webu?

Ozvi sa nám!