Kto vládne tvojmu životu, bude vládnuť aj tvojmu vzťahu

Opýtaj sa sám seba, kto je na prvom mieste v tvojom živote? Kto vládne tvojmu životu, bude vládnuť aj tvojmu vzťahu. Výber je na tebe.

Kto vládne tvojmu životu, bude vládnuť aj tvojmu vzťahu

Keď som mala 17 rokov, pozerala som sa na obraz Božieho milosrdenstva a modlila som sa, nech sa môj muž a ja stretávame v Božom srdci ako krv a voda. Nerozlučiteľne. Nech upletieme pevné lano z troch povrazov. Boh, ja a on.
Keď som začala spoznávať Boha, niekde tam na križovatke ciest, ma Boh presvedčil a stále nanovo učí, aby som nerobila veci len preto, že ich tak robia ľudia okolo mňa. Ja ako poctivý introvert som sa začala učiť niektoré z mojich životných múdrostí.
Prijímať výzvy, robiť veci, ktoré ma robia šťastnou a niekedy aj riskovať. No vždy sa zveriť do rúk Bohu. Pre niekoho to nie je risk ani výzva a možno ani vec, čo by ich urobila šťastnou, ale tak som sa napríklad ocitla pri vedení chvál, písaní blogov, rozprávaniu pred viacerými ľuďmi a dokonca v 21 rokoch vydatá.

A tak teraz píšem vám, možno ešte nezadaným, zadaným a rozmýšľajúcim, manželom a manželkám pár mojich myšlienok.
Opýtajte sa sami seba, kto má u vás prvé miesto.

Vždy, keď niekto umrie, ľudia sa modlia, želajú, posielajú energiu, aby mu na tom druhom svete bolo dobre. Nech ho anjeli odprevadia a tak ďalej. Či sú veriaci, či nie, vždy je tam náznak nádeje. Chcela by som povedať: „Ľudia zobuďte sa!“  Ale musím to povedať aj sebe: „ Lucia zobuď sa!“  Niekedy prejdú týždne bez toho aby som si naozaj sadla na ten zadok, poprípade na kolená a úprimne hľadala Božiu tvár. To naozaj musí prísť niečo ťažké a zamotané alebo musí niekto ochorieť, či umrieť aby som začala premýšľať, či je nejaký ten Boh? Čo všetko by sme mohli dosiahnuť, keby sme žili Božiu prítomnosť naplno už teraz?

V mojom živote som zažila naozaj mocné veci. Keď sa Boh staral a uzdravoval, liečil dušu i telo. Plnil sny a dával identitu. On je Bohom zázrakov. Je Bohom tu a teraz, nielen na chválach, Campfeste, či Godzone tour.  Cieľom všetkých týchto akcií je dostať Boha do tvojej rodiny, do tvojho vzťahu a nemajú byť jediným zdrojom tvojej duchovnej obnovy. Čiže, skús dať Bohu prvé miesto. Aspoň dnes a zajtra úplne naplno a ver mi, že sa to pretaví do celého života, tak sa bude Pán Boh starať!
Pretooo....
Nájdi si spoločenstvo!

Po tom, čo zažiješ nádherný oheň a smäd po Bohu nenechaj ho uhasiť myšlienkami, že to dáš sám. Lebo s najväčšou pravdepodobnosťou buď upadneš do jednoročných akcií, ktoré budú jediným tvojím defibrilátorom, alebo sa na to prosto vykašleš a povieš si, že keď budeš starý, možno do toho kostola aj začneš chodiť. Pre istotu.
Spoločenstvo je miesto, kde sa spolu budujete. Každý je jedinečný a príde s novým nápadom, svedectvom, či povzbudením, ktoré vás spoločne posúvajú ďalej. Môžeš tu nájsť ľudí, ktorí ťa budú osobne viesť, podporu, pomoc a miesto na realizáciu. Ako partneri, či manželia sa môžete navzájom inšpirovať, učiť a zároveň ste si jedni druhým dozorom. Môžete tu nájsť priateľstvo na celý život a čo je hlavné, spoločne zvolávať nebo na zem. Lebo, kde sú dvaja alebo traja v mojom mene...
 

Tvoj parter, terajší alebo ten „ešte vo hviezdach“ , nikdy nebude mať 100%. Vždy tam bude nejaké percento chýb, ktoré vás nesmie rozdeľovať. Máš ich ty aj každý na svete.

Učte sa odpúšťať.
Pretože tvoj parter, terajší alebo ten „ešte vo hviezdach“ , nikdy nebude mať 100%. Vždy tam bude nejaké percento chýb, ktoré vás nesmie rozdeľovať. Máš ich ty aj každý na svete. Budú ich mať vaše deti a určite sa manželstvom nepremeníte v čarovné, dokonalé bytosti.

Preto sa učte navzájom dôverovať. Byť verní a nežiarliť. V živote môžu prísť ťažké chvíle. Môže byť choré vaše dieťa, vy alebo vám zhorí dom. Samozrejme nechcem aby ste sa teraz strachovali a báli, nikto nevie ako v takej situácii bude reagovať, ale musíte si uvedomiť, že keď sa na vášho partnera nedá spoľahnúť teraz, tak ako to bude v manželstve?
 

Pre slobodných, partnerov aj manželov je dôležitá osobná modlitba. Tam, kde vstúpite do komôrky svojho srdca a potom modlitba partnerov a manželov, kde vaša láska a dôvera búra múry strachu a neistoty a zároveň je víťazným poľom pre vaše prosby. Modlitba manželov odhaľuje intimitu a krásu vášho srdca.

Preto si myslím, že pre slobodných, partnerov aj manželov je dôležitá osobná modlitba. Tam, kde vstúpite do komôrky svojho srdca a potom modlitba partnerov a manželov, kde vaša láska a dôvera búra múry strachu a neistoty a zároveň je víťazným poľom pre vaše prosby. Modlitba manželov odhaľuje intimitu a krásu vášho srdca. Z nej potom budete čerpať na čas a modlitby s deťmi a ich vedenie k Bohu ale aj k správnemu životu a hodnotám.

A v neposlednom rade, či ste slobodní alebo vo vzťahu, milujte seba samého.  Cez všetky chyby a nedostatky, milujte svoju dušu, svoje srdce aj telo, tak ako vás miluje Pán Boh. On vo vás verí, dal vám rôzne talenty a sny, preto sa budujte  v tom, čo máte radi a tešte sa. Rozhodujte sa každý deň pre radosť. A Boh, ktorý je na vašom prvom mieste vás požehná a spojí. Nerozlučiteľne ako krv a vodu. V pevné lano, ktoré ešte mnohých zachráni a bude svedectvom.

 

Podobné články

Chcel by si aj ty prispieť svojím svedectvom, článkom... alebo chceš pomôcť iným spôsobom k rastu tohto webu?

Ozvi sa nám!